20.12.20 Nová video analýza BTC/USD – Udrží se aktuální expanze až do konce roku?

5
(13)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Jak jsme si řekli v minulé analýze na Bitcoin, trh využil špatné situace na dolaru a prorazil magických 20 000 USD. Růst se ani potom nezastavil, což je holt dáno tím, že nad řečenou úrovní není fakticky vůbec žádná rezistence. Dá se tedy vůbec nějak konkrétně avizovat vrchol před začátkem korekce? Více se dozvíte v samotné video analýze.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 13

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
27 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Michal

Tak korekce….. je otázka, kdo to bude prodávat. Investoři mají nakoupeno a řada se nechala slyšet, že to neprodá (samozřejmě můžou lhát). Takže je tu jen retail, který bude mít menší a menší vliv na cenu.

ppetr1

retail nema zadny vliv – ta doba uz davno skoncila.
bohuzel to jeste spousta lidi nepochopila a mysli si ze ta vlna retailu se jeste vrati.
jen k zamysleni – kolik lidi z retailu si muze dovolit koupit 1 btc :-))))

Jan

Tak nemusí to být celý BTC. Stačí kousek. A retailu je pořád dost, řekl bych tak 4 miliardy. Když každý koupí za $100, tak budeme hooooodně vysoko.

ppetr1

to je proste holy fakt a skutecne tomu za par let dojde i kdyz ne v takove mire.
btc dnes zaplatite kdekoli na svete to se o fiat menach rozhodne rici neda.

me spis bude zajimat jak dopadne ve finale petr2 :-)))))))))

pietro

Je to přesně naopak. Vliv retailu roste a snizuje se vliv velryb..

E15

No nevím, ale v USA + západní Evropě + Japonsku apod. si za aktuální cenu určitě mohou celý jeden BTC dovolit minimálně desítky milionů lidí… Zase z retailu nedělejte bandu nuzáků (to zřejmě způsobuje optika východní Evropy). Otázka je, jestli BTC chtějí a i kdyby ano, tak jestli je pro ně současný systém jeho pořízení a uchovávání akceptovatelný.

ppetr1

Investoři mají nakoupeno – rozhodne nakoupeno nemaji.to by musel stat btc alespon 10 mio aby meli nakoupeno.
retail uz nema na nakup btc – maximalne v jednotkach satoshi.

institucialni investori drzi naprostou investicni porci zlata – hybe se snad cena zlata v 10 ci 100% behem roku??

udivuje me jak naprosta vetsina lidi nepouziva mozek – tim nemam na mysli prispevatele kryptomagazinu – spis ty jak lehce se daji strhnout davem.

PRECI BILL GATES – KOVID JE PRO NEJ IDEALNI PRO OCKOVANI A DODANI CIPU DO LIDSKEHO TELA 🙂 – jen hovado si muze myslet ze je to pravda.ockovani je taky nesmysl – nechapu lidi.
10% lidi si mysli ze je zeme placata a vse se toci okolo nasi planety.
lidstvo uz je tak bohate,ze to speje k jeho zaniku.
btc (kryptomeny a blockchain ) je alternativa jak se tomu vyhnout – toho se ale boji politici.

vice rozvinout by to slo – kazdy ma svuj mozek aby mu neprselo do krku.

E15

retail uz nema na nakup btc – maximalne v jednotkach satoshi” To by mě fakt zajímalo, koho si představuješ pod pojmem retail. Zřejmě někoho jako poživatele ukrajinské státní penze, protože jinak tyhle hlášky fakt nechápu.

whistleblower

@Kal dpc: Když by hypoteticky všichni valnou většinu btc skoupili a jen hodlovali, ten trh by pak ztratil likviditu, nákupy začnou postrádat smysl, protože btc by přestal mít perspektivu platidla, ale i komodity, která se dá levně koupit, a dráž prodat. Výplachy, neboli korekce, jsou palivem pro udržení likvidity na trzích. Ledaže by se btc změnil v něco ušlechtilejšího nebo dokonce v umělecký dílo, to by pak byla jiná.

ppetr1

a jak je to se zlatem?kdo prodava zlato v kramech? nevsimnul jsem si nikoho.
drive byl ekvivalent jedne unce zlata – 1 usd.nepamatujete si snad z historie??

protože btc by přestal mít perspektivu platidla, – o toto nemam v budoucnu vubec zadne obavy – spise naopak.

