[Polední zprávy] • Průzkum: Cena BTC v roce 2030 téměř na 400 000 USD • a další novinky

4.3
(4)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Austrálie a Singapur zavedly digitální přeshraniční proces pomocí blockchainu • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Z kryptotrhů během noci a dneška zmizelo 80 mld. USD • Veteráni uklidňují, že pokles trhů se pravidelně opakuje • a...

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. Chcete si nakoupit kryptoměny, nebo...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého víkendu v kryptosvětě událo.

TRHY

Bitcoin se o víkendu propadl krátce pod hranici 9 000 USD, ale povedl se odraz a nyní se cena pohybuje v rozmezí 9 100 – 9 200 USD. Ostatní altcoiny se také nyní pohybují jen málo, výrazněji roste nyní Cardano díky očekávání přechodu na Shelley. Další informace najdete v našich TA a přehledu trhů.

Naše NEJNOVĚJŠÍ technické analýzy najdete zde: Tesla a Microsoft, Facebook a Amazon, BTC/USD. Také se můžete podívat na přehled dění na kryptotrzích: 29.6., 28.6., a 27.6. 

Kryptoměny

Podle Crypto Research Report z června 2020 vědci předpovídají pro cenu Bitcoinu (BTC) a dalších altcoinů – Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Bitcoin Cash (BCH) a Stellar (XLM) – obrovský nárůst ještě před rokem 2025, který může trvat nejméně pět let. „Věříme, že Bitcoin je stále na samém začátku své adopční křivky,“ uvádí se ve zprávě. „Cena 7 200 USD na konci roku 2019 naznačuje, že Bitcoin pronikl na méně než 0,44 % z celkových adresovatelných trhů [v hodnotě 212 bilionů dolarů]. Pokud se podaří dosáhnout 10 %, měla by nediskontovaná cena BTC dosáhnout téměř 400 000 USD.“

Ve vzrušující ukázce schopností bitcoinové sítě zahrnul čerstvý otec zprávu do konkrétní transakce BTC a přivítal tak svého novorozeného syna na svět. „Zapsal jsem narození svého prvního dítěte do nejlepší neměnné a decentralizované databáze, kterou znám.“ Uživatel poslal 0,00104 BTC, v hodnotě pouhých 10 dolarů z jedné adresy na druhou. Zpráva v transakci zní: Dobrý den, Noe! Vítejte na světě, maličký.

Ve tweetu z 27. června Weiss Ratings předpokládal, že Shelley je malým krokem pro IOHK, ale „jeden obrovský skok“ pro celkový ekosystém kryptoměny. Podle vlastních slov Charlese Hoskinsona bude síť Cardano schopna zvládnout až 1 000 transakcí za sekundu v blízké budoucnosti po upgradu Shelley. V letošním roce se blockchain stane technologicky nadřazeným ostatním blockchainům, jako je Ethereum, Bitcoin nebo v podstatě jakékoli jiné platformě v celém kryptografickém průmyslu.

Kryptoburzy, banky, firmy

Binance dokončila svou největší aktualizaci 28. června, čímž se stala nejrychlejší kryptoburzou na světě, oznámil zakladatel a generální ředitel Changpeng Zhao. Obchodní platforma údajně přepsala celý kód a přepnula odpovídající modul do nového programovacího jazyka. Jde o největší upgrade za dva roky. Pro obchodníky by to mohlo znamenat až 10x vyšší rychlost během dalšího bull runu.

Akcionáři krachující německé fintech firmy Wirecard podávají žalobu proti auditorovi Ernst & Young kvůli skandálu, který nyní pohlcuje společnost. Začátkem tohoto měsíce auditor odmítl podepsat finanční zprávu z roku 2019 poté, co ve svých knihách zjistil schodek ve výši 1,9 miliardy EUR. Německé úřady zatkly (bývalého) generálního ředitele Wirecard Markuse Brauna, který byl v čele fintech firmy téměř dvě desetiletí.

DeFi

Andreas Antonopoulos říká, že u současné metody výdělku pomocí hodlování Bitcoinu existují rizika, ale DeFi nabízí jeden z mála způsobů, jak toho dosáhnout, aniž by „dával peníze jiným lidem“. V rozhovoru na YouTube kanálu Antonopoulos 27. června uvedl, že smlouvy o decentralizovaném financování (DeFi) jsou pro majitele bitcoinů (BTC) jedním ze způsobů, jak generovat pasivní příjem, aniž by se vzdali úschovy svých mincí. „Pasivní příjem“ se vztahuje na peníze vydělané pomocí metod, které vyžadují jen málo úsilí. Podle Antonopoulose mohou investoři převést své BTC na Ethereum (ETH) nebo stable coiny, jako je Dai (DAI), a poté je půjčit na platformě, kde může token získat úrok. Na druhé straně bitcoinoví hodleři nevydělávají dividendy ani úroky ze svých investic – nebo cokoli – dokud se nakonec nerozhodnou prodat.

Decentralizovaný úvěrový protokol Compound je nadále králem decentralizovaných financí (DeFi). V pátek generální ředitel společnosti oznámil, že celková hodnota dodaná do protokolu dosáhla 1 miliardy dolarů. Hodnota dodaná do protokolu znamená částku dostupnou na projektu, kterou si lidé mohou půjčit – nebo její tržní strop.

Brzy v neděli odpoledne se prostřednictvím sociálních médií začaly šířit zprávy, že došlo k hackerskému útoku na DeFi. Správce skupiny Telegram si všiml, že se vyskytl problém s Balancerem, protokolem DeFi, zaměřeným na usnadnění výměn tokenů. „Očividně někdo vyčerpal Balancer Pool složený z WETH a STA a dostal se pryč s WETH v hodnotě 500 000 USD,“ napsal Zheng a stal se jedním z prvních, který o tom šířil informaci prostřednictvím Twitteru. Hodiny po Zhengově tweetu byl útok potvrzen decentralizovanou výměnou 1inch na bázi Etherea a Mikem McDonaldem, spoluzakladatelem Balancer Labs. Balancer Labs je entita, která stojí za vývojem Balanceru; první je společnost, druhý je protokol založený na Ethereum. Během tohoto útoku bylo vyčerpáno více než 500 000 dolarů v Ethereu a dalších altcoinech.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře