Provozovatel kina AMC plánuje přijmout BTC

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Předseda a generální ředitel AMC Adam Aron prozradil, že americký kinematografický gigant plánuje přijímat bitcoinové platby za lístky do kina v reakci na zvýšenou poptávku zákazníků.

Adam Aron během konferenčního hovoru z 9. srpna, oznámil, že řetězec kin chce mít připravenou infrastrukturu pro přijímání plateb v BTC za online lístky do kina do konce roku 2021.

Zatímco podrobnosti ohledně plánu AMC přijímat bitcoiny jsou mizivé, Aron ohlásil silnou poptávku po nákupu prostřednictvím kryptoměn.

Spolu s přijímáním plateb BTC oznámila společnost AMC také plány na otevření více než jedné desítky poboček v USA, Evropě a na Blízkém východě v tomto roce.

Předseda také potvrdil, že se poprvé dozvěděl o kryptoaktivech poté, co byl 6. května zvolen do správní rady společnosti Centricus Acquisition Corp. To bylo týden před tím, než Centricus získal blockchainovou technologickou firmu Arqit.

Oživení AMC v roce 2021

Výsledky AMC za 2. čtvrtletí vykázaly ve srovnání s loňským rokem výrazná zlepšení, přičemž tržby vykázaly 444 milionů USD ve srovnání s 18,9 miliony USD ve 2. čtvrtletí roku 2020. Čisté ztráty se také meziročně snížily z 561 milionů USD či 5,38 USD na akcii na 349 milionů USD či 0,71 USD na akcii.

Impozantní výsledky AMC za druhé čtvrtletí přicházejí pouhý rok poté, co se firma zdála předurčena k bankrotu, přičemž provozovatel kina byl nucen uzavřít některé provozovny kvůli globální pandemii koronaviru.

Závěr

Koronavirová pandemie položila nejednu do té doby úspěšnou společnost. Je proto příjemné nyní sledovat, jak účetní výsledky rostou vzhůru a k tomu ruku v ruce i adopce Bitcoinu.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: