Příchod institucí zvyšuje tržní podíl Bitcoinu a sráží altcoiny do kolen

8
ooops, ajaj, obličej, muž, kreslený,

Poslední dobou to s altcoiny nevypadá moc růžově. Řada kryptoměn v páru s Bitcoinem výrazně ztrácí. Již dávno zde neplatí, že by stačilo náhodně vybrat coin a počkat si na zisk. S příchodem institucí se tržní podíl Bitcoinu zřejmě zvyšuje. 

Altcoiny na tom nejsou moc dobře

Nedávno jsme vydali článek, který shrnuje situaci altcoinů jako možná nejlepší čas na nákup. To je samozřejmě dáno tím, že jsou oproti Bitcoinu tak moc dole. Mezi zajímavé projekty, kde by možná stálo za to investovat, může patřit třeba Monero, Cardano či Ethereum… V tomto článku se však zkusíme zamyslet, proč altcoiny tak moc klesly.

Může za to příchod institucí?

Všichni kryptonadšenci si celý rok 2018 slibovali, jak na kryptomarket dorazí ETFka a různé institucionální fondy a další obři z řad tradičních investorů a správců velkého kapitálu. Čekali jste asi obrovský růst, až se jejich příchodu konečně dočkáme. To se skutečně stalo a dost možná za tím insituce opravdu jsou.

Jenže instituce nevyhledávají Cardano, či volbu lidu – Monero, kdepak! Preferují bezpečnost a jejich kapitál tak proudí prakticky jen do Bitcoinu. A to ještě navíc často skrze právě různé deriváty a odvozené produkty, které jsou třeba pouze navázány na jeho cenu.

Dříve jsme vás informovali o zprávě společnosti Grayscale, která hovoří o prudkém růstu institucionálních investic do Bitcoinu za druhé čtvrtletí 2019 (článek pokračuje pod náhledem).

Grayscale: Institucionální investice do BTC prudce rostou

Instituce sráží altcoiny do kolen

Za propadem altcoinů, kterého jsme byli svědky během růstu Bitcoinu, pak pravděpodobně stojí právě institucionální kapitál. Jak už bylo řečeno, instituce neinvestují do menších projektů, to si raději sami vytvoří své vlastní projekty, což některé velké společnosti taky dělají. Typickým příkladem je pak Facebook, o kterém je momentálně slyšet úplně všude.

Velké společnosti investují do blockchainových inovací a spíše samy chtějí něco tvořit, místo aby nakupovaly altcoiny – tedy výrobky jiných firem. To s sebou samozřejmě nese další hřebíček do hypotetické rakve některých slabších altcoinů.

„Tradiční” svět ovládlo blockchainové šílenství

Slovo blockchain je v trendech. Všichni ho chtějí, málokdo však skutečně potřebuje. To je alespoň častý názor v komunitě kryptonadšenců. Vidíte to šílenství a říkáte si, co se asi stane, až to ty lidi a firmy přejde? To je však zatím ve hvězdách. Zatím je trend jasný. Co je blockchain, to roste a každá společnost již pomalu ví, proč je dobré mít blockchain.

A instituce pak raději volí Bitcoin. To vše dohromady se pak mohlo podepsat na jeho růstu, zatímco altcoiny v mnoha případech klesly. Instituce tak pravděpodobně sráží altcoiny do kolen, protože ve velkém skupují Bitcoin a většina altcoinů je příliš nezajímá. Otázkou bude, které projekty se dokážou zvednout zpět na nohy.

Dejte nám vědět do komentářů, zda je podle vás příliv instituciálního kapitálu zodpovědný zá růst tržní dominance Bitcoinu, která momentálně dosahuje ročních maxim.

Závěr

Altcoiny v párech oproti BTC jsou ve střednědobém až dlouhodobém downtrendu. Jejich cena sice v řadě případů není na letošním LOW, oproti Bitcoinu to však není výjimkou. Dejte nám vědět do komentářů, zda si také myslíte, že by na vině mohly být instituce, které investují pouze do Bitcoinu.

Co číst dále?

Brexit – Proč se Británie rozhodla odejít z EU?

8
Komentujte

avatar
4 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
Dariusz MatuszyńskiKundomrdnoprecejapan.karelSlávka Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Kundomrd
Host
Kundomrd

90% Altcoinu jsou stejně jen zbytečné projekty či jen kopie které mají za cíl jen vydělat autorům prachy , trh by se měl pročistit a maximálně by mělo zůstat 50 až 100 Altcoinu a ne 2 300 Altcoinu to je opravdu postavené na palici na tak malý trh který představují kryptoměny .

Kundomrd
Host
Kundomrd

Mě by zajímalo jako hlas lidu Monero kolik lidí hlasovalo asi to zas takový hlas lidu nebyl když je Monero ve sračkách a nikdo to moc nechce kupovat to je opravdu hlas lidu .Pár pitomců začne hlasovat a už se to bere automaticky že všichni lidi chtějí Monero přitom na Monero ti každý sere nebo aspon většina jinak by nebyl za nějakých trapných 80 babek , to je něco jak Litecoin přijde havling okamžitě cena vyroste , jo to víš že jo na to ti každý sere , investoři potřebují jistotu a bezpečnou sít a tu dává jenom jedna kryptoměna… Číst vice »

Slávka
Host
Slávka

Svatá pravda, altcoiny jsou jen doprovod Bitcoinu, uměle vytvořený pro to, aby na tom “ někdo “ vidělal.
Vítězem bude jen Bitcoin.

pan.karel
Host
pan.karel

Nerekl bych,ze XMR je ve srackach.Me se Monero libi (i kdyz ho nemam),maji super komunitu a rekl bych ze prave Monero ma ty vlastnosti „opravdove kryptomeny“.

BTW: libi se mi jak pouzivas to slovo Havling 😀

Lukas
Host
Lukas

ale vzdyt ted klesnul BTC i alty, a ted kdyz to trochu roste, tak roste jak BTC tak i alty, tenhle clanek je zavadejici

Kundomrd
Host
Kundomrd

Nic není zavadejici kdyby měl BTC být na stejné úrovni z Alty tak je jeho cena ted někde mezi 5 až 6 K .Než se dostavil menší bull run v letošním roce tak BTC dominace byla na 53% ted máš BTC dominaci 65% , dominance BTC je v pořádku je třeba pročistit seznam altcoinu , těch shit coinu je až moc.

nopreceja
Host
nopreceja

rád chodím na kryptomagazin, ale z tech komentaru je mi zle. Nechapu proc se tu musi v kazdem vlakne sproste nadavat a urazet. To radeji budu chodit na reddit, tam se aspon lidi bavi seriozne

Dariusz Matuszyński
Admin

Díky za feedback, cenzurovat jsme nechtěli, ale někteří opravdu překračují meze slušnosti, pročistíme to a začneme banovat.