[Polední zprávy] • Slovenská burza Eterbase obětí hackerského útoku, obchodování zastaveno • a další články

5
(2)

Zprávy a souhrny

Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. 

TRHY

Akciové trhy opět vykazují korelaci s kryptotrhy. V souladu s dlouhodobými trendy by největší kryptoměně mohl prospět posun v makro sentimentu. Propad ceny Bitcoinu minulý týden o 15 % se shodoval se zisky v indexu amerických dolarů (DXY). Index sentimentu na kryptotrzích prudce propadl od výrazné chamtivosti minulý týden na 83 bodech k výraznému strachu na 38 bodech. Bitcoin aktuálně mírně posiluje a drží se kolem 10 200 USD. Altcoiny také vesměs posilují. Více informací najdete v našem přehledu trhu a v TA.

Naši NEJNOVĚJŠÍ technickou analýzu najdete zde: ETH/USD – Krátká zastávka v bear flagu? A přehled trhu zde: BTC – Velký propad neskončil! Přicházíme o 10 000 USD.

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat na KMC.

Burzy, banky, firmy

Slovenská burza Eterbase obětí hackerského útoku, obchodování zastaveno

Slovenská kryptoburza Eterbase na svém telegramovém kanálu v úterý oznámila, že byly ohroženy hot peněženky pro šest jejích kryptoměn. V pondělí večer hackeři ukradli Bitcoin, Ether, XRP, Tezos, Algorand a TRON a převedli prostředky do veřejných peněženek, které byly od té doby už vyprázdněny. V současných cenách má ukradená částka hodnotu necelých 1,6 milionu dolarů. Eterbase sdílela adresy peněženek na firemním telegramovém kanálu, ale nesdělila žádné další podrobnosti, dokud nebude dokončeno vlastní vyšetřování útoku. Burza kontaktovala úřady a pozastavila obchodování a výběry bank do 10. září.

Brave přidává bezpečnostní prvky pro majitele kryptoměn

Podle tweetu z 8. září obsahuje Brave prohlížeč, založený na ochraně osobních údajů. Jde o opensource řešení od firmy PhishFort, zabývající se kybernetickou bezpečností. Cílem je pomoci předcházet phishingovým útokům – podvod, který obvykle zahrnuje nalákání oběti, aby se vzdala osobních údajů pomocí falešného e-mailu, který vede na falešný web. Brave uvedl, že software firmy detekuje krypto podvody a varuje uživatele před podezřelými doménami.

Binance koupila LAND NFT v blockchainové herní platformě Sandbox

Kryptoburza Binance oznámila nákup nepostradatelných tokenů (NFT) ze svého nejnovějšího projektu Launchpad, který uživatelům otevírá dveře k dalším sociálním herním zážitkům. Podle zprávy, zveřejněné 7. září, Binance kupuje 3 012 LAND NFT v The Sandbox, decentralizované herní platformě, která nedávno uzavřela prodej tokenů za 3 miliony dolarů. Nákup má proběhnout před čtvrtým předprodejem LAND, který je naplánován na 15. září.

DeFi

Nový stablecoin od eToro platformy přináší výhody DeFi a UBI

Projekt nazvaný GoodDollar vytvoří a vydá stablecoinn ($G), který lze denně distribuovat registrovaným uživatelům jako formu univerzálního základního příjmu (UBI).
Při spuštění bude každý token $G zajištěn DAI stablecoiny, i když plán je diverzifikovat kolaterál tak, aby každý stablecoin byl podpořen košem kryptoměn. Model UBI je podporován příznivci, kteří ukládají podkladová aktiva na platformu a poté získávají farmu na protokolech podporovaných decentralizovaných financí (DeFi), jako jsou Compound nebo Aave. Část nashromážděného úroku je poté předána zpět příznivcům a zbytek je použit jako záloha pro nové tokeny $G, které jsou distribuovány každý den. GoodDollar je nezisková organizace, financovaná z darů společnosti eToro. Spolu s oznámením byla v úterý vydána aplikace a peněženka.

Glassnode: Nadhodnocený token Sushi ztrácí už 80 % před plánovanou migrací 

Nově vydaná zpráva analytické firmy Glassnode se hluboce ponořila do tzv. „tokenomiky“ forku Uniswap, SushiSwap. Stručně řečeno, zpráva uvádí, že inflační model platformy znamená, že k udržení vysokých cen tokenů bude zapotřebí obrovských objemů obchodování. V době psaní tohoto článku tokeny SUSHI měnily majitele za 2,20 USD, což je propad o 80 % od historického maxima, kterého bylo dosaženo těsně před týdnem.

Korejské úřady znovu vyšetřují Bithumb

Jihokorejská policie údajně provedla další razii v kryptoburze Bithumb, informaci přinesl deník The Seoul Newspaper. Stejně jako první razie, která proběhla 2. září, byla i tato druhá razie spojena se zajištěním důkazů pro obvinění z podvodu. Tentokrát však byla razie provedena v sídle společnosti Bithumb Holdings (která provozuje kryptoburzu) ve čtvrti Gangnam-gu v Jižní Koreji 7. září.

Mining

Canaan oznámil plán na zpětný odkup svých akcií za 10 mil. USD

Canaan, hlavní čínská společnost na těžbu kryptoměn, brzy zahájí program zpětného odkupu akcií za 10 milionů dolarů. Společnost kótovaná na burze Nasdaq oficiálně 8. září oznámila, že její představenstvo schválilo program zpětného odkupu akcií za účelem zpětného odkupu amerických depozitních akcií neboli ADS.

Tip: Pokud jste dočetli až sem a naše články pro vás mají přínos, zvažte podporu našeho webu třeba prostřednictvím nákupu prověřených hardware peněženek Ledger nebo Trezor.

Můžete také využít náš referral, který Vám vrátí 10 % z poplatků na kryptoburze Binance.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: