10.01.20 Technická analýza NEO/USD – stále počítáme s kulatým dnem

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Americký dolar jsou směšné peníze – tvrdí Winklevossovi • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Winklevossovi předpovídají zajímavý týden pro BTC • Goldman Sachs zvažuje vývoj vlastního stablecoinu • a další novinky

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledního dne v kryptosvětě. TRHY Bitcoin v posledních 24 hodinách...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Technické analýze finančních trhů a psaní populárně-naučných článku do ekonomie se aktuálně věnuji jen jako přivýdělku ke studiu. Úspěšně jsem absolvoval bakalářské studium z oboru Regionální rozvoj a správa na FRRMS MendelU. V šoučasnosti mám čerstvě po úspěšném dokončení magisterského studia téhož oboru, ale na ESF MUNI. Můj obor studia tedy nebyly finanční trhy, ale ekonomie blahobytu. I přesto se chci raději věnovat analýze finančních trhů a to na full time, kde mohu využít i své znalosti z ekonomie, které mám díky studiu svého oboru. Ve volném čase se věnuji studiu historie, politické filosofie apod.

Od poslední analýzy na čínskou minci NEO uběhly skoro dva týdny a za tu dobu bylo price action konečně trochu zajímavější. Každopádně, v posledním příspěvku jsem si hrál s myšlenkou kulatého dna, které je na našm 4H časovém rámci docela zřetelné. A díky dalšímu růstovému price action se tato myšlenka pomalu i naplňuje. Kulaté dno je totiž známkou toho, že nákupní tlak začíná přetlačovat ten prodejní.

Respektive – je to taková projekce, že by se trajektorie měla zase obrátit severním směrem. Trh navíc takto pomalu získává potřebné pozitivní momentum, které se pak může zúročit. Co se týče makro zhodnocení, tak je na tom NEO dost dobře a to především tomu rychlému růstu z konce října. V podstatě si NEO drží dost silnou pozici.

Aktuální situace na 4H TF NEO/USD

NEO

Jako tradičně, navážu na sovji poslední analýzu, kdy byl zrovna kurz pod hranicí 9.3 USD a chybělo málo k tomu, aby trh na tuto rezistenci zaútočil. Brzy k tomu došlo, ale jak můžeme vidět z grafu, tak zde proběhlo silné zamítnutí a to znamenalo, že se kurz navrátil zpátky k nejbližšímu supportu. No, na chvíli se zdálo, že propad bude daleko větší, ale na poslední chvíli se momentum otočilo a bylo jenom otázkou času, než se býci opětovně pokusí atakovat rezistenci, na které naposledy tak selhali. Další pokus se již ale zdárně povedl a kurz dokonce pokračoval vstříc další rezistenci. Nicméně, pro býky byla úroveň 10.19 nad jejich síly a po rázném odrazu následoval rychlý pokles.

Tento pokles v podstatě trvá do této chvíle, neboť support 9.3 USD sice propad na chvíli zbrzdil, ale pak to medvědi stejně překonali a bez velkého úsilí. Býci to zkrátka vzdali a úroveň jim přenechali. No, jak jsem říkal v úvodu, tak je tu vysoká šance na to, že se scénář s kulatým dnem povede a to by znamenalo, že pozitivní momentum konečně na třeba i delší dobu zvítězí. Nicméně, vyhráno ještě není a i když struktura vypadá moc hezky, tak stále mají medvědi šanci ji narušit. V podstatě bude stačit pokořit poslední vyšší low, které je nad supportem 8.29 USD, a tím se sníží pravděpodobnost našeho scénáře. A co se týče objemu obchodů, to je stále dost marné.

Indikátory

Tak z RSI vidíme, že trh má stále problém s překonáním hraniční úrovně 70 bodů, což je samo o sobě rezistence. Alespoň víme, že trh nemá zatím moc velkou sílu. Nicméně, ani medvědi na tom nejsou zrovna slavně. Skoro to vypadá jako patová situace. Na MACD máme samozřejmě momentum negativní a co se týče Stochastic RSI, tak zde jsou křivky indikátoru už docela dlouho v přeprodané části.

Závěr

Jedno víme jistě, a to jest, že se trh snaží drát nahoru. Je to sice ohromná slabota, ale to se může klidně v průběhu pár týdnů zase změnit. Když z toho tedy budeme vycházet, tak bychom měli jít s cenou zprvu pomaličku a horko těžko nahoru a v průběhu dalšího času by měl nákupní tlak postupnně sílit. Navíc, pokud se kulatá struktura udrží, tak by se to mělo časem taktéž zúročit.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře