[Polední zprávy] • Lagarde z ECB: Plánujeme CBDC, zeptáme se veřejnosti na názor • a další články

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. 

TRHY

Většina kryptoměn je nyní v červených číslech. Bitcoin včera prudce vzrostl na téměř 10 500 USD, ale hranici neudržel a je zpět na hodnotách okolo 10 300 USD, zatímco Ethereum klesá na 360 USD. Pozitivní zprávou pro primární kryptoměnu je, že její cena zůstává na v pětimístných číslech. Z technického hlediska zůstává 10 000 USD kritickou linií podpory. Pokud nedokáže Bitcoin o víkendu tuto hranici udržet, mohl by propadnout směrem k 9 800 USD a potenciálně tak uzavřít gap. Tři kryptoměny, bojující o páté místo v posledních několika týdnech, konkrétně Chainlink, Bitcoin Cash a Polkadot, se také obracejí. LINK klesá o 6 %, BCH o 2,5 % a DOT ztrácí nejvíce – 9 %. Dominance Bitcoinu je nyní lehce přes 56 %.

Naši NEJNOVĚJŠÍ technickou analýzu najdete zde: Tesla – Kde je potenciální dno korekce? a poslední přehled trhů tady: Bitcoin potopil Ethereum, kde jsou minimální hodnoty?

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat na KMC.

Kryptoměny

Coinbase zalistovala yEarn Finance coin, který okamžitě získal 15 %

Zahájení obchodování s YFI je naplánováno na Coinbase Pro na 15. září kolem 16:00 UTC.
Token yEarn Finance vystřelil v reakci na oznámení o 15 % a během několika minut získal více než 4 000 USD.

Ripple tvrdí, že YouTube ignoroval hlášení o podvodných videích

Společnost Ripple zpochybnila tvrzení společnosti YouTube, že o podvodných videích ohledně rozdávání XRP nic nevěděla. Ripple tvrdí, že podala 350 oznámení na Youtube, což znamená, že YouTube o podvodech věděla vše, ale rozhodla se, že nebude jednat, nebo to udělala až o několik týdnů nebo měsíců později. V nejhorším případě se na YouTube každý den nahrávalo několik podvodů s rozdáváním dárků, některé získaly desítky tisíc zhlédnutí během několika hodin. Společnost Ripple tvrdí, že uživatelé byli okradeni o miliony XRP v hodnotě stovek tisíc dolarů a společnost utrpěla vážné poškození pověsti v důsledku nečinnosti YouTube.

Burzy, banky, firmy

Lagarde z ECB: Plánujeme CBDC, zeptáme se veřejnosti na názor

Prezidentka Evropské centrální banky Christine Lagardeová dnes řekla, že banka brzy zveřejní zprávu o evropské digitální měně. Po zveřejnění zprávy se ji chystá Evropská centrální banka konzultovat s veřejností. Lagarde důsledně tlačí na ECB, aby upřednostnila výzkum v oblasti zavedení CBDC.

Binance pomůže hacknuté slovenské kryptoburze Eterbase

Eterbase, slovenská kryptoburza, se nedávno stala obětí hacku ve výši 5 milionů USD. Podle aktualizace od Eterbase se zdá, že některé z těchto fondů skončily na řadě populárních burz, včetně Binance, Huobi Global a HitBTC. Changpeng Zhao, generální ředitel společnosti Binance, podporuje snahy o zastavení oběhu těchto ukradených finančních prostředků a odpověděl: „Náš bezpečnostní tým na tom pracuje. Uděláme, co můžeme, abychom pomohli.“

Bitstamp navázala spolupráci s NASDAQ

Kryptoburza Bitstamp uzavřela spolupráci s burzou Nasdaq ohledně integrace nového srovnávacího enginu od společnosti Nasdaq. Jedna z nejstarších kryptoburz, která v současné době zpracovává objemy obchodů přibližně ve výši 200 milionů USD, nyní běží na infrastruktuře na stejné úrovni jako přední tradiční burzy.

DeFi

Fork Balanceru získal 200 mil. USD

Forku Balancer and Compound se podařilo za pouhý měsíc přilákat aktiva v hodnotě přibližně 200 milionů dolarů. Tchajwanský tým za projektem pod názvem Cream se odlišuje přidáním DeFi tokenů, jako je yyCurve.

Regulace

Americká IRS nabízí odměnu 625 000 USD za prolomení Monera a Lightning

United States Internal Revenue Services (IRS) nabídl odměnu až 625 000 USD každému, kdo pomůže prolomit údajně nevystopovatelné kryptoměny na ochranu soukromí, jako je Monero (XMR), a také sledovat BTC transakce na Lightning network. Oficiální návrh zveřejněný minulý týden uvádí, že IRS bude přijímat podání v podobě funkčních prototypů do 16. září. Pokud budou schváleni, žadatelé obdrží počáteční platbu ve výši 500 000 USD.

Švýcarsko se stalo první zemí, která má zákony plně pokrývající kryptoměny a blockchain

Švýcarsko, které je vstřícné vůči kryptoměnám, přijalo nyní rozsáhlou legislativu, která otevírá dveře kryptoměnám a decentralizovanému financování (DeFi); umožní společnostem vytvářet digitální akcie i řadu dalších obchodovatelných aktiv. Reformy finančního a korporátního práva, které dnes schválili poslanci ve švýcarském Senátu, doplňují takzvaný švýcarský zákon o blockchainu, který byl v létě minulého roku drtivou většinou schválen ve Sněmovně reprezentantů. Očekává se, že vstoupí v platnost začátkem příštího roku. Účinkem nového pozměněného právního řádu země je přivítání kryptoměn a technologie blockchain do hlavního proudu.

Tip: Pokud jste dočetli až sem a naše články pro vás mají přínos, zvažte podporu našeho webu třeba prostřednictvím nákupu prověřených hardware peněženek Ledger nebo Trezor.

Můžete také využít náš referral, který Vám vrátí 10 % z poplatků na kryptoburze Binance.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: