24.01.20 Technická analýza BNB/USD – korekce trhu pokračuje

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Odpolední zprávy] • ECB žádá od EU právo veta ke stablecoinům • Powell: Digitální dolar je prioritou pro FED • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Kryptoměnový trh se po nedávné...

[Večerní souhrn článků] • Velryby částečně ovlivnily trh • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem čerstvě vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

I navzdory tvrdému pádu se BNB moc hezky drží a taky proto je to jeden z největších favoritů pro aktuální rok. I přesto, že máme na kryptotrhu korekci, tak Binance coin bojuje a to se rozhodně cení. Jiné top coiny se už propadly o více jak 20 %, ale tohle u BNB rozhodně neplatí. Zrátu tu rozhodně máme a konkrétně se jedná o cca 10 %, ale v kontrastu s ostatními to není tak hrozné. Největší otázkou ale zůstává, co bude dál? No, nám nezbývá nic jinéh než v klidu sledovat pokles ceny a čekat na reakci v S/R hladinách.

A až na základě těchto zjištených infomrací se dá potom uvažovat o dalších rozhodnutích. Určitým vodítkem pro nás může být struktura aktuálního vrcholu, který mi připomíná H&S (hlava a ramena). Nejsem si ale úplně jistý relevantností, protože je dost možné, že v grafu vidím něco, co tam ve skutečnosti není. I tak to ale vezmeme v potaz.

Aktuální situace na 4H TF BNB/USD

BNB

Abychom to měli zevrubně, tak pojďme navázat v rychlosti na můj poslední příspěvek, kdy jsme měli čerstvě po prvním velkém propadu, který ale nebyl začátkem aktuální korekce. Dalo se z toho ale vyvodit, že jsme v hladinách, kde začínají mít medvědi evidentně převahu. BInance coin se z toho ale vzpamatoval a dokonce se povedlo překonat rezistenci 17.91 USD a atakovat další úroveň 18.68 USD. Všimněte si těch dlouhých knotů u svíček, což je samo o sobě náznakem silného odporu. I tak se ale zdálo, že se tomu chce nahoru a proto byl ten rychlý pád tak neočekávaný.

No, překvapením je, že po tom pádu se kurz stejně obrátil a zase se to šponovalo up. Ale skončilo to přesně tam, kde naposledy. Od té doby jsme ve stabilním poklesu a brzy se kurz objeví u supportu v cenovém levelu 16.23 USD. Zároveň jsem hodně zvědavý na to, jak trh zareaguje na dotyk kurzu se zakreslenou trendovkou. Docela dlouho zastupovala funkci silné rezistence, takže bude zajímavé sledovat, zda to bude fungovat i v opačném gardu.

Struktura H&S

A teď pojďme na tu strukturu vrcholu. Když bychom to opravdu považovali za H&S, tak je target v těsné blízkosti S/R levelu 15 USD. A zrovna tento support je vzhledem k minulému price action silnou úrovní, kde by aktuální korekce klidně mohla skončit. Když se toho ale budeme držet, tak by to bohužel znamenalo, že BNB ztratí dalších 9 %. Musíme i vzít do úvahy, že trh s touto mincí nám neustále ukazuje, jak silný dokáže být. Z toho důvodu bych nezatracoval myšlenku, že se na nejbližší hranici podpory odrazíme. Tedy, k pozitivní reakci zde dojde určitě. Jenom nevíme, jak moc velké to bude. To už ale pravděpodobně zjistím dneska.

Indikátory

Tak na RSI byla medvědí divergence, která se dávno uplatnila. Hodnoty indikátoru se nadále propadají a jsou v těsné blízkosti 30 bodů, což je hranice pro přeprodanou oblast. Když by nedošlo k žádné reakci na blízkém supportu, tak se hodnoty určitě propadou pod 30 bodů. No, na MACD je momentum negativní a zatím stále silné. Na Stochastic RSI není vidět zatím žádná známka o překlopení setrvačnosti.

Závěr

Nebude trvat dlouho a kurz otestuje úroveň 16.23 USD a v závislosti na reakci uvidíme, co by mohlo být dále. Jestli zde kurz jenom zkonsoliduje, tak je dost pravděpodobné, že se trh připravuje jenom na další pokles. Naopak, když uvidíme agresivní odraz, tak je jasné, že to býci nechcou jen tak lehko pustit níže. Musíme samozřejmě brát v potaz i trendovku, která klidně může do velké míry překvapit a udělat velký kus práce. Jinak platí, že úroveň 15 USD je v pdostatě hraniční a jejím průrazem by byl celkový pohled na trh zase o dost více nepříznivý.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře