[Polední zprávy] • Velryba právě přesunula více než 11 000 BTC • Gemini zalistuje zítra Compound • a další články

4.8
(4)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého víkendu v kryptosvětě. 

TRHY

Během víkendu Bitcoin dosáhl vrcholu 10 560 USD, ale nedokázal si udržet svoji pozici nad touto úrovní a rychle klesl. Primární kryptoměna propadla jen o pár hodin později na pouhých 10 220 USD. Od té doby ale získala zpět část hodnoty a v současné době se pohybuje kolem 10 400 USD. Trh s altcoiny zaznamenal o víkendu také působivé zisky, ale dnes je většinou, až na několik výjimek, jako je Flexacoin se ziskem 22 %, Waves s 8 % a OKB s 5 %, v červených číslech. Nicméně celková tržní kapitalizace se od včerejšího vrcholu propadla o 10 mld. USD.

Naše NEJNOVĚJŠÍ technické analýzy najdete zde: Zlato a stříbro – Již brzy konec stranového pohybu? BTC/USD – Bear flag jako avizo pro hluboký pád? ETP/USD – Metaverse jako jedinečná příležitost roku? a poslední přehled trhů tady: Binance coin využívá FOMO v době propadu celého trhu!

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat na KMC.

Kryptoměny

Anonymní velryba právě přesunula přes 11 000 BTC za 116 milionů USD

Anonymní velryba převedla 11 230 BTC v hodnotě 116 milionů USD za poplatek pouhých 2,14 USD. Převod poprvé objevil automatizovaný Bitcoin Block Bot. Podle nejnovějších údajů přesunula velryba mince na dvě samostatné adresy. Neznámá peněženka s celkem jednou transakcí obdržela 2 730 BTC. Další peněženka, která obdržela 8 500 BTC, má také záznam o jedné transakci. Žádná ze zúčastněných adres však nemá známé vazby na společnosti v kryptoprůmyslu. BTC se také nepřesunuly do žádných známých kryptoburzových peněženek, kde by mohly být obchodovány a prodávány na otevřeném trhu.

Raoul Paul přesouvá přes 50 % portfolia do BTC

Známý investor Raoul Pal sází na budoucnost digitálních měn. Pal nyní prohlašuje, že více než polovina jeho portfolia je nyní věnována výhradně BTC. Pal také veřejně přemýšlí o tom, jak daleko by měl ve své sázce zajít, že Bitcoin bude jedním z nejlukrativnějších aktiv příštího desetiletí. Významný investor také ale říká, že jeho alokace portfolia je vysoce riziková a není to něco, co by měl každý následovat.

DeFi

Vývojář YFI tokenů chce natrvalo zafixovat jejich maximální možný počet 

Tvůrce Yearn.finance, Andre Cronje, dnes navrhl opatření, které zabrání těžbě nových tokenů YFI. V dnešním online hlasování Cronje komunitě navrhl: „Vypálit časový blok na tokenu YFI, aby již nikdy nemohla probíhat další ražba.“ Pokud návrh projde, trvale by to omezilo nabídku YFI, tokenu správy pro yearn.finance. Právě teď má token celkovou zásobu 30 000. Pokud by byla funkce ražby odstraněna, zůstalo by to tak a investoři do projektu by nebyli schopni vytvořit další tokeny.

Burzy, banky, firmy

Gemini zalistuje zítra Compound

Kryptoburza Gemini v pátek oznámila, že obchodníci mohou začít ukládat na své účty Pax Gold, Amp a Compound. Obchodování s aktivy začne 15. září. Burza v New Yorku, vedená Cameronem a Tylerem Winklevossovými, uvedla, že nabídne obchodní páry v amerických dolarech se třemi novými tokeny prostřednictvím platformy ActiveTrader a připojení API.

Binance CEO zve DeFi projekty k migraci na Binance Smart Chain

CEO Binance, Changpeng Zhao, pozval projekty Ethereum DeFi do Binance Smart Chainu. CZ se domnívá, že taková migrace by snížila zatížení sítě Ethereum a snížila poplatky. Tyto komentáře uvedl na Twitteru a poté, co byl dotázán, zda by rád viděl více projektů DeFi na Binance Smart Chainu. V pozdějším tweetu CZ rychle objasnil, že Binance Smart Chain není soupeř pro Ethereum. BSC byl postaven tak, aby byl kompatibilní s Ethereem a poskytoval tvůrcům inteligentních smluv více možností.

Regulace, podvody

Rapper TI obžalován z kryptopodvodu, SEC uložila pokutu 75 000 USD

Rapper TI a další čtyři lidé, včetně filmového producenta Ryana Feltona, byli americkou komisí pro cenné papíry (SEC) obviněni z podvodného prodeje tokenů. TI dostal pokutu od regulátora cenných papírů ve výši 75 000 USD. Rapper TI se podílel na nabídce a prodeji žetonů Flik, což jsou neregistrované cenné papíry. Investoři mohli nakupovat a prodávat tyto tokeny na nejméně dvou burzách kryptoměn pomocí ETH a BTC.

Blockchain, tech

Švýcarské univerzity se spojují ve skupině na podporu blockchainových firem

Ve Švýcarsku byla vytvořena nová skupina, která se snaží propagovat výzkum a podporovat blockchainové firmy. Ticino Blockchain Technologies Association byla založena za účasti University of Southern Switzerland, také známé jako Università della Svizzera Italiana (USI), a University of Applied Sciences and Arts of Southern Switzerland (SUPSI). Cílem skupiny je podporovat výzkum a společnosti v blockchainovém sektoru a propagovat akademická studia této technologie. Dalšími zakládajícími členy jsou Bitcoin.com, Copernicus Holdings, Eligma, Euronovate, Eventboost, Pangea Blockchain Fund, Poseidon Group, Quadrans Foundation, StrongBlock.io, Superflat a Swiss Blockchain Consortium.

Tip: Pokud jste dočetli až sem a naše články pro vás mají přínos, zvažte podporu našeho webu třeba prostřednictvím nákupu prověřených hardware peněženek Ledger nebo Trezor.

Můžete také využít náš referral, který Vám vrátí 10 % z poplatků na kryptoburze Binance.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
krocan

Řekněte mi který vůl bude riskovat investici do YFI tokenů , YFI je udělaný účelově jen aby měl vyšší cenu , kolik jich mají mincí vývojáři projektu než to předhodili ovcím na burzy . Upřímně kdybych měl btc tak bych je v životě nikdy nevyměnil za YFI . BTC má za své existence nějakou jistotu a především skoro dvanáctiletou historii co má YFI ? nějaký vocas si udělá token účelově sníží na minimum aby mu rychle vyrostla cena a ještě než to hodí ovcím tak si pár desítek tokenu před těží a myslí si že je geroid a ovce kupují jak pominuté , tady stačí jedna velryba aby ti zmanipulovala YFI a ty přijdeš o vše a u bitcoinu jich musí být o hodně více a na víc u btc máš vždy jistotu jak se položí pokaždé se zvedne u YFI máš akorát velký h*vn* a ne jistotu (též který blb by vyměnil 2 bitcoiny za třetinu tokenu YFI už ta představa mě děsí , je fakt že vždycky se nějaký hlupák najde a jak to letí dolu tak musí mít na trenclích hnědou čmouhu z toho dumpu ) .

spot_img