Počet blockchainových patentů IBM vzrostl za poslední rok o 300 %

0
(0)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Počet patentů, které IBM vlastní, vzrostl o 300% za necelý rok. Spolu s dalšími významnými korporacemi, které se vážně začínají angažovat v tomto odvětví, to ukazuje, že zájem o blockchainové technologie neustále roste.

IBM aktuálně dominuje ve vlastnictví blockchainových patentů

Dle posledních dat (viz. níže) se ukazuje, že nadnárodní korporace IBM (International business machine) zabývající se informačními technologiemi, vede po Spojených státech v příčce vlastníků blockchainových patentů. Ví se, že společnost vlastní kolem 108 patentů souvisejících s blockchainem, což představuje nárůst o více než 300% ve srovnání s loňským rokem.

Což můžeme dát do kontrastu s jinými známými společnostmi jako je Bank of America s 53 patenty, MasterCard se 43 patenty, Intel s 35 patenty, a tak dále. Z tohoto kontrastu lze jednoduše zaznamenat, že společnost IBM si v tomhle ohledu opravdu drží prvenství.

Tento nadnárodní počítačový gigant nedávno přidal do svého repertoáru novou aplikaci, která se podle dokumentů publikovaných Patentovým úřadem Spojených státu amerických a úřadu pro ochranné známky zaměřuje na zabezpečení sítě pomocí technologií založených na blockchainu.

IBM se soustřeďuje na blockchain

Tvrdit, že IBM vstupuje až právě teď do technologie založené na blockchainu, je podceněním dané situace. Společnost totiž již delší dobu vynakládá značné prostředky tímto směrem.

Už dle dat ze srpna minulého roku se odhadovalo, že IBM každoročně vynakládá na projekty založené na blockchainu 160 milionů dolarů. V roce 2018 bylo IBM dokonce vybráno vládou Austrálie jako zásadní technologický partner pro nadcházejících 5 let. Tato dohoda stála 740 milionů dolarů a zahrnuje technologické služby, mezi které patří blockchainové technologie společnosti IBM a automatizovaná řešení.
V březnu letošního roku společnost oznámila, že uvede svůj Blockchain “World Wire” (volně přeloženo jako světové drátové propojení) ve velkém výběru na různých trzích. IBM Blockchain World Wire představuje globální platební síť v reálném čase určenou pro regulované finanční instituce. Spuštění proběhlo ve 72 zemích a zahrnuje 44 bankovních koncových bodů a 47 měn.

Nabíhající trend

Jak bylo už řečeno výše, tak Mastercard je v tomhle závodu o zabezpečení co nejvíce blockchainových patentů, také velmi daleko. Jedna z nejzajímavějších žádostí, kterou firma zveřejnila, je o zvýšení rychlosti transakcí kryptoměn a to na základě rostoucí poptávky po nich. Nejsou to však jen finanční a technologické společnosti, které usilují o ochranu svého duševního vlastnictví ve spojení s novým průmyslem, který je založen na blockchainu.

Společnost Nike Inc., což je jeden z předních světových a nejoblíbenějších výrobců obuvi, podala v dubnu žádost o ochrannou známku, která má za úkol ochránit značku „Cryptokicks“. Vzhledem k tomu, že podklad pro podání žádosti spadá do tzv. oddílu 1B,  tak to znamená, že je založena s tím úmyslem, že bude využívána s komerčními aplikacemi.

Co číst dále?

Grayscale: Institucionální investice do BTC prudce rostou

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img