Proč Bitcoin zažil tak velký a rychlý pád?

0
(0)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Nepochybně jste si všimli, že Bitcoin zažil od prosince loňského roku prudký vzestup. Proč? Nad tím si lámou hlavy mnozí laici i odborníci. Patří mezi ně i Martin D. Weiss a Juan M. Villaverde z agentury Weiss Rattings, která vůbec poprvé vydala rating kryptoměn a udělila Bitcoinu známku C +.

Více se o tom můžete dočíst v našem článku.

Proč byl pád Bitcoinu tak rychlý?

Vzhledem k tomu, co se v současnosti děje, nelze přesně říci, které faktory jsou dominantní. Ale je důležité ty hlavní pojmenovat:

1. Měřitelné nedostatky

Konkurenční kryptoměny vytlačují Bitcoin z vedoucího postavení. To však není nový fenomén. Weiss to ve svém Whitepaper vysvětlujeme takto:

“Při pohledu zpět můžeme vidět, že dominance Bitcoinu klesla z téměř 90% na začátku roku 2017 na dnešních přibližně 33%. Když se podíváme dopředu, náš model nám říká, že tento trend by mohl pokračovat. Je poháněn nejen náhodnými spekulacemi, psychologií investorů, regulačními hrozbami nebo jinými vnějšími faktory.”

2. Vliv spekulantů

Ještě znepokojivější je, že mimořádně velké procento podporovatelů Bitcoinu obchoduje spekulativně. To vyvolává několik otázek:

  • Do jaké míry budou věrní tito “podporovatelé” uprostřed pokračujícího poklesu?
  • Jaký vliv budou mít na životaschopnost Bitcoinu?
  • Co když spekulanti přejdou z Bitcoinů na Alcoiny ( tento přesun kapitálu jsme mohli sledovat už v minulém roce)?

3. Iracionální jednání

Iracionální pocit bohatství vede vždy k iracionální panice. Lidé si lehce zvyknou na vysoká čísla na svých krypto-kontech, a naopak pády snášejí velmi těžce.

Když trh prochází parabolickými výkyvy, neinformovaní jednotlivci tlačí trh do výšky s vidinou bohatství, aniž by skutečně pochopili, co nakupují. Jsou to “slabé ruce” a jako takové většinou jednají zbrkle.

Stačí několik spouštěčů a panika je na světě

V tomto případě spouštěče zahrnovaly náhodné zprávy, jako například „Facebook zakazuje kryptoreklamy“ nebo Indie, která tvrdí, že ​​kryptoměny nejsou “platnou formou peněz”.

Dalšími jsou události, jako je například Coincheck hack, největší v dolarovém vyjádření, nebo kauza Tether.

Více se můžete dozvědět v naší zprávě.

Je to důvod k obavám?

Ne. Z dlouhodobého hlediska a pro informovaného investora důvod k obavám určitě není. Tyto faktory nemají trvalý vliv na fundament kryptoměn.

Ale pozor! Když dominují “slabé ruce”, trh se stává zranitelným. Nepochybně se davy takto chovají i na jiných trzích a budou to dělat i nadále. Stačí být tedy moudřejší než dav.

A jak moudrý člověk kdysi řekl:

” Obávejte se, když ostatní jsou chamtiví a buďte chamtiví, když se ostatní bojí”

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img