20.11.20 Technická analýza BTC/USD – Již během dneška další větší pohyb?

4.8
(13)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Austrálie a Singapur zavedly digitální přeshraniční proces pomocí blockchainu • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Z kryptotrhů během noci a dneška zmizelo 80 mld. USD • Veteráni uklidňují, že pokles trhů se pravidelně opakuje • a...

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. Chcete si nakoupit kryptoměny, nebo...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Technické analýze finančních trhů a psaní populárně-naučných článku do ekonomie se aktuálně věnuji jen jako přivýdělku ke studiu. Úspěšně jsem absolvoval bakalářské studium z oboru Regionální rozvoj a správa na FRRMS MendelU. V šoučasnosti mám čerstvě po úspěšném dokončení magisterského studia téhož oboru, ale na ESF MUNI. Můj obor studia tedy nebyly finanční trhy, ale ekonomie blahobytu. I přesto se chci raději věnovat analýze finančních trhů a to na full time, kde mohu využít i své znalosti z ekonomie, které mám díky studiu svého oboru. Ve volném čase se věnuji studiu historie, politické filosofie apod.

Středeční analýza na Bitcoin (BTC) byla zaměřená hlavně na vyšší časové rámce, takže dnes si rozebereme 4H a hodinový graf. Pokud jste tedy minulou analýzu nečetli, tak to napravte. Je stále aktuální, neboť se od té doby nic zásadního nezměnilo. Jinak si zase dovolím na úvod takové krátké povídaní, jak mám zvykem.

Uvedl jsem již, že nám na našem malém krypto trhu znova začíná FOMO, což je od první poloviny roku 2018 něco nevídaného. Je pravda, že v kontrastu s rokem 2017 je to ještě slabý odvar, ale pomalu to zase začíná a s největší pravděpodobností dojde časem ještě k mohutnějšímu hypu, než ke konci roku 2017. Bude dost záležet na dynamice trhu a pozornosti mainsreamových médií. Tuhle pozornost jde samozřejmě v průběhu času taktéž využívat jako jistý indikátor vývoje.

Tip: Ceny kryptoměn můžete sledovat i na našem webu. Kromě cen tam najdete i jiné užitečné nástroje pro obchodování a těžbu. 

Každopádně začali vylézat z děr zase všemožní chytráci, kteří se snaží z nově začínajícího FOMO něco vytěžit a nabízejí vyloženě ptákoviny, které jsou předražené a reálně nemají žádnou hodnotu. Vůbec z toho nemám dobrý pocit, protože jakmile do toho začnou naskakovat davy nováčků, tak ti jednoduše nepoznají, že kupují nesmysl.

Následujících dvanáct měsíců bude každopádně hodně zajímavých a pro nás je to výborná příležitost využít naše zkušenosti z bear marketu a zároveň získat nové zkušenosti z přicházejícího bull marketu. Mějte na paměti jednu věc – bull market nejsou závody o tom, kdo víc vydělá. Především jde o to se něco naučit, protože ty zkušenosti jsou na tom to nejcennější. Těmi vyčníváte z davu, ne penězi a pozlátkem.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

Dost bylo mouder na úvod a teď pojďme na technickou stránku trhu na 4H grafu. Jenom zopakuji, že původně ta struktura trhu vypadalo jako jeden z Wyckoffových distribučních schémat, ale to se zcela zneplatnilo ve chvíli, kdy kurz prorazil horní stěnu rising wedge. Zároveň jsem se tím ujistil, že trh má nějaká inteligentní entita zcela pod kontrolou.

Tou inteligentní entitou nemyslím mimozemšťany a ani ilumináty, ale jednoduše skupinu finančních institucí, které mají dohromady miliardový kapitál a mohou si tak s trhem svým způsobem dělat, co chtějí. To rising wedge pak funguje jako solidní past pro shortaře, kteří nevědomky dodávají těmto institucím likviditu a pak jsou nuceni kvůli okolnostem nakupovat.

Co se týče posledních pár dní, tak Bitcoin konsoliduje v rozmezí 17 169 USD až cca 18 400 USD. Docela solidní interval, že? Jak jsme vysoko s cenou, tak rostou v absolutním číslech pohyby, ale ve skutečnosti jsou ty pohyby pouze o pár procent. My každopádně víme, že kurz zareagoval pozitivně na proražené úrovni 17 169 USD. Musím ovšem upozornit, že to automaticky neznamená, že je zmíněný level spolehlivý support.

To zjistíme až během korekce, které úrovně můžeme považovat za spolehlivé. Kurz nicméně tím čerstvým vývojem „nakreslil“ malý rostoucí triangl. My i na základě volume profile víme, že v rámci grafického patternu se vytváří lokální rovnováha. Znamená to, že cena pumpne? Všimněte si předešlé rovnováhy kolem cca 15 400 USD.

Tehdy ty objemy byly mnohem mohutnější a proto bych se nedivil, když by to konečně poslali do korekce. Uvnitř trojúhelníku už ani není moc místa a proto není ani čas na zdlouhavější nakupování. Navíc jsme mimo oblast hodnoty (zvýrazněná oblast volume profile), což též nenahrává růstu.

Indikátory

Dle RSI indikátoru je trh stále dost silný. Všimněte si, že křivka už dost dlouho neměla vůbec šanci spadnout pod 45 bodů – typický znak pro silný bullish trend. Co se týče MACD, tak křivky mají po bearish crossu, ale dokud je kurz v rámci toho malého útvaru, tak to nemá váhu.

Aktuální situace na 1H TF BTC/USD

Když se ještě podíváme detailněji na to, co se děje uvnitř trianglu, tak zjistíme, že oblast hodnoty a point of control se spolu s rostoucí cenou každý den vytváří ve vyšších cenových relací. Což je bezesporu bullish. Dnes je point of control vcelku těsně pod horní stěnou zakresleného trianglu, takže lze brzy očekávat pokus o průraz. Trh k tomu jednoznačně směřuje a stejně není už žádný prostor pro další pohyb. Musí se tedy konečně rozhodnout.

Závěr

Vzhledem k tomu průrazu skrze 17 000 USD je klidně možné, že to k těm 20 000 USD dotlačí. Tahle cena je už ovšem metou, kde bude tendence dost prodávat. Přeci jenom je to tři roky ATH úroveň. I ti největší moonboys už ve svých malůvkách predikují korekci, takže ten drop je prostě na spadnutí.

Bez korekce ani do trhu nemohou vstupovat noví investoři a zas tak extrémní FOMO jako v roce 2017 tu ještě není, aby masy retailových investorů naskakovaly do parabolického růstu a tím to prolongovali.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 13

Buď první kdo článek ohodnotí

24 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
24 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře