[Polední zprávy] • McAfee: Jaký idiot by mohl věřit tomu, že Bitcoin bude za 1 mil. USD • a další novinky

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Hackeři rozdávají ukradené Bitcoiny • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Bitcoin se oddělil od Wall Street a posiluje • Binance má výpadek • a další články

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.  TRHY Bitcoin konečně za posledních 24...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého víkendu v kryptosvětě událo.

TRHY

Bitcoin uzavřel cenovou svíčku na měsíc květen. Podle analytiků to byla velmi důležitá technická událost pro kryptoměnu. A naštěstí pro býky se měsíční svíčka na BTC uzavřela nad klíčovou oblastí odporu, která by jinak omezila potenciál pro další růst. BTC nad touto hranicí neuzavřel téměř 12 měsíců, za téměř 12 měsíců jsme neměli měsíční close nad 9360. Odmítnutí z této úrovně vedlo k testům hranic na 6 000 USD a dokonce i k poklesu ke 3 000 USD. Zdá se, že kryptotrhy nyní vyčkávají. Sledujte naše čerstvé TA pro další informace.

Naše NEJNOVĚJŠÍ analýzy a přehled nejzajímavějších coinů za posledních 48 hodin najdete zde: ADA a CRO, ADA/USD, BTC/USD a Nasdaq, Dow Jones. Také se můžete podívat na přehled dění na kryptotrzích: 30.5., 31.5. a 1.6.

Kryptoměny

Čína vydala studii, zabývající se výzvami, které Libra představuje, a tvrdí, že Libra by se mohla stát budoucností světové měny. V knize publikované Čínskou centrální stranou, čínští experti tvrdí, že tento projekt je vynikajícím příkladem partnerství veřejného a soukromého sektoru a má potenciál stát se budoucností světové měny. To by znamenalo, že by se Libra mohla úspěšně bránit pokusu čínské vlády zvýšit vliv jüanu.

John McAfee, počítačový programátor a odpůrce placení daní se opět distancuje od své neslavné prognózy ceny 1 BTC ve výši 1 milionu dolarů. Začátkem roku 2018 McAfee předpovídal, že jeden Bitcoin bude do konce letošního roku stát ohromující 1 milion dolarů.  McAfee stál pevně za svou předpovědí až do ledna letošního roku, kdy řekl, že to byl jen trik, jehož cílem bylo dostat na palubu nové uživatele kryptoměn. Dokonce nazval bitcoiny starou technologií, jako je Model T, první automobil Fordu. Ve svém tweetu z 30. května McAfee znovu zesměšnil svůj cenový cíl ve výši 1 milionu dolarů, a tentokrát tvrdí, že si nadšenci této kryptoměny měli v ambiciózní predikci všimnout „absurdního humoru“.

Roger Ver údajně prohlašuje, že se sešel s hlavou státu, aby diskutoval o kryptoměně Bitcoin Cash. Nejvýznamnější proponent kryptoměny Bitcoin cash (BCH) a dlouhodobý zastánce kryptoměn obecně řekl, že téma bylo jak „učinit z Bitcoin cash oficiální měnu suverénního národa“.

Hodnota ETH uloženého na jeho vlastním blockchainu Ethereum v minulém roce neustále klesala, ukazují nové výzkumy. Zatímco na síti působí mnoho tokenů ERC-20, růst stabilních coinů představuje nejzávažnější hrozbu pro budoucí „flippening“. Až do poloviny roku 2016 tvořil token ETH 100% hodnoty uložené v blockchainu. Od té doby však platforma specializovaná na vytváření inteligentních smluv přijala řadu projektů založených na ERC-20, zejména během boomu ICO v roce 2017. A jak se jejich počet a hodnota zvyšují, pozice nativní kryptoměny Ethereum neustále klesá. V důsledku toho se ETH stále více přibližuje k možnosti tzv. flippeningu na svém vlastním blockchainu.

Kryptoburzy, banky

Největší americká banka JPMorgan Chase zaplatí 2,5 milionu USD, aby vyrovnala mimosoudně žalobu o dodatečné poplatky za nákup kryptoměn. V roce 2018 podali tři žalobci žalobu proti JPMorgan u federálního soudu a obvinili banku z účtování dodatečných poplatků zákazníkům ve formě peněžních záloh za krypto nákupy z kreditních karet Chase. JPMorgan však klienty okamžitě neinformovala o tom, že začala nakládat s nákupy digitálních aktiv kreditními kartami jako se zálohami v hotovosti. Bankovní gigant oznámil tuto aktualizaci teprve deset dní po provedení změn, což je považováno za porušení smluvních podmínek.

Blockchain, technologie

Cointelegraph se připojil k síti přispěvatelů Strategického zpravodajství Světového ekonomického fóra jako partner pro obsah, který dodává nejnovější novinky v oboru blockchainu a kryptoměn, analýzy trhu a operace do jeho sofistikované a rozsáhlé znalostní báze. Strategická zpravodajská služba, která byla založena v roce 2019, využívá kombinaci profesionální a AI-řízené analýzy k tomu, aby dokázala vysvětlit poznatky z think tanků, institucí a médií po celém světě.

Amazon získal dlouho očekávaný patent od amerického patentového úřadu na certifikaci prostřednictvím DLT a to tři roky po prvotním podání. Distribuovaný systém účetní knihy Amazonu se snaží řešit rychlý nárůst „systémů a databází, kterým často chybí průhlednost, soudržnost, referenční integrita nebo bezpečnost“ – faktory, které mohou ovlivnit důvěryhodnost položky nebo entity.

Tip: Pokud jste dočetli až sem a naše články pro vás mají přínos, zvažte podporu našeho webu třeba prostřednictvím nákupu prověřených hardware peněženek Ledger nebo Trezor

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

6 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře