Vitalik Buterin a další přispěli na pomoc Indii kvůli koronaviru

5
(2)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Spoluzakladatel společnosti Ethereum, Vitalik Buterin, spolu s ostatními významnými osobnostmi z kryptoměnového odvětví přispěli na podporu Indie, která je v současné době velmi zatížená pandemií Covid-19.

Kryptoměny na pomoc

Druhý nejlidnatější národ na světě, Indie, aktuálně trpí velkým počtem nakažených nemocí Covid-19. Nemoc se může brzy rozšířit mezi ostatní země. Za neděli země zaznamenala podle tamních úřadů necelých 350 000 případů.

Po poněkud klidném období loňského roku se Indie rychle stala nejvíce postiženou zemí na světě. Infrastruktura zdravotní péče v zemi vykazuje velké nedostatky a pro mnoho pacientů již neexistuje přístup ke kyslíku.

Několik vysoce postavených osob z kryptoměnového průmyslu, včetně spoluzakladatele kryptoměny Ethereum, poskytlo kryptoměnovou pomoc na podporu Indie. Sám Vitalik Buterin daroval 100 ETH a 100 MKR, což odpovídá hodnotě okolo 650 000 amerických dolarů.

Mezi další významné přispěvatele patří bývalý technologický ředitel kryptoměnové burzy Coinbase, Balaji Srinivasan nebo generální ředitel a spoluzakladatel technologické společnosti Polygon, Sandeep Nailwal.

Nailwal kvůli rostoucím případům pacientů v Indii zřídil speciální kryptoměnový fond. Srinivasan po daru ve výši 50 000 USD se rozhovořil o tom, jak by kryptoměny mohly podnítit rozvíjející se ekonomiku Indie.

Balaji Srinivasan dále prohlásil:

„Dnes rychlé a transparentní toky kryptoměn do Indie financují pomoc proti Covid-19. Zítra je můžeme použít k financování indických malých podniků a startupů.“

V době psaní článku se cena ETH pohybuje okolo 2 505 USD dle KMC. Cena BTC se pohybuje okolo 53 850 USD.

Závěr

Fond vytvořený Sandeepem Nailwalem přijímá kromě darů v ETH také bitcoiny, dogecoin, tezos, XRP a několik dalších předních kryptoměn. Chcete-li přispět na pomoc Indii v boji proti pandemii koronaviru Covid-19, můžete poslat své kryptoměny na vybrané adresy.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img