whistleblower

@ppetr1: Odpovím ti taky otázkou – kolik obyčejných obchodů/krámů přijímá btc platby? A je jich víc než zlatníků a hodinářů? Řekl bych, že jich je zatím spíš tolik, jako automatů na zlatý cihly v Emirátech. 😀

Samozřejmě, zlato je dávno přežitek jako platidlo. Je sice taky vzacný, ale oproti btc má svoji hodnotu i kvůli ušlechtilosti a širokejm možnostem, kde ho využít – od cetek, přes půmysl, až po zdravotnictví. Přesto jeho cena není přepálená jako u btc. Zlato už má svojí největší cenovou horečku dávno za sebou.

ppetr1

brani vam snad nekdo aby jste si poridil kartu s platbou pro krypto??
muzete s ni platit temer vsude – pokud o tom jeste nevite neco si o tom zjistete 🙂
nevite ze jsme velmoc v krypto.

zlato pujde jeste nahoru a berte to jako fakt.btc je jeste podhodnocene – to jen zoufalci si mysli ze cena klesne o 40% – taky bych si to pral.
zlato je vzacne do te doby nez nekdo pritahne z vesmiru nejakou planetku celou zlata a bude ji dopravovat na zem – kdo dopravi BTC ???

vas problem je v tom,ze nechapete ekonomickopolitickou problematiku.

whistleblower

Nebrání mi nic, až na to, že transakce mezi vydavatelem takový karty a obchodníkem probíhá ve FIAT. Takový šidítko je tím pádem zatím dobrý tak akorát pro váš kryptohipsterskej pocit z toho, že platíte nejen poplatek za BTC transakci, ale i další poplatek vydavateli karty za převod do FIAT. Takže děkuji, o tuhle navoněnou bídu fakt nemám zájem. To je výhodný asi tak, jako platit v ČR z účtu v EUR nebo USD. A rozhodně to nic nevypovídá o masový adopci obchodníky, kterýma jste se původně oháněl. Spiš mi to závání vyděláváním na lidský blbosti, kdy je někdo ochotnej platit za pocit “bejt in”. V tom jsme opravdu velmoc.

Zlato rozhodně půjde nahoru – i kdyby nebyl jinej důvod, tak už jen kvůli inflaci FIAT měny.

Ale jistě, možná jen fakt nechápu Vaše dětský chápání “ekonomickopolitické problematiky”. I když na to možná postačí pár lahváčů, a šance na pochopení se zvýší. 😀

ppetr1

pokud si pamatuji tak rikate ze se s BTC nikde neda platit o poplatcich nebyla nikde ani rec.
jake poplatky by byly za zlato v kapsach? nebo se snad daji prevect do karty? a bez poplatku???
Ale jistě, možná jen fakt nechápu Vaše dětský chápání “ekonomickopolitické problematiky” – mozna to nekdy pochopite az budete zkusenejsi.

Takový šidítko je tím pádem zatím dobrý tak akorát pro váš kryptohipsterskej pocit z toho, že platíte nejen poplatek za BTC transakci, ale i další poplatek vydavateli karty za převod do FIAT. – a siditko v placeni kartou v soucasnosti vam nevadi??
jeste jsem nikde necetl kolik se plati pri platbach z krypto na fiat meny a poplatky spolecnostem??
treba mate lepsi info – SEM S NIMI !!!

zatim jen vim ze kdyz budete prevadet treba 1 mld v usd bude vas to stat cca 100kc kamkoli do sveta – kolik vas ten prevod bude stat kdyz to zadate bance??? – nemohl by jste nam to laskave vysvetlit??

ppetr1

ty minusy uz zacinam chapat :-)))))))))))))
boze muj co jste zac??

whistleblower

Mínusy? Tak o to tu tedy jde a to Vás trápí? Tak nesmutněte, stačilo si o to přeci říct hned na začátku – já Vàm za sebe dám v tomhle vlákně rád jen samý plusy. 😀

Rob

Podle mě máte částečně opravdu oba dva (i ppetr1).

Fiat karty, které se dají nabít kryptoměnou, aby během platby automatizovali převod krypta zpět na fiat a následný převod fiat obchodníkovi na bankovní účet, jsou z pohledu krypta, které samo o sobě samozřejmě žádné takové složitosti nepotřebuje, vlastně navoněnou bídou, ale ne pouze. Za prvé tato metoda plateb poskytuje hmatatelný důkaz faktu, že z kryptoměny lze vytáhnout reálnou hodnotu, za kterou lze nakupovat cokoliv. Za druhé dnes mají všichni terminály, kompatibilní s tradičními poskytovateli typu Visa nebo MasterCard, takže toto řešení k následné opravdové adopci kryptoměn (protože jak už víme mají hodnotu) doslova vybízí. Je to ideální přestupní stanice. Jakmile dojde k adopci krypta, obchodníkovi z toho vyplyne technologicky jediné: odpojí terminál.

Ppetr1 má podle mě zase pravdu v tom, že krypto má nesrovnatelně lepší vlastnosti pro platby a převod hodnoty, než například zlato. A navíc nehrozí změnou globálního zůstatku, jako hrozí například zlato. Má oproti zlatu mimo jiné výhodu právě pro ideální vlastnosti ve smyslu oběživa, protože nemá jakoukoliv podružnou hodnotu. Stáří, umělecká hodnota, zachovalost nebo hrozba jakéhokoliv jiného použití, než coby oběživa. Můžete si nechat Bitcoin z jakýchkoliv, ale ne ze sentimentálních, důvodů. Dále například Bitcoin nepotřebuje krytí, neboť hrozbu neřízené expanze řeší algoritmicky. A jak víme, tak ani to krytí zrovna nepomáhá. Nebo už je barel ropy zase za $100, jak by to mělo být? To byly původní plány. Bitcoin původní záměr nemění. Nikdy.

Btcpwr

To je myslitel 😀 samozřejmě, že probíhá ve fiat, stejně jako zlato, když ho prodáváš, nebo ho snad prodáváš za krávy? Pointa je, že kromě uchovatele hodnoty, je narozdíl od zlata i platidlo. Zlatem zaplatíš přes půl planety leda hovno. No a konečně srovnáváš nejznámější komoditu, která má využití tisíce let s novinkou, která se prozatím nestihla masově rozšířit a už za pár let je pro to žlutý hovno více než jenom alternativou.
Jelikož zlato – platidlo=špatně, přenositelnost extrémní=špatně prodej investičních slitků ztrátový=špatně, jasně omezené množství ne=špatně.
Omezenost odmítačů je známá věc. Žiješ v omezenosti a tak je i omezený tvůj názor. Ale nic nového. 90% lidí se před cca 20 lety bálo nakupovat na internetu. Zboží je moc levný, určitě fake, nedorazí, okradou mě a dnes jsme kde. Přitom si stačilo uvědomit, že to je mnohem jednodušší, že tě nikdo neokrádá, jen na tom nemá 5 prostředníků marže a vzniká zdravá cenová konkurence. Marně jsem jim vysvětloval, jak se věci mají. Nechtěli slyšet pravdu. Je to přirozená evoluce, kterou už nakonec i banky po prvotních snahách o odmítnutí, museli začít brát v úvahu, ale ty asi ještě dlouho ne 😀

ppetr1

Ledaže by se btc změnil v něco ušlechtilejšího nebo dokonce v umělecký dílo, to by pak byla jiná. – o tom nepochybujte – lepsi nez Rembrandt ci
Pablo Picasso
edit – bohuzel nefungoval.

whistleblower

@ppetr1: Blbý je, že oproti btc ty obrazy Rembrandta či Picasa mají tak vysoký ceny kvůli unikátnosti. Kupující si tím uspokojuji další z primitivních lidských pudů vlastnit něco, co zákonitě nikdo jinej vlastnit nemůže.

Ale pokud se témeř všech 21M btc postupně poztrácí, a zbyde jen 1 btc, tak ten se může stát taky takovým předraženým unikátem. Kupující se akorát musí vnitřně vypořàdat s tím, že se jím dá hůř chlubit, a plnohodnotně tak uspokojovat svůj pud vlastníka unikátu. Nehledě na to, že si za něj bez jinýho kupce už nikde nic nekoupí, ani mu už nejspíš nikdo neoveří transakci.

ppetr1

Kupující si tím uspokojuji další z primitivních lidských pudů vlastnit něco, co zákonitě nikdo jinej vlastnit nemůže. – nevsimnul jsem si ze by o obrazy nebyl zajem – faktem je ze si snimi asi nepujdete koupit rohlik do kramu – avsak s BTC to lze hrave po celem svete.chapete ten rozdil??

btc se nepoztraci (zatim ztraceno cca 3-4 mio) – to mi verte – dnes uz si je kazdy schranuje jak oko v hlave to jen zoufalci se snazi s nimi obchodovat a mysli ze prekonaji trh – osobne jim to preji.

vlastnictvim unikatu se mohou pochlubit pouze institucialni investori – pokud to dela retail – mel by se nad sebou zamyslet.
nastesti toto nemusim resit – nic nemam :-)) a do hrobu si muzete vzit akorat btc .
fiat meny, nemovitosti,zlato ……….. se po vas zdedi.tedy pokud to budete moci nekomu odkazat.jinak to zustane statu – BTC ovsem nikoli – privatni klic si vezmete do hrobu.

whistleblower

@ppetr1: Nepřijde mi na tom už nic, na co lze dál nějak smysluplně reagovat – jeden mluví o voze, a druhej o koze. Vše co říkáte tedy uznávám – dnes můžete jít klidně spát s pocitem, že vás svět internetovejch diskuzí konečně vzal na vědomí. 😀

Fantom

Přesně tak. Pokud instituce skoupí většinu BTC a budou je hodlovat jako pan ppetr1, nebude BTC platidlem. Sám sice říká, že se BTC dá všude platit, ale zajímalo kolik si koupil rohlíků za BTC. Tipuji že žádný. Proč by to také dělal, když BTC bude stále zhodnocovat a fiat znehodnocovat. Každý rozumný človék raději utratí nejdříve to co ztrácí na hodnotě. Jenže když budou takto uvažovat všichni a nikdo s ním nebude platit tak se stane jen uchovatelem hodnoty a né platidlem. Problém ale je, že je nezbytně nutné aby se jím platilo, jinak po dalším a dalším halvingu bude stále menší odměna pro těžaře (i navzdory růstu ceny). A těžaři mohou přejít na něco jiného – např. BCH nebo LTC. PoW je u bitcoinu založen na tom že s mince dostanou mezi lidi a halving zajištuje nerovnoměrnost v čase a současně limitní množství = vzácnost. Ve vzdálené budoucnosti, kdy by měli těžaři už žít především z poplatků za transakce to nebude možné, neboť žádné transakce nebudou. Mezi těžaři zůstane jen pár největších hráčů a 51% útok se stane reálnou hrozbou.
Nakonec vejde bitcoin do dějin jako geniální nápad Satoshiho, který byl zničen finančními institucemi a bankami. Černý scénař který možná není pravděpodobný ale určitě ani nemožný.
Problém PoW jako uchovatele hodnoty. Když mají banky zlato ve sklepě v sejfu, tak musí platit za jeho ochranu. Ale to zlato se nijak nezkazí, nezrezne ani se nerozpadne či neshoří.
Pokud budou mít finanční instituce plné sejfy bitcoinů a nikdo s ním nebude platit (taky kdo když budou úplně všichni hodleři) tak po několikátem halvingu už nebude odměna těžařů dostatečná. A po 51% útoku budou sejfy bank s BTC prázdné 🙂
Tak byl prostě bitcoin navržen. Geniálně, ale s tím že budou všichni hodlovat a nikdo platit/provádět transakce. s tím Nakamoto nepočítal. Decentralizace je naprosto nezbytná. Pravděpodobně by byl lepší PoW ve stylu Digibyte kdy je několik různých typů PoW a je zde menší riziko vzniku jen několika hráčů v těžbě a následného útoku.
Z tohoto pohledu se mi zdá PoS vhodnější. Zde hodlování nevadí 🙂

Jan

Tak je cekem jasné, že pan Ing. už teď ucuknout nemůže. Takže to bude asi opakovat pořád dokola a ono to samozřejmě jednou vyjde, protože nic netrvá věčně. Takže třeba do $100 000 a pak bude korekce na $50 000 a bude oslava, že to konečně vyšlo.

ppetr1

osobne to nezatracuji a proc bych taky mel.
pan jarolim ma nekdy pravdu – je spis otazkou co si kazdy z jeho predikci vezme – ja se TA neridim – to ale neznamena ze bych je nesledoval.
ja toto neodsuzuji – mam svuj investicni plan a nejaka TA me nemuze v zadnem pripade rozhodit :-)))

ppetr1

udivuje me ze nikdo nereaguje na diskuzi zde 🙂
https://kryptomagazin.cz/neoficialni-referendum-na-blockchainu-ve-venezuele/#comments
zrejme je vsem vsechno jasne.

spot_img