[Polední zprávy] Keep Protocol vybral 7,7 mil. USD na vývoj tBTC • Brave zaregistroval v březnu 1 milion nových uživatelů • a další novinky

0
news, zprávy
zdroj: pixabay.com

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během posledního dne v kryptosvětě událo.

TRHY

Kryptotrhy dnes pokračují v růstu. V době psaní článku se Bitcoin pohybuje těsně pod hranicí 7 000 USD, kterou se mu povedlo na krátkou dobu prorazit už včera. Poté došlo k lehké korekci na aktuální cenu, ale nyní Bitcoin pokračuje v růstu. Altcoiny jej následují. Pro nejnovější informace sledujte naše denně aktualizované TA.

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat i na Kryptomagazinu – zde.

Naše NEJNOVĚJŠÍ analýzy a přehