22.11.20 Technická analýza IOTA/USD a BCH/USD – Vlak rozhodně neujel, jsou tu další příležitosti

3.5
(4)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem čerstvě vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

Dneska budeme opětovně pokračovat s altcoiny. Včera jsme se věnovali trhu s XRP a ZEC, kdy hlavně na prvním zmíněném coinu byly ty pumpy nemalé, protože se podařil definitivní breakout hned z několika patternů naráz. Každopádně včera večer FOMO bylo nuceno na několik hodin ustoupit, neboť začala prozatím pouze krátká korekce.

My v těchto chvílích ještě nevíme, zda je to pro altcoiny konečná, nebo jen velmi krátká zastávka ještě před jedním kolem. Netroufám si dělat žádné závěry, protože tohle záleží především na trhu s Bitcoinem (BTC). Bitcoin každopádně od poslední analýzy už není tak stabilní a má tendenci spíše klesat. Což je pro alty bearish situace – potřebují na BTC stranový pohyb nebo střídmý růst.

Tip: Ceny kryptoměn můžete sledovat i na našem webu. Kromě cen tam najdete i jiné užitečné nástroje pro obchodování a těžbu. 

V dnešní analýze se budeme věnovat trhu s IOTA a Bitcoin Cash (BCH). Už i řečené mince se probraly a po strašně dlouhé době předvedly pěkný price action. Co se ještě týče toho aktuálního sentimentu, tak mi prosím nikdo netvrďte, že žádný FOMO není. Je to cítit v každé skupině na sociálních sítích, z Twitteru i z YouTube.

Je to plné dotazů, zda má člověk teď nakupovat a chlubení se stavem svých portfólií s kryptoaktivy. Asi nemusím říkat, že obě dvě věci jsou dost hloupé, ale pro nás je to vcelku dobrý signál, že je ten sentiment hrozně „vyhajpovaný“. Předvedené jednání jsem od první poloviny roku 2018 neviděl. Lidi jsou strašně ovlivněni emocemi a to je živná půda pro nenadálé a strmé dumpy.

Aktuální situace na 1W TF BCH/USD

Rozebereme si trhy z makro pohledu, k čemuž je nejlepší týdenní časový rámec. Na nižších TF člověk akorát vidí dlouhé zelené svíce a to nám toho moc o celkové situaci nepoví. Začneme tedy s Bitcoin Cash, kde dle mého názoru byl ideální vstup kolem 200 USD. Je zde totiž konfulence, kterou nemálo zmiňuji. Relativně blízko je point of control na Volume profile.

Pak je tu cenový support 205 USD a rostoucí trendovka. Nicméně tím 25% růstem nám to od ideálního nákupního targetu trochu uteklo. Jestli nedojde brzy na Bitcoinu k dumpu, tak bych řekl, že se BCH do řečené úrovně už asi jen tak nevrátí. Je zkrátka tendence růst, a jestli se nakupujícím podaří prorazit tu klesající rezistenční trendovku, tak se podmínky na trhu radikálně změní.

Kurz je každopádně u S/R levelu 292 USD a dost možná se i přes tuto hranici povedl průraz. Co se týče bull volume, tak od července z letošního roku je největší. Víc asi k price action nemám. Jinak jsme stále v akumulačních cenových relacích (zase dle Volume profile). Bitcoin Cash jednoduše řečeno ještě nikam „neutekl“.

Indikátory

Křivka RSI má technicky solidní trend, ze kterého lze určitě vycházet. Na MACD sloupec histogramu z tohoto týdne „prorazil“ tu klesající trendovou diagonálu – jednoznačně bullish. Co se týče křivek MACD, tak ty se drží zakreslené rostoucí trendové diagonály.

Aktuální situace na 1W TF IOTA/USD

Graf s IOTou vypadá famózně, neboť se potvrdil ten starý průraz z falling wedge. Kolem 21. září totiž proběhl retest horní stěny patternu. Kurz posléze vyloženě nepumpoval směrem nahoru, ale i ten stranový pohyb lze brát kladně. Navíc se S/R Level 0,2259 USD potvrdil jako spolehlivý support, se kterým lze do budoucna počítat.

V konotaci na Volume profile, tak i zde platí, že jsme v akumulačním regionu. Dovolil bych si tvrdit, že až po cenu cca 0,48 USD. Tudíž i IOTA nám rozhodně neujela – jsou tu zkrátka i jiné příležitosti v dalších xxx coinech, pokud jste nestihli nakoupit. Proto je nesmysl se poddávat emocím, stačí prostě hledat příležitosti jinde.

Až dojde na trhu k hluboké korekci, tak stejně nejspíš většina těch aktuálních zisků bude ztracena. Záleží samozřejmě na tom, na jakých cenách korekce začne. Trh jednotlivé úrovně musí během poklesu ještě otestovat, takže není vyhráno. V každém případě byl celkový růst mince asi 36 % a odpor na 0,3231 USD nedovolil pokračování.

Pokud kurz neprorazí, tak je reálný třetí test úrovně 0,2259 USD. A abych nezapomněl, tak objemy jsou pořád marginální. IOTA v současnosti není vůbec středem pozornosti – v tom vidím i tu obrovskou příležitost. Ono se to časem mění, chce to býti pouze trpělivý.

Indikátory

My vlastně z letošního léta víme, že IOTA je schopna silného růstu. Hodnoty týdenního RSI se vyšplhaly až na 78 bodů. V uptrendu je pak standardem, že při korekcích hodnoty už neklesnou pod 45 bodů. Sami můžete vidět, že opravdu na 45 bodech se momentum zastavilo, posléze byl trend stranový a až nyní se setrvačnost začala zvedat. Leč to automaticky neznamená, že kurz nemůže ještě klesnout.

Závěr

Aktuální období je strašně vzrušující, protože jsme se dočkali po dlouhém camrání dynamické price action. Je to obrovská příležitost se mnohému naučit a hlavně začít zvládat své emoce. Emoce budou vždy proti vám a vy se musíte naučit je kontrolovat, protože jinak akorát tratíte. Buďte tedy racionální a nenechávejte se unášet davem.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: