16.01.20 Technická analýza BNB/USD – Máme po první korekci, schyluje se zase k odrazu?

0
binance
zdroj: pixabay.com

Dneska se podíváme na trh s burzovním coinem BNB, o kterém jsem v minulé analýze referoval ve velmi pozitivním smyslu. Když bych to měl rychle shrnout, tak Binace coin je pro aktuální rok rozhodně velkým favoritem s vysokým potenciálem růstu. Investoři mají BNB rádi, protože mu dělá dobré jméno především samotná burza Binance. V podstatě se tedy jedná o dost závislé kryptoaktivum, protože když by začala mít problémy sama burza, tak s sebou vezme samozřejmě i minci. No, ale to jsem jenom trošku odbočil. Co se týče celkového kryptotrhu, tak lze sledovat, že na altcoinech tu máme první větší korekci od 18. prosince.

A na spoustě z nich má ta korekce podobu ve formě tvorby různých bullish patternů, což je samo o sobě jistě pozitivním faktem. Právě tato korekce je velmi důležitá pro to, abychom šli zase výše. Trh se potřeboval už trochu pročistit a zároveň si tím zajistí uderžitelnost, co se týče růstu. Vlastně to zatím vypadá docela dobře a vše to tak nějak nahrává tomu, že to snad vydrží. Samotný Binance coin udělal za poslední čtyři týdny cca 50 % od svého posledního dna, což je vskutku výborný výsledek. Během aktuální korekce z toho sice něco ztratil, ale pokud vše půjde jak má, tak se to zase vrátí.

Aktuální situace na 4H TF BNB/USD

BNB

Během zpracování minulé analýzy byl kurz BNB ještě pod hladinou 13.74 USD. Tady můžeme vidět, jak se ta situace za pouhých 19 dní výrazně změnila. Ale vzhledem k dynamičnosti kryptotrhu to není až tak nic moc překvapujícího. Každopádně, i tak ještě pár dní potom se trh plácal kolem zmíněné úrovně a nebyl sto projevit větší iniciativu. To se změnilo až po 3. lednu, kdy kladná setrvačnost začala nabírat znatelně na síle. Vůbec první silnější překážkou byla úroveň 15 USD, kde můžeme vidět několikanásobné zamítnutí. Zároveň zde máme průnik s rezisteční trendovkou. Ta musela být nakonec proražena, aby kurz mohl atakovat vyšší hladiny.

Průraz rezistenční trendovky

Po zamítnutí na rezistenci následoval velmi krátký ústup a při dalším pokusu se už breakout povedl. Vlastně zároveň se povedlo překonat rezistenční trendovku a na to měl trh znatelně pozitivní reakci. A to v podobě zrychleného postupu ceny up. Díky tomu další hranice odporu v cenovém levelu 16.23 USD padla skoro kamžitě. U hladiny 17.24 USD je vidno, že se medvědi trochu bránili, ale kurz využil hned předešlou úroveň pro opětovný odraz, což dovedlo kurz k další hladině na cenové hranici 17.91 USD. Zde je znát určitá snaha, která ale nebyla pro průraz dostačující. Po několika dlouhých knotech byl logickým důsledkem první „velký“ proplach.

Ten se zastavil na supportu 16.23 USD a je tu vysoká šance na opětovný odraz. Nicméně, můžeme se ještě dočkat teoreticky retestu rezistenční trendovky. Čím dřív se ale trh vzpamatuje, tak tím samozřejmě lépe.

Indikátory

Když se podíváme na RSI, tak je tu jasně znát, že za ty poslední čtyři týdny to má docela sílu. Křivka indikátoru se totiž za tu dobu po větší část doby drží ve vyšších hladinách, což je samo o sobě známka síly. No, z MACD můžeme mít obavy, protože tam se evidentně schyluje k bearish crossu. Jestli dojde na aktuálním supportu k odrazu, tak se nejspíš zvrátí. Muselo by to být ale co nejdříve. U Stochastic RSI je momentum negativní a křivky indikátoru budou brzy na samotném dně.

Závěr

Pro zajímavost jsem se podíval na to, jak jsou na tom otevřené longy na Bitcoinu (Bitfinex). Za nějaký tři týdny to spadlo o 38 %, což je známka toho, že longaři to předčasně balí. Naopak shorty rychle rostou a to za dva dny o 100 %. Ale vzhledem k tomu, že jich bylo na začátku strašně málo, tak je jejich počet pořád zanedbatelný.

Co se týče BNB, tak ta poslední velká červená svíce musela v mnohých vzbudit obavy. Nicméně, na aktuálním supportu už to teď vypadá na odraz, takže bych nemaloval kvůli tomu čerta na zeď. Každopádně, poslední retracement, který trval asi šest týdnů, tak udělal 50 %. Tentokrát se to BNB povedlo za kratší dobu. Podstatné teď pro nás je, že stále nevíme, zda se jedná definitivně o obrat trendu, či jenom další retracement proti trendu.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře