[Polední zprávy] • Z Ledgeru unikla databáze 270 000 kontaktů na klienty • a další články

4.5
(2)

Zprávy a souhrny

Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého víkendu v kryptosvětě.

TRHY

Po víkendovém růstu ceny Bitcoinu na nové ATH ve výši 24 300 USD jsou dnes trhy opět v červených číslech. Bitcoin se potopil pod 22 700 USD, což znamená propad o 3,5 % během jednoho dne a altcoiny jsou na tom většinou ještě hůř. Tento obrat na kryptotrzích nastal v době, kdy došlo k masivnímu pullbacku na tradičních finančních trzích kvůli propadu evropských akciových indexů na jedné straně a amerických futures na druhé straně.

Více informací najdete v našich TA a v přehledu trhů: 

Nejnovější video analýza: BTC/USD – Udrží se aktuální expanze až do konce roku?

AKTUÁLNÍ technické analýzy najdete zde: BCH/USD a XMR/USD – Altcoiny do konce roku v expanzi?, Cosmos/USD a ChainLink/USD – Poslední expanzivní vlna?

Přehled posledního dění na kryptotrzích najdete tady: Bitcoin přes noc dosáhl nové ATH!

Kryptoměny

Někdo zaplatil 82 000 USD na poplatcích za odeslání 1,18 USD v BTC

Podle nejnovějších informací neznámý uživatel zaplatil 3,49 BTC v hodnotě 82 000 USD, aby mohl převést 0,00005 BTC (v hodnotě pouhých 1,18 USD). Přehnané náklady na tuto transakci by mohly být výsledkem lidské chyby, způsobené uživatelem, při ručním zadávání podrobností transakce. Jak jsme již dříve informovali, minulý měsíc zaplatil jiný uživatel 2,66038352 BTC v hodnotě 47 000 USD za převod 0,01088549 BTC v hodnotě 194 USD.

Woo: Bitcoin se může dostat až na 1 mil. USD během tohoto cyklu

Populární on-chain analytik Willy Woo říká, že Bitcoin by mohl vystoupit během tohoto cyklu až k sedmimístné hranici. V nové epizodě podcastu What Bitcoin Did Woo odhaluje svou širokou škálu cenových cílů BTC pro aktuální býčí cyklus. “Potřebovalo by to velmi strmý růst, ale nemohu říci, že cena 1 milion za BTC nepřichází v úvahu.” Mohu říci, že 100 000 USD je velmi konzervativních. Mohu říci, že 200 000 USD je na správné cestě, nebo někde mezi 100 000 a 200 000 USD je velmi konzervativní odhad … 300 000 až 1 milion dolarů ve skutečnosti není zas tak daleko, věřte tomu nebo ne … Jen mi to připomíná metaforu s Měsícem a Marsem. Pokud byste se měli vydat na Měsíc, množství energie, kterou potřebujete k tomu, abyste se dostali na Mars, je už jen o trochu větší, než pro let na Měsíc. Na těchto grafech to tak trochu je. “ Během rozhovoru Woo také zdůrazňuje klíčovou úroveň odporu, kterou musí Bitcoin prolomit, než dosáhne svých cílů pro tento cyklus. Woo poukazuje na hranici 50 000 USD jako na významný bod odporu, který by v případě překročení mohl poslat Bitcoin na Mars.

DeFi

Warp Finance protokol údajně získal zpátky 75 % zcizených tokenů

Protokol DeFi společnosti Warp Finance získal zpět 75 % prostředků, které ztratil minulý týden kvůli hackerskému útoku. Podle analytika The Block Igora Igamberdieva by Warp mohl prostředky získat zpět, protože převedl administrátorská práva na svou inteligentní smlouvu na jednu ze svých externě vlastněných adres. Což ovšem vyvolává otázku, jak je potom protokol Warp vlastně decentralizován?

Banky, burzy, firmy

Z Ledgeru unikla databáze 270 000 kontaktů na klienty

Dnes byla na hackerském webu zveřejněna databáze od společnosti Ledger. Uniklá data, která se skládají z více než 270 000 fyzických adres a telefonních čísel spolu s milionem e-mailových adres, byla zveřejněna na hackerském webu Raidforms. Podle zpráv byla dotyčná data odcizena během hacku databáze Ledgeru v červnu. I když společnost Ledger uznala, že její databáze byla v důsledku tohoto hacku ohrožena, společnost tvrdila, že během červnového hacku bylo odhaleno pouze 9 500 telefonních čísel, poštovních adres a podrobností o nákupech produktů. Navzdory těmto tvrzením se však zdá, že skutečný objem uniklých dat je mnohem významnější než to, co tvrdí Ledger. Výše uvedená epizoda upozorňuje na nebezpečí ukládání informací na jednom serveru, který je náchylný k hackům. Podle některých spekulací nová navrhovaná změna pravidla Treasury Rule, která vyžadují více KYC / AML o uživatelch, vytvoří pouze větší zranitelnost, kterou mohou kybernetičtí útočníci využít.

Nicehash vrací přes 4 500 BTC obětem hacku z roku 2017

Neslavný hack kryptoměn, kdy podvodníci zcizili 4 640 bitcoinů z kryptoburzy NiceHash, se nyní začíná o tři roky později objevovat na titulních stránkách, protože burza vrací postiženým obětem jejich dávno ztracené bitcoiny. Obchodní platforma, která funguje jako těžební fond, plně uhradila škodu všem dotčeným uživatelům, podle dopisu zveřejněného na jejích oficiálních webových stránkách. 4 640 ukradených bitcoinů, které měly v době incidentu hodnotu 55 milionů dolarů, má nyní dvojnásobnou hodnotu cca 100 milionů dolarů. V případě kryptoburzy byla refundace pravděpodobně provedena se ztrátou, pro příjemce je naopak toto zvýšení hodnoty dobrou zprávou.

Bloomberg: Grayscale je klíčovým hráčem na trhu s BTC

Bloomberg píše, že podle hodnocení JP Morgan je úspěch společnosti Grayscale a zejména jejího produktu založeného na bitcoinech tím, co nyní brání Bitcoinu v korekci. K 19. prosinci drží společnost Grayscale ve spravovaných aktivech kryptoměny v hodnotě 15,5 miliard dolarů. Příliv peněz od investorů probíhá v přibližné míře 1 miliardy dolarů měsíčně, napsal na konci minulého týdne Nikolaos Panigirtzoglou z JP Morgan.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
[ue_partner_posts title="Články našich partnerů" count=2 layout=strip-post-list]

Reklama: