Coincheck byl napaden, zmizelo údajně více než 600 milionů dolarů

0
(0)

Japonská burza Coincheck zastavila veškeré transakce poté, co její peněženku v pátek 26. ledna „opustilo“ 123,5 milionů dolarů v podobě jednorázové platby Ripple. Dále se objevily zprávy o transakci kryptoměny NEM v hodnotě celkem 532 mil. dolarů. Celkem by tedy zmizelo z peněženky Coinchecku více než 650 milionů dolarů.

Ve zveřejněném oznámení na blogu stálo:

“Možnost vkladu kryptoměny NEM byla dočasně pozastavena. Vložené částky nebudou zobrazeny na vašem zůstatku a doporučujeme všem uživatelům, aby se zdrželi veškerého vkládání prostředků do doby, než bude toto omezení zrušeno.”

Omezení bylo posléze rozšířeno i na prodeje a nákupy. A později došlo ke celoplošnému pozastavení všech výběrů, a to jak krypto, tak fiat měny – tedy standardní oběžné měny.

V dalším příspěvku stojí:

“V současné době jsou pozastaveny výběry všech měn, včetně JPY. Děláme, co je v našich silách, abychom mohli co nejdříve obnovit normální provoz. Děkujeme za pochopení.”

Prezident nadace NEM Lon Wong v odpoledních hodinách potvrdil, že Coincheck byl napaden. Ukradenou sumu nazval “největší krádeží v historii světa“.

Neznámá transakce v hodnotě $123,5 milionů

Z peněženky Coinchecku byla převedena neznámo kam suma čítající celkem 101,265,057 XRP v hodnotě 123,5 mil. dolarů. Společnost dále oznámila “pravděpodobně nepřiměřené převedení” NEM v hodnotě 532 milionů dolarů.

Coincheck prostřednictvím sociální sítě Twitter slíbil, že bude své uživatele průběžně informovat o aktuálním stavu a zároveň se omluvil za náhlé přerušení služeb.

Nutno poznamenat, že burza Coincheck není registrována u japonského úřadu pro finanční služby, který reguluje a dohlíží na burzy na území Japonska. Jiné velké burzy na japonském trhu, například bitFlyer nebo Quoine, u úřadu registrovány jsou.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img