[Polední zprávy] • Platforma Shopify integrovala krypto platební bránu, partnerem je i Facebook • a další novinky

5
(1)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Dogecoin pumpuje po videu na Tik Toku • Telegram ukončí provoz TON sítě v srpnu • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Trhy mají...

[Polední zprávy] • Profi trader: Žádná pozice není nyní nejlepší pro Bitcoin • Ethereum se stává dominantním u evropských krypto startupů • a další...

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého víkendu v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin zůstává...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo.

TRHY

Po relativně stabilním startu se Bitcoin včera najednou propadl o více než 200 dolarů za 30 minut. Podle analytiků je důvodem pádu buď panika z pohybu bitcoinů, vytěžených během prvních měsíců existence této kryptoměny v roce 2009, nebo likvidace longů na trzích. Aktuální cena Bitcoinu je těsně pod 9 400 USD, což je propad o více, než 4 % za posledních 24 hodin. Altcoiny se také propadají. Více informací najdete v našich TA.

Naše NEJNOVĚJŠÍ analýzy a přehled nejzajímavějších coinů za posledních 24 hodin najdete zde: BTC/USD. Také se můžete podívat na přehled dění na kryptotrzích.

Kryptoměny

Crispin Odey, vedoucí londýnské společnosti Odey Asset Management, napsal v dopise investorům, že centrální banky mohou zakázat soukromé vlastnictví zlata, pokud ztratí kontrolu nad inflací v důsledku pandemie koronaviru. Finanční veterán dodal, že vlády mohou použít žlutý kov ke stabilizaci měn. „Historie je plná příkladů, kdy se vládci v krizových chvílích uchýlili ke znehodnocení mincí,“ napsal Odey, když citoval rozhodnutí amerického Federálního rezervního systému o zákazu vlastnictví zlata na začátku 30. let. Tato politika umožnila vládě kupovat zlato přímo od veřejnosti, aby pomohla vrátit hodnotu amerického dolaru zpět do normálního rozmezí. Odey varoval, že míra inflace by se mohla během příštích 15 měsíců zvýšit na 5 až 15 procent. Odey i Tudor Jones předpovídají vysokou inflaci a jako hlavní zajištění uvádí zlato a Bitcoin. Pouze Bitcoin není vystaven  riziku zabavení.

Bitcoin (BTC) i nadále vede mezi špičkovými kryptoměnami  – má však méně adres se skutečnými mincemi než Ethereum. Podle údajů společnosti Glassnode má ale Bitcoin téměř třikrát tolik denně aktivních adres, jako je Ethereum (ETH), 11krát více než Litecoin (LTC) a 140krát více než Ripple (XRP). Počet nových bitcoinových adres, které se vytvářejí každý den, je téměř pětkrát větší než adres Etherea. Počet adres, které drží více než 0,1 BTC a více než 1 BTC, také dosáhl ATH 3 053 970, respektive 815 698.

Blockchain.com oznámil svůj plán zavést úročené účty, které uživatelům umožní získat až 4,5% ročního úroku z vkladů bitcoinů. Odhalení přichází dva měsíce po expanzi společnosti do oblasti retailových půjček.

Blockchain, technologie

Jedna z předních světových platforem pro elektronické obchodování, Shopify, nyní integrovala technologii od CoinPayments, aby zpřístupnila kryptoměny online obchodníkům. V samostatném oznámení vytvořil online gigant také nové partnerství s Facebookem, které má majitelům firem pomoci vytvořit Facebook Shops. Shopify také napájí Facebook Shops, nový bezplatný nástroj, který umožní online obchodníkům vytvářet vlastní prodejny na Facebooku a Instagramu. Služba Shopify říká, že obchodníci mohou díky novému sjednocenému kanálu Facebook rozšířit své podnikání v celé řadě aplikací na Facebooku.

IBM se stala akcionářem we.trade, obchodní a finanční platformy společně vlastněné 12 evropskými bankami, což signalizuje další konsolidaci napříč podnikovým blockchainovým prostorem. Platformu vytvořila skupina bank, aby pomohla evropským malým a středním podnikům (MSP) získat lepší přístup k financím. IBM byla od počátku technologickým partnerem projektu.

 

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře