[PŘEHLED TRHU] Bitcoin zase nad 4000 $ – Pohled na Bitcoin ve světle nových skutečností

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • White paper pro digitální dolar připravuje půdu pro americkou CBDC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Největší velryba? Grayscale vzbuzuje obavy o centralizaci Bitcoinu • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin prolomil...

Bitcoin v posledních hodinách na velkých burzách překonal 4000 $. Binance ukazuje 4080 USDT, na Bitstampu je to 4005 USD, na Coinbase Pro se Bitcoin obchoduje za 4004 USD a na Bitfinexu má hodnotu 4080 USDT. Hodnota Tetheru se momentálně drží pod hranicí 1 $, proto ten 75 $ rozdíl mezi USD a USDT páry. Každopádně můžeme konstatovat, že Bitcoin se opět dostal nad tuto hranici.

To však ještě nic neznamená, 4000 $ pro Bitcoin nikdy nebyl velký support. Ten se nachází o 200 $ níže a rezistence je zase o 200 $ výše. Jsme tedy prakticky uprostřed. Bitcoinu momentálně chybí volume na jakékoliv větší pohyby. Dokud se nestane něco neočekávaného, ​​budeme se pohybovat v tomto úzkém pásmu.

Bitcoin a Volume

Rozhodli jsme se, že v rámci zlepšení transparentnosti dat, které nabízíme, a v rámci hledání nových pohledů na trh, nebudeme po novu používat data o volume poskytované stránkou CoinMarketCap. Důvod je ten, že CoinMarketCap nerozlišuje mezi skutečným volume velkých burz s dobrou reputací a fejkovným volume noname směnáren, které se snaží získat peníze za zalistování na jejich platformě. Více informací naleznete zde.

Objem obchodování s fyzickými Bitcoiny podle společnosti Bitwise v posledních 24 hodinách dosáhl 286,5 milionů dolarů. Na trzích s regulovanými Bitcoin Futures to bylo necelých 54 milionů. Většinu obchodní aktivity jsme mohli pozorovat na burze Binance ($ 127 mil). Druhý v pořadí Bitstamp dosáhl 34 milionů a na Coinbase byly zobchodované Bitcoiny v celkové hodnotě 33 milionů dolarů.

Jde o relativně nízké hodnoty. Pokud počítáme i Futures, tak za posledních 24 hodin přes burzy proteklo necelé půl procento všech Bitcoinů. Proto se nemůžeme divit, že se prakticky nic neděje. Na druhou stranu, takto mají i menší hráči šanci výrazně ovlivnit cenu BTC. Bohužel, ne nadlouho.

Co drží Bitcoin před většími pohyby?

Jistě se všichni shodneme, že pro Bitcoin je taková stagnace velmi nepříjemná. Obchodníci nic nevydělají, a když se konečně objeví další velký pohyb, je to téměř vždy jen manipulace. Právě proto se nová vlna kvalitních traderů, kteří vyrostli na kryptoměnách, přesouvá na akciové a forexové trhy. Lepší bezpečnost vkladu, regulace a absence manipulací na těchto trzích umožňují vytvořit lepší zisky.

Právě proto i na Trading11 pravidelně a zdarma publikujeme analýzy akcií a komodit. Najdete je v tomto odkazu.

Pro velké hráče, kteří postupně likvidují své dlouholeté pozice v BTC, případně se snaží co nejvíce nakoupit, je to ale ideální. Když Bitcoin vyskočí na horní hranu obchodního pásma (4000 – 4200 $), je čas prodávat a ve spodní části (3800 – 4000 $) se zase dobře nakupuje.

Nepříjemná pravda o kryptoměnách

Velcí hráči se snaží najít cenu, která nejvíce vyhovuje jejich zájmům (hlavní zájem je pochopitelně vydělat) a dlouhé období, kdy se nic neděje, jim v tom umožňuje pokračovat. Až si všechny Bitcoiny mezi sebou vymění a vytáhnou prakticky vše z vyšťaveného retailu, začnou hnát cenu nahoru, aby mohli zopakovat roky 2013 a 2017 a vydělat další balík.

A takto funguje cenová politika kryptoměn. Naštěstí kryptoměny nejsou jen o ceně. V první řadě je to technologie, která rozhodně nějakou hodnotu má, a čím více infrastruktury se kolem nich postaví, tím menší podíl na trhu budou manipulátoři mít a za nějaký čas se snad krypto-trh z těchto problémů vyléčí.

Znamená to snad, že technická analýza nefunguje?

Možná vás při čtení tohoto článku napadlo, že pokud je pravdivý, tak technická analýza a služby, jaké nabízí např. náš investiční web Trading11, přece nemohou fungovat! Pokud je trh manipulován, tak se bude chovat náhodně a nebude podléhat žádným pravidlům.

To by byla ovšem pravda v případě, že by existoval pouze jeden velký hráč, který by se snažil obyčejné lidi oklamat. Tak trh s kryptoměnami vnímají lidé, kteří poprvé uslyší, že je manipulován. Takových velryb jsou však stovky a všechny používají technickou analýzu ve snaze predikovat další pohyby trhu. Jistě, používají i fundamenty a hlavně ty, o kterých my nic nevíme (např. že nse někdo chystá prodávat 10 000 BTC na Binance) a obchodují podle nich, ale technická analýza vždy tvořila, tvoří a bude tvořit důležitou část v rozhodování velkých hráčů.

Obchodníci, kteří mají správný náhled do trhu, pak umí využít tyto a další informace a vytvořit na burze zisk. Pár takových pracuje i na Trading11. Pokud máte zájem o profesionální technické analýzy a komentáře k trhu, nyní máte možnost si zakoupit dlouhodobé členství s až 20% slevou.

Pamatujme, když velryby nakupují / prodávají, tak létají třísky.

Co číst dále?

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem článku je Samuel S.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Hodnocení článku
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře