„Pouze“ 5 procent finančních manažerů plánuje koupit v letošním roce Bitcoin

4.8
(5)

Zprávy a souhrny

Na pozadí stále rostoucího kryptoměnového trhu, kdy téměř každý den jsme svědky nových ATH, vám přinášíme výsledky jednoho zajímavého průzkumu. Podle nich se zatím valná většina finančních manažerů Bitcoinu vyhýbá, neboť zvýšená volatilita aktiva pro ně představuje příliš vysoká rizika.

Ačkoli několik známých společností nedávno přidělilo finanční prostředky do BTC, studie provedená mezi 77 finančními manažery ukázala, že celkový počet firem, které plánují naskočit do bitcoinového rozjetého vlaku, je relativně skromný – pouhých 5 %. Nejčastěji citovaným důvodem byla volatilita BTC.

Většina finančních ředitelů nemá v plánu nákup bitcoinů

Společnost Tesla šokovala minulý týden svět poté, co se objevila zpráva, že tento výrobce elektrických vozidel koupil za 1,5 miliardy dolarů Bitcoin (BTC). Kromě okamžitého zvýšení ceny měl tento nákup pro BTC i další důsledky, protože řada dalších společností a vedoucích pracovníků se začla vyjadřovat, zda budou nebo nebudou následovat příkladu Tesly.

Zatím se však zdá, že většina společností zavedení primární kryptoměny do svých rozvah v úmyslu nemá. Alespoň to říkají výsledky průzkumu společnosti Gartner. Ta požádala 77 finančních manažerů (včetně 50 finančních ředitelů) o zodpovězení otázek ohledně přístupu jejich společností k BTC.

Navzdory rostoucímu zájmu však procento těch, kteří by mohli prozkoumat potenciální výhody nákupu BTC, zůstalo poměrně nízké. Od února 2021 pouze 5 % z nich uvedlo, že plánují v průběhu tohoto roku nakoupit nějaké bitcoiny jako podnikové aktivum. Oproti tomu se 84 % vyjádřilo, že nemají žádné plány na „držení“ primární kryptoměny – Bitcoinu.

Na vině jsou finanční rizika a volatilita

Mezi odpověďmi, proč naplánují nákup BTC, se opakovalo několik hlavních důvodů. První místo přirozeně zaujala vysoká volatalita bitcoinů, která zvyšuje investorské riziko.

„Osmdesát čtyři procent respondentů uvedlo, že volatilita bitcoinů pro ně představuje finanční riziko.“ Bylo by nesmírně obtížné zmírnit druh cenových výkyvů, kterých jsme byli během posledních pěti let svědky“

Mezi další často zmiňované důvody patří pomalé přijetí, regulační obavy a také nedostatek znalostí, jak kryptoměny vlastně fungují – viz. následující graf.

výsledky průzkumu
Nejčastěji zmiňované důvody, Zdroj: Gartner

Závěr

Podle zveřejněných výsledků jsou kryptoměny stále ve velmi rané fázi cyklu přijetí a vývoje, což se dobře odráží na přístupu tradičních investorů, kteří se rozhodují, kam přidělí finanční prostředky.

Na druhou stranu je vidět, že rostoucí cena BTC upoutala jejich pozornost, a pokud Bitcoin bude v nastolené cestě pokračovat a vylepšovat (i svou image), může mít v budoucnu významnou roli v rozvahách společností.

A pak tu máme třeba Michaela Saylora, generálního ředitele MicroStrategy, který se vstupu do kryptoměn skutečně nebojí a snaží se neustále navyšovat svou bitcoinovou pozici.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: