Proč Bill Gates neinvestuje do bitcoinu a dalších kryptoměn?

2.7
(6)

Zprávy a souhrny

Nejbohatší muži světa jsou v názoru na kryptoměny názorově rozděleni a nedávná prohlášení Billa Gatese odhalují, že je vůči této třídě aktiv i nadále skeptický. Přesto stojí za zmínku, že společnost Microsoft, kterou založil a kdysi ovládal, se o tyto trhy aktivně zajímá.

Bitcoin nic nepřináší, říká Bill Gates

Miliardář, investor a filantrop Bill Gates během relace Ask My Anything (AMA) na platformě sociálních médií Reddit prohlásil, že nevlastní žádnou kryptoměnu. Místo toho bývalý šéf Microsoftu a čtvrtý nejbohatší člověk planety vyjádřil obavy, že kryptotrhy jsou poháněny čistě spekulacemi namísto užitečností.

„Žádné krypto nevlastním. Rád investuji do věcí, které mají hodnotný výstup. Hodnota společností je založena na tom, jak vytvářejí skvělé produkty. Hodnota kryptoměn je jen to, co se nějaká jiná osoba rozhodne, že za ně někdo jiný zaplatí, takže nepřispívají společnosti jako jiné investice“

Není to poprvé, co se miliardář skepticky vyjádřil na adresu kryptoměnových trhů. V březnu loňského roku Gates varoval drobné investory před investicemi do rozvíjejících se trhů s tím, že zatímco miliardáři podporující kryptoaktiva, jako je Elon Musk, mají dostatečné bohatství, aby odolali volatilitě, která na těchto trzích panuje, u drobných investorů je to nepravděpodobné.

Nedávná miliardářova prohlášení až nápadně kopírují prohlášení veterána a generálního ředitele společnosti Berkshire Hathaway Warrena Buffetta, které pronesl na začátku tohoto měsíce na setkání akcionářů. Stojí za zmínku, že Gates je bývalým členem představenstva společnosti Berkshire Hathaway. Šéf společnosti Berkshire Hathaway Buffett na setkání akcionářů v souvislosti s tím, proč se nezajímá o bitcoin, řekl:

„Nevím, jestli to půjde nahoru nebo dolů v příštím roce nebo za pět či deset let. Jediné, čím jsem si ale jistý, je to, že nic neprodukuje“

Zájem Microsoftu o rodící se trhy

Zatímco Bill Gates zůstává vůči rodícímu se trhu obezřetný a kritizuje ho za míru anonymity, (kterou poskytuje) a vysokou spotřebu energie, tak společnost Microsoft, kterou založil, se naopak aktivně zajímá o budování kolem technologie blockchain. Pozoruhodné je, že se Microsoft začal kryptoměnami zabývat již v roce 2014, kdy byl Gates ještě členem představenstva, a firma začala přijímat platby v bitcoinech (BTC).

Aktuálně to vypadá, že se společnost aktivně zajímá o budování projektů pro Web3. Začátkem tohoto roku Microsoft získal herního vydavatelského giganta Activision Blizzard a zároveň ve výpisu pracovních nabídek odhalil, že hledá někoho, kdo by stál v čele jeho podniku pro Web3. Bez zajímavosti není ani fakt, že Bill Gates stále vlastní asi 1,3 % firmy, ačkoli již nehraje v rozhodovacím procesu aktivní roli.

Závěr

Je pozoruhodné, jak naprosto odlišně se ke kryptoměnám staví ti nejbohatší lidé planety. Jedni jsou horlivými zastánci a propagátory, zatímco druzí by se jich nedotkli ani dvoumetrovou tyčí. Někdo v nich vidí podvod, druhý hlavně příležitost. A kam patříte vy?

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 2.7 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: