[Polední zprávy] • PayPal a Square kupují každý vytěžený Bitcoin a ještě víc • Van Eck: Bitcoin je méně volatilní než mnoho aktiv • a další zprávy

5
(4)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Nervozita na kryptotrzích roste, ceny padají • ZCoin pod 51% útokem • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během včerejška v kryptosvětě. TRHY Ačkoli bitcoiny zpočátku vzrostly na 38...

[Večerní souhrn článků] • Centrální banka Francie úspěšně vyzkoušela CBDC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého víkendu v kryptosvětě.

Chcete si nakoupit kryptoměny, nebo na nich vydělat na burze? Registrujte se na Binance ještě dnes – nejlepší kryptoměnová burza.

TRHY

Bitcoin a jeho volatilita pokračovala o víkendu několika pohyby v hodnotě 1 000 USD, které se dostaly z maxima 18 800 USD na 17 700 USD a zpět. Altcoiny však udržovaly svoji nedávnou dynamiku a snížily dominanci BTC nad trhem na přibližně 63 %. Komunita spekuluje o nové altcoin sezóně, protože aktiva jako Ethereum, Ripple a Cardano prudce rostou, zatímco BTC se zdá být zaseknutý pod 19 000 USD.

Více informací najdete v aktuálních TA a v přehledu trhů.

Aktuální ceny kryptoměn a nástroje pro obchodníky najdete i u nás na KMC.

NEJNOVĚJŠÍ technické analýzy najdete zde: XRP/USD a ZEC/USD – Altcoiny zběsile pumpují, konečný odraz ode dna?, IOTA/USD a BCH/USD – Vlak rozhodně neujel, jsou tu další příležitosti a přehled trhu zde: LTC + XRP – Vzorce trendových patternů! Co roste nejvíce?

Kryptoměny

Van Eck: Bitcoin je méně volatilní než mnoho aktiv

V pátek zveřejnila společnost pro správu investic Van Eck nový průzkum, který naznačuje, že cenové pohyby Bitcoinu jsou méně volatilní než je tomu u třetiny akcií, zahrnutých v indexu S&P 500. Bitcoin je již dlouho považován za „rodící se a volatilní aktivum mimo tradiční akciové a kapitálové trhy“, realita ukazuje, že největší kryptoměna na světě obchoduje s volatilitou srovnatelnou s volatilitou některých z největších společností na světě. Na meziročním základě 29 % akcií S&P 500 zaznamenalo kolísavější cenové výkyvy než digitální měna a 22 % učinilo totéž na 90denní bázi, uvedla společnost Van Eck.

Banky, burzy, firmy

PayPal a Square kupují každý vytěžený Bitcoin a víc

Podle společnosti Pantera Capital jsou PayPal a Square hybnou silou bitcoinové rally, protože nakupují každý vytěžený Bitcoin a způsobují tak jeho nedostatek na trzích. Když Bill Harris, bývalý generální ředitel společnosti PayPal, v článku pro Vox popsal Bitcoin jako „největší podvod v historii“, poslední věc, která by ho napadla, byla role, kterou jeho společnost bude hrát při globálním přijetí této kryptoměny. To bylo v roce 2018. Věci se ale změnily, Harrise vystřídal nový generální ředitel a cena Bitcoinu se pomalu vzpamatovala. Pomalu, dokud PayPal nenaskočil na bitcoinový vlak. Podle zprávy, zveřejněné společností Pantera Capital, je vpád PayPalu do Bitcoinu klíčový pro jeho nedávnou vzestupnou rally. Další příčinou rallye může být aktuální nenasytná chuť PayPalu na bitcoiny a další tokeny. Podle Pantery PayPal a Cash App nakupují tolik bitcoinů, že by mohly způsobit nedostatek na trhu a přímo tak přispět ke zvýšení ceny. V předchozí zprávě společnost Pantera Capital odhadovala, že Cash App nakupuje přibližně 40 % všech nově vydaných bitcoinů, které těžaři uvedli do oběhu. Přidáním těchto 40 % nakoupených CashApp k 70 %, které nakupuje PayPal ukazuje, že obě společnosti získávají 110 % všech nových bitcoinů, což vlastně znamená nedostatek 10 % všech nově vytěžených mincí.

Čínská banka stáhla plán vybrat 3 mld. USD v blockchainových dluhopisech

Labuanská pobočka Čínské stavební banky (CCB) stáhla plán získávání až 3 miliard dolarů prostřednictvím blockchainových dluhopisů do dvou týdnů poté, co se původní oznámení dostalo na hlavní titulky zpráv. Fusang, malajská burza digitálních cenných papírů, kde měl být dluhopis ERC-20 uveden na obchodování, v pondělí ve svém příspěvku sdělila, že pobočka Labuan CCB a emitent Longbond Ltd s okamžitou platností informovali burzu o stažení.

NVidia vykázala rekordní zisky za 3Q 2020

Společnost Nvidia tento týden zveřejnila své příjmy za třetí fiskální čtvrtletí roku 2020 a vykázala lepší výsledky, než se očekávalo. Společnost vykázala tržby za čtvrtletí v segmentu grafických karet ve výši 2,79 miliardy USD, čímž překonala odhady analytiků, kteří je předpokládali ve výši 2,1 miliardy USD.

Regulace, CBDC

Čínský prezident vyzval představitele G20, aby podpořili přijetí CBDC

Prezident Čínské lidové republiky Xi Jinping vyzývá země G20, aby podpořily vznik digitálních měn centrálních bank (CBDC). V úvodním projevu k mezinárodnímu fóru Xi vyzval světové vůdce, aby vytvořili soubor standardů a principů, podporujících digitální formy fiat měn. Čína v současné době testuje digitální verzi jüanu. K dnešnímu dni byly na 4 miliony samostatných transakcí použity 2 miliardy jüanů v hodnotě přibližně 299 milionů USD. Prezident Xi také žádá země G20, aby zlepšily pandemickou připravenost a reakci, posílily mezinárodní spolupráci v boji proti změně klimatu a společně pracovaly na odpovědném vývoji umělé inteligence.

Američtí regulátoři zakročili proti 15 podvodným krypto firmám

Texaské regulační orgány podaly obvinění na 15 nelegálních investičních platforem inzerujících falešné investice do kryptoměn, forexu a binárních opcí, podle vydání Texas State Securities Board (TSSB). Byly vydány celkem tři příkazy k zastavení a ukončení činnosti vůči samostatným entitám.

Prosba redakce: Co vám ve zprávách přebývá nebo naopak chybí? Napište nám do komentářů, ať můžeme zprávy připravovat přesně na míru podle toho, co potřebujete. 

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

19 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
19 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře