Průvodce pro začátečníky: Jak zajistit své kryptografické portfolio (2. díl)

4.7
(3)

Kryptoměnový trh nabírá na obrátkách a mnoho nových investorů do něj v poslední době vstoupilo, či se na tento krok chystá. Nejen jim je načase připomenout, že k minimalizaci rizik mohou využít celou řadu strategií.

Vítejte u dalšího dílu našeho průvodce zajištění v kryproměnách.

Yield Farming and Staking (Farmaření výnosů a staking)

Nástup DeFi a stablecoinů nabídl investorům způsob, jak získat další výnosy ze svého portfolia. Držení části svých podílů ve stablecoinech nabízí způsob, jak využít lukrativních příležitostí k výnosovému farmaření a zároveň snížit expozici vůči volatilitě trhu. Protokoly DeFi, jako jsou Anchor či Curve Finance, jsou známé tím, že nabízejí dvouciferné výnosy. Sazby nabízené v jiných, novějších poolech likvidity mohou být sice výrazně vyšší, ale také jsou tyto farmy považovány za rizikovější.

Další účinnou metodou generování pasivního příjmu je staking kryptografických tokenů. S tím, jak se zhodnocuje cena stakovaných aktiv, rostou i výnosy z nich. Likvidní stakování prostřednictvím projektů, jako je Lido Finance, nabízí způsob, jak získat výnos prostřednictvím tokenů představujících vsazená aktiva. Pokud cena aktiva klesne, sázka umožňuje držiteli i nadále vydělávat na úrocích z tohoto aktiva.

On-chain data a technická analýza

Obchodování a technická analýza sice vyžadují určitou úroveň znalostí a dovedností, ale naučit se základy může být užitečné pro ty, kteří chtějí získat na trhu výhodu. To neznamená, že je třeba kupovat drahé kurzy obchodování nebo trávit čas uzavíráním krátkodobých obchodů. Může však být užitečné znát několik klíčových ukazatelů, jako jsou klouzavé průměry, které slouží jako informace pro rozhodování, například kdy vybrat zisky.

Mnoho nástrojů také nabízí způsoby, jak analyzovat aktivitu na řetězci, jako je třeba akumulace velryb. Mezi další typy technické analýzy patří zjišťování “reálné hodnoty” aktiv. Může být také užitečné analyzovat celkový obraz trhu z makropohledu, neboť existuje mnoho faktorů, které mohou trh ovlivnit. Dobře jsme to mohli vidět letos na jaře před “Kryptoměnovým černým čtvrtkem”, kdy obavy z koronaviru naznačovaly, že se trhy možná připravují na velký výprodej.

Uložení aktiv a krytí DeFi

Jeden z nejdůležitějších aspektů ochrany se týká zabezpečení úložiště. Zásadní je používat správný druh peněženky a chránit soukromé klíče. Cold peněženky, jako jsou hardwarové peněženky, se doporučují pro uložení významné části finančních prostředků, zatímco hot peněženky, jako je MetaMask, se obecně nepovažují za nejlepší místo pro dlouhodobé ukládání kryptografických prostředků.

Přestože investoři často zamykají aktiva, jako je ETH, v chytrých kontraktech, aby využili příležitosti, které přináší DeFi, existují způsoby, jak získat ochranu proti hackerům a dalším rizikům. Projekty jako Nexus Mutual, nabízejí způsoby, jak zajistit riziko svého krypto portfolia proti hackerům nebo chybám v chytrých kontraktech.

Pokračování příště…

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Rádi vás také přivítáme na našem oficiálním discord serveru ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img