26.06.20 Technická analýza akcií Tesla a Microsoft – Rosteme, ale má to jeden háček

3
(2)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Cardano odhaluje, kdy se se stane plně decentralizovaným • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Trhy opět v zelené • Upgrade Cardana dnes • Dogecoin bude v bankomatech v USA • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Po několika po sobě jdoucích...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem čerstvě vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

Tak jsem si pro vás připravil další analýzu na akciový trh. Dnes se budeme konkrétně věnovat společnostem Tesla a Microsoft. Z technického hlediska to vypadá dobře, ale má to jedno velké ale. I když trhy udělaly nové historické maximum a pokračují v expanzi, tak ten trend není zrovna potvrzený objemy.

Zkrátka, při vzestupném trendu by objemy obchodů měly stoupat, ale ony soustavně spíše klesají. Osobně to považuji za časovanou bombu, která ovšem nemusí vybuchnot – může ve finále selhat. Nicméně, byl bych dost opatrný, protože akciový trh je bezesporu jedna velká finanční bublina.

Co se týče jednotlivých společností, tak se zase čím dál více objevují zprávy, že akcie Tesly velké subjekty začínají shortovat. I přes ten velmi dobrý marketing (a dobře zpropagované úspěchy), jenž Tesla má, tak je těch rudých vlajek za posledních několik let hrozně moc.

Co se týče Microsoftu, tak to je samozřejmě oligopolní gigant a dokud se nevytvoří větší konkurenční prostředí, tak bych o budoucnost této firmy neměl obavy.

Aktuální situace na 1D TF akcií Tesla

Už v úvodu jsem nakousl, že se povedlo pokořit předešlé maximum a následně pokračovat v růstu ceny. Díky čemuž akcie Tesly posílily ode dna na supportu 372,76 USD po ATH o více jak 191 %. Co jest nejdůležitější, tak bych si dovolil označit tu zakreslenou čerchovnaou trendovku za jakýsi pilíř pro střednědobý uptrend.

Dokud tedy ta trendovka nápor medvědů ustojí, tak určitě budeme pokračovat zase up. Nicméně, jakmile trh pokořil únorové historické maximum, tak je tu sice snaha to pushnout výš, ale spíše se to moc nedaří. Na druhou stranu hladina 923,49 USD moc pěkně zafungovala jako support a nelze to aktuální váhání brát jako vyloženě něco strašného.

Volatilita je každopádně pořád značná, takže ty emoce na trhu pořád jsou. Hlavně je to díky tomu do jisté míry dost chaotické – především na nižších časových rámcích. Co ale považuji za významné riziko je fakt, že objemy soustavně klesají s růstem ceny, což jsem i tou šipkou červenou dole zaznačil.

Indikátory

Na indikátoru RSI byla snaha to pushnout nad 70 bodů. Nicméně, hned to nevyšlo a následoval pokles, což tak trochu určitě souvisí s těmi soustavně klesajícími objemy. Když budeme vidět v pohybu křivky RSI aktuální sílu trhu, tak ten aktuální nákupní tlak prostě nestačí na vypushování ceny výše.

A jenom velmi silný trh prorazí a udrží se nad hraničními 70 body. Každopádně, v těchto chvílích pouze křivka RSI konsoliduje právě pod tou hraniční oblastí. Co se týče MACD indikátoru, tak máme čerstvě po bearish cross. Ovšem prozatím ještě bez žádné velké síly. Jestli uptrendová přímka vydrží, tak se signál hned určitě zneplatní bullish crossem.

Aktuální situace na 1D TF akcií Microsoft

Na akciovém trhu Microsoftu se taktéž povedlo před dvěma týdny pokořit únorové ATH a následně i po throwbacku pokračovat v růstu ceny. Hladina 188,11 USD se tedy potvrdila jako support, s kterým lze počítat do budoucna.

Největší zajímavost ale shledávám tom, že kurz se vyvíjí v rámci toho velmi úzkého zakresleného kanálu. I přesto, že je to obchodní rozmezí takhle vymezeno, tak je volatilita docela úctyhodná. Je tu každopádně snaha to pushnout více a dokud se cena udrží v rámci toho kanálu, tak je směr zadefinovaný.

Ale stejně jako u předešlého trhu tu vidím problém v těch objemech. Dle 20ti denního klouzavého průměru (tenká křivka u volume baru) jsou tento měsíc podstatě stabilně konstantní. Nicméně, i to není ideální situace, protože pokud cena expanduje, tak by měly expandovat i objemy.

Indikátory

Zapomněl jsem to do grafu zaznačit, ale na RSI indikátoru je anomálie – středně velká medvědí divergence. Ještě samozřejmě nedošlo k uplatnění a pokud se nepovede křivce dostat do překoupených hodnot, tak prodejní signál asi potvrdí. Jak jsem ale řekl, tak se nejedná o velkou divergenci, takže nepředpokládám při uplatnění žádný extrémní výprodej.

Závěr

Ty trhy vypadají po technické stránce za předešlé tři měsíce solidně. Volatilita je pořád ale nadstandardní a je potřeba s tím případně počítat. Mně opravdu hlavně vadí, že expanze kurzu není potvrzena těmi objemy, ale upřímně si nejsem jistý, jak až moc velkou váhu tomu přiřadit. 

Jisté je, že když to bude chtít dolů, tak při tom slabém nákupním tlaku bude o to snadnější pro medvědy to sundat. Takže z pohledu pravděpodobnosti rizika mohutného pádu bychom to skutečně vážně brát měli.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře