NEM Foundation: odcizené XEM tokeny se na burze nepodařilo prodat

0
(0)

Zprávy a souhrny

Podle společnosti NEM Foundation se nedávno odcizené NEM tokeny v hodnotě 58 miliard japonských jenů pachatelům ještě nepodařilo vyměnit na žádné z burz.

Přibližně 500 milionů XEM, které byly minulý týden ukradeny z japonské kryptoburzy Coincheck, se hackeři neúspěšně pokusili vyměnit za jinou měnu prostřednictvím šesti burz. Společnost NEM Foundation ve středu 31.1.2018 uvedla ve svém prohlášení:

“Dosud žádné množství z ukradených finančních prostředků nebylo úspěšně vyměněno na kterékoliv z burz. Dokud jsou XEM tokeny mimo veřejné burzy, bude pro pachatele vzhledem k velikosti obnosu velmi složité najít dostatečně likvidní trh pro výměnu.”

Pokusy o prodej proběhli na šesti burzách

Podpředseda nadace NEM Foundation Jeff McDonald pro agenturu Reuters řekl, že hacker nebo skupina hackerů se zatím bez výsledku snažili přesunout ukradené tokeny na šest různých burz za účelem jejich prodeje. Programátor spoločnosti NEM Europe Paul Rieger pro webový portál CoinDesk dále dodal:

“Zaznamenali jsme jedenáct transakcí po 100 XEM z účtu hackera na různé další účty. Z nich se následně pokoušeli převést tokeny na burzy.”

Reiger už předtím uvedl, že jeho skupina momentálně intenzivně pracuje na identifikaci účtů, na kterých se nacházejí zcizené XEM tokeny. Tým zároveň pomohl vytvořit systém na automatické označení všech ukradených XEM. Také monitorují účty, na kterých se měna objevila.

Spekulace z Japonska

Japonská zpravodajská agentura oznámila ve středu, že odcizené XEM tokeny byly v průběhu pěti dní (26.-30. ledna) poslány na dvacet různých účtů. Agentura uvedla, že oddělení metropolitní policie vyšetřuje tyto převody jako možný pokus o zpomalení vyšetřování. Odkud má tuto informaci není jasné a společnost NEM Foundation odmítla potvrdit její pravost.

NEM Foundation hledá stopy

Nadace NEM ve svém prohlášení uvedla, že pro hackery bude příliš náročně vyměnit většinu z ukradených XEM tokenů. Bez ohledu na to však budou programátoři a vývojáři společnosti nadále sledovat účty s cílem přinést nové světlo do celého případu.

I když zprávy o krádeži měly za následek jen krátkodobý výkyv ceny XEM, informace o tom, že Coincheck bude odškodňovat své klienty za ukradené tokeny vyhnala cenu této kryptoměny na 1,22 USD za jeden XEM. Postupně však měna oslabovala a v čase psaní tohoto článku se pohybuje okolo 0.38 USD.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
[ue_partner_posts title="Články našich partnerů" count=2 layout=strip-post-list]

Reklama: