[Polední zprávy] • Tim Draper: Mileniálové, jděte do Bitcoinu • Bitcoin Gold pod 51% útokem, už podruhé • a další novinky

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Vítejte u našich pravidelných poledních zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledních 24 hodin v kryptosvětě.

Trhy

Na trzích obecně a na asijských zvlášť se začíná odrážet situace se šířením koronaviru z Číny. Investice se tak přelévají do tzv. “safe havens” bezpečných útočišť a tradiční komodity, jako zlato rostou. Kryptotrhy jsou také v zelených číslech, Bitcoin je aktuálně nad 8 600 USD a altcoiny rostou ještě výrazněji. Nálada na trzích je na hodnotě 50, tj. neutrální.

Aktuální ceny kryptoměn jsou k dispozici i na Kryptomagazinu – zde.

Naše NEJNOVĚJŠÍ analýzy a přehled nejzajímavějších coinů za včerejšek najdete zde: BTC/USD, NEO/USD, ETC/USD, LTC/USD, ETH a BCH, BNB/USD a tady přehled dění na trzích za 27.1. a 26.1.

Kryptoměny

Blockchain

Tim Draper: Mileniálové, jděte do Bitcoinu

Minulou středu (22. ledna) byl během rozhovoru pro FOX Business tento legendární investor, který investoval jako jeden z prvních do firem jako jsou Hotmail, Skype, Tesla, SpaceX a Twitter, dotázán na nejlepší radu mileniálům, pokud jde o investování do důchodu. Tim Draper řekl, že jeho nejlepší rada pro mileniály, kteří chtějí investovat do svého důchodu, je jít do Bitcoinu a obecně do kryptoměn.

Bitcoin Gold pod 51% útokem, už podruhé

Bitcoin Gold (BTG) právě utrpěl 51% útok, který vedl ke dvojitému utracení 7 167 BTG (cca 72 000 USD). Není to poprvé, kdy byl tento bitcoinový klon napaden podobným způsobem. Zranitelnost v síti BTG byla zneužita, protože pachatelé dokázali utéct s BTG v hodnotě 72 000 dolarů.

Došlo k simultánnímu vytěžení stejného bloku na BTC, poprvé od října 2019

Bitcoin network zaznamenala další vytěžení stejného bloku od října 2019, což vedlo ke dvojitému utracení 3 USD. V těžbě bitcoinů je dnes daleko větší konkurence, než kdykoli předtím, protože míra těžby je na ATH. Podle výzkumu BitMEX Research objevily dva bitcoinové těžební pooly transakční blok současně. Ve svém tweetu, zveřejněném v pondělí (27. ledna 2019), BitMEX Research odhalil stejné vytěžení bloku 614,732 a to pooly Poolin a Bitmain’s BTC.com, dvěma konkurenčními těžebními pooly.

Bývalí zaměstnanci Tronu se soudí s Justinem Sunem o 15 mil. USD

Dva bývalí zaměstnanci BitTorrentu, který získal Tron v roce 2018, žalovali zakladatele Trona a generálního ředitele Justina Suna za údajné porušení pracovního řádu a obtěžování. Žalobci Lukasz Juraszek, 28, a Richard Hall, 50, požadují náhradu škody ve výši 15 milionů dolarů proti Rainberry Inc. (právnímu subjektu nadace Tron), Sunovi a jeho vedoucímu inženýrovi. Žaloba o náhradu škody spočívá na požadavcích na protiprávní ukončení, rasovou diskriminaci, nepřátelské pracovní prostředí, podvody a obtěžování a nekalé praktiky v zaměstnávání, včetně porušení zákoníku práce a nekalých obchodních praktik.

V Číně bylo tento měsíc založeno přes 700 blockchainových firem

Čínští podnikatelé zaregistrovali tento měsíc v Číně 714 blockchainových firem, což znamená, že v zemi působí celkem 26 089 takových společností. Podle datové firmy LongHash je celkový počet blockchainových společností, registrovaných v Číně 79 556, zatímco 57 257 čínských blockchainových firem také ztratilo své právní postavení nebo zrušilo své licence.

Přes 1 000 firem na těžbu kryptoměn získalo licenci v Íránu

Írán údajně poskytl více než 1 000 licencí pro těžbu kryptoměn v zemi. Licence byly vydány íránským ministerstvem průmyslu, dolů a obchodu. Úředník Amir Hossein Saeedi Naeini uvedl, že průmysl kryptoměn má potenciál přidat do íránské ekonomiky 8,5 miliardy dolarů. Írán legalizoval těžbu kryptoměn loni v červnu; země je pro těžaře dlouhodobě atraktivní díky levné energii. Těžařům je účtována 0,11 USD za jednu kilowatthodinu (kWh) energie. Během vrcholné letní sezóny (červen až září) jsou však poplatky vyšší, 0,46 dolaru za kWh.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Rob

Zajímalo by mě trochu hlouběji, co se stane, když dojde k vytěžení BTC bloku ve stejnou chvíli? Neumíte k tomu někdo něco malinko napsat? V článku je prostě uvedeno, že došlo k dvojitému utracení 3 dolarů, ale mě z toho vyplývá, že Bitcoin má kritickou chybu. Že nefunguje, jak by měl.

spot_img