Coincheck slíbil náhradu všem okradeným klientům

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Japonská kryptoměnová burza Coincheck oznámila v sobotu 27. ledna, že vrátí veškeré prostředky všem svým 260.000 uživatelům, kteří se stali oběťmi pátečního hackerského útoku.

Hackeři ukradli 523 milionů NEM coinů

Kryptoměnová burza Coincheck byla postižena 26. ledna hackerským útokem, který měl za následek ztrátu 523 milionů NEM coinů v hodnotě přibližně 534 milionů dolarů. V tiskové zprávě, která následovala po hacku, zástupci burzy odhalili, že finanční prostředky byly uloženy na hotovostní peněžence zabezpečené jedním podpisem, což představuje poměrně nízkou úroveň zabezpečení.

kryptoměně NEM najdete více informací v našem článku NEM – New Economy Movement. O hackerském útoku jsme pak psali v článcích Coincheck byl napaden a Největší krádež v historii.

Společnost nyní potvrdila svůj záměr vrátit odcizené peníze postiženým uživatelům. Podle oznámení bude vrácení peněz provedeno z vlastního kapitálu burzy.

Coincheck ještě promýšlí přesné načasování a metodiku procesu. Nicméně již oznámil, že kompenzace za každý NEM bude ve výši 88.549 JPY (japonský jen), což je vážený průměr kurzu v období od ukončení obchodování až po vydání posledního oznámení.

Bankrot se nechystá, NEM opět roste

Zástupci burzy dále vyvrátili spekulace, že burza se chystá vyhlásit bankrot. Naopak, bude i nadále pokračovat v obchodování.

NEM reagoval na oznámení příznivě, a to téměř 30procentním nárůstem své hodnoty.

Vývojový tým NEM mezitím oznámil, že pracuje na automatizovaném systému, který bude sledovat ukradené mince a bude označovat všechny adresy, které obdrží „nakažené“ peníze. Každá burza tak může označit hackery umístěním na „blacklist“ a tím jim zabránit, aby se dostali k nelegálně získanému jmění.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: