[PŘEHLED TRHU] Altcoiny nadále klesají • Největší kryptoburza chystá odstávku

0
(0)

Posledních 24 hodin na trhu s kryptoměnami přineslo lehký pokles většiny altcoinů. Ty zatím konzistentně klesají. Druhý největší coin – Ethereum – oproti včerejšku klesl o 3,5 % na současných 280 $. Ripple je na tom o něco lépe. 1,35% propad znamená o půl centu nižší hodnotu a s kapitalizací mírně přesahující třináct miliard dolarů se drží na třetím místě. Bitcoin Cash se zatím drží nad 530 $ a za posledních 24 hodin klesl o 2,81 %.

EOS vs Stellar – Boj o páté místo

Může vás zajímat – Vyšlápne si Stellar do TOP 5?

EOS vs. StellarPáté a šesté místo v žebříčku kryptoměn seřazených podle kapitalizace drží technologické coiny EOS a Stellar. Rozdíl kapitalizací těchto dvou coinů se za poslední dny zmenšil z miliardy na “pouze” 250 milionů. Oba altcoiny sice klesají, ale zatímco EOS za poslední den ztratil téměř 5,5 % hodnoty, Stellar pouze 4 %. Pokud tento trend bude pokračovat, brzy by se “raketka” mohla probojovat do TOP 5.

Kryptoměny EOS a Stellar můžete nakupovat na Binance.

Cena se nemění, ale dominance Bitcoinu nadále stoupá

btc dominancia kryptomeny

 

Investovat do altcoinů se zatím nevyplatí. Coin no.1 – Bitcoin – totiž ovládá stále větší procento trhu. Důvěra investorů v ostatní kryptoměny se oslabuje a dominance Bitcoinu roste. Dnes se podle stránky coincap.io pohybuje na hodnotě 52,7 %.

Dominance zatím roste bez výraznější změny hodnoty Bitcoinu. 24h low – 6230 $ – dosáhl krátce po půlnoci a high – 6526 $ – v osm ráno. V době psaní tohoto článku je na 6450 $. Oproti včerejšímu dni tak nezaznamenáváme žádnou změnu. Na druhé straně, altcoiny nadále klesají.

btc-usd bitfinex
BTC/USD Bitfinex – 6.8. – 21.8. 2018

Z dlouhodobého hlediska je dobrý čas na nákup Bitcoinu. Většina odborníků se sice shoduje, že v roce 2018 bychom mohli klesnout až na 4 200 $, ale support, na kterém se právě teď nacházíme, trh testoval už několikrát a zatím vždy vydržel.

Největší burza na světě bude mít plánovanou odstávku

Zítra ve tři hodiny ráno středoevropského času se chystá plánovaná údržba burzy BitMEX. Společnost to oznámila na svém blogu.

„Ve středu v 9:00 pekingského času (03:00 CET) BitMEX provede údržbu s cílem vylepšit rychlost burzovního enginu. To vyžaduje přesun fyzického serveru, takže bude nutná 30 min. odstávka všech služeb.”

Toto oznámení se rychle rozšířilo po internetu a vyskytly se různé konspirační teorie, podle kterých BitMEX využije odstávku na manipulaci trhu a posbírání stop-lossů od svých zákazníků.

Tato burza je od počátku známá svými nekalými praktikami. Obrovský volume (na páru USD/BTX přibližně 3,6 miliardy dolarů) často využívá na manipulace a pumpování/dumpování trhu a obchodování na BitMEX-u připomíná gambling v kasínu. Více o BitMEX-u si můžete přečíst v tomto článku.

Máme se tedy bát? O katastrofické scénáře opravdu není nouze. S největší pravděpodobností ale jde opravdu jen o plánovanou údržbu. Pro případ flash-crash Bitcoinu však doporučujeme nastavit buy-ordery na ~ 5550 $ a 5050 $ (ne na BitMEX-u, ale na ostatních burzách – BitMEX bude mimo).

Rekordmani z TOP 100

Nejziskovější altcoiny

Většina altcoinů sice padá, ale najdou se i výjimky. Ziskových kryptoměn je však oproti včerejšku výrazně méně a také ty, které rostly, neudělaly žádné závratné procenta.

 

top 5 zisků 21.8.

Za zmínku stojí i Litecoin, jehož hodnota se oproti včerejšku prakticky nezměnila.

bez změnyNejztrátovější altcoiny

Na druhé straně spektra máme coiny, které klesly o více než deset procent. První dvě příčky obsadili včerejší rekordmani, kteří smazali prakticky všechny zisky z posledních 48 hodin.

top5 poraženi 21.8.

Tento článek je přeložen ze slovenského originálu, který pro Vás připravil náš šéfredaktor Samuel S.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img