26.01.20 Technická analýza NEO/USD – Korektivní pohyb stále bez konce + krátké zamyšlení

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • PayPal očekává obrat 2 miliardy dolarů z kryptoměn • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Bitcoin opět selhal u 40 000 USD • Polkadot se stává 4. největší kryptoměnou • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během včerejška v kryptosvětě. TRHY Bitcoin se opět nedostal nad 40...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Technické analýze finančních trhů a psaní populárně-naučných článku do ekonomie se aktuálně věnuji jen jako přivýdělku ke studiu. Úspěšně jsem absolvoval bakalářské studium z oboru Regionální rozvoj a správa na FRRMS MendelU. V šoučasnosti mám čerstvě po úspěšném dokončení magisterského studia téhož oboru, ale na ESF MUNI. Můj obor studia tedy nebyly finanční trhy, ale ekonomie blahobytu. I přesto se chci raději věnovat analýze finančních trhů a to na full time, kde mohu využít i své znalosti z ekonomie, které mám díky studiu svého oboru. Ve volném čase se věnuji studiu historie, politické filosofie apod.

Trh se za posledních šestnáct dní dost posunul. Po delší době tu máme něco zajímavého k vidění, neboť price action z minulého měsíce byl už vážně uspávající. V dešní analýze se podíváme na trh s mincí NEO. V současné době se kurz tohoto coinu nachází nad jedním z těch silnějších supportů, které trh nabízí. Zatím jsme ale stále v tom stavu, kdy toho moc nevíme, protože samotná konsolidace nad supportem nestačí. A dokud nedojde k impulsnímu pohybu, tak to bude z velké míry jen hádání, čemuž se v dnešní době říká honosně prognóza. Zkrátka, dokud nezavelí trh s Bitcoinem, tak se asi moc nedočkáme něčeho velkého. Dost bylo řečí a teď se pojďme podívat na graf.

Aktuální situace na 4H TF NEO/USD

NEO

Od poslední analýzy nám NEO ušlo kus cesty a nezměnil to ani prvotní nezdar u úrovně 10,19 USD. Pozitivní momentum nakonec nabralo sílu a dovedlo cenu do vyšších cenových hladin a díky tomu došlo k průrazu skrze zmíněnou úroveň. Cena při své cestě prorazila další zaznačené S/R levely a doputovala až k úrovni 12,43 USD. Pod touto rezistencí cena chvíli konsolidovala, ale pak se to rychle sesypalo. Což se vlastně odehrálo na celém kryptotrhu. První zastávka byla na hladině 10,75 USD, kde došlo k malinkému odrazu a konsolidaci, ze které vzešel takový malý bear flag.

Z něho se kurz očekávaně vylil a pokračoval v sestupu k nižším úrovním, až se na jedné tento propad zastavil. A právě ta jedna je úroveň 10,19 USD. Vzhledem k historickému price action můžeme tuto úroveň považovat za tu silnější, takže by tak snadno padnout neměla. Vůbec první překážkou pro postup up je rezistenční trendovka, která momentálně kurzu určuje směr dolů. Právě aktuální support by mohl velmi pomoct, aby se z této situace trh NEO vymanil a mohl pokračovat v růstu.

Co dál?

Taková oblíbená otázka, na kterou chce určitě každý znát odpověď. Když budeme nahlížet na situaci hodně komplexně, tedy komplexně z pohledu technické analýzy, tak tu máme opravdu šanci na to, že aktuální korekce každým dnem skončí a půjdeme lámat další rekordy. Jenomže když se podívám na týdenní časový rámec, tak se můj dojem z trhu rychle změní a převýší pozitivní pohled na nižší časové rámce. Vážně se zkuste podívat na napřed na 4H časový rámec a pak přepněte na weekly graf.

Na nižších timeframech se to totiž dost pere a opravdu tu jde vidět snaha o otočku, která by mohl bear trend definitivně zahubit. Jenomže při pohledu na vyšší časový rámec je to jako plivnutí do oceánu. Nemůžu si pomoci, ale když se dívám na týdenní graf, tak mi přijde, že trh s NEO se chystá opravdu na něco velkého. Ale bohužel mi to připomíná přípravu pro pohyb tím špatným směrem.

Indikátory

Křivka RSI klesla nejníže k 30 bodům a zde se odrazila, což je výborná zpráva. Tady můžeme opětovně vidět, že hraniční úrovně 30 a 70 bodů jsou samy o sobě S/R úrovněmi. Nyní je zřejmé, že převládá momentum up. Na MACD platí to stejné, protože zde došlo k bullish crossu. Čerstvá pozitivní setrvačnost je zatím ale bez síly. Na Stochastic RSI právě vidíme, že momentum up není moc silné.

Závěr

Moje krátké zamyšlení nad trhem byla obyčejná reakce na některé analytiky, kteří s naprostou jistotou považují svoje závěry za objektivní fakt, vzešlý z nějakého mohutného výzkumu. Ne, musíme počítat s vícero variantami zároveň a hlavně finanční trhy se dynamicky mění. To znamená, že když něco platilo před hodinou, tak již teď platit nemusí. Ta dynamika trhu je samozřejmě různá, někdy je to pořádná jízda a jindy se to zase plácá.

Nicméně, je potřeba počítat i s tím, že se mýlíme a nejvíce bychom měli pochybovat ve chvíli, kdy jsme si nejvíc jistí svými rozhodnutími. Proto je mi podezřelé, že je zase většina analytiků hrozně bullish. Při čtení/sledování některých analýz mám občas dokonce pocit, jak kdyby se trh choval přesně podle toho, jak chtějí oni. Takže ještě na závěr, na nižších TF se opravdu zdá, že je tu šance na pěkný uptrend. Jenomže, to nemusí stačit a s tím musíme počítat.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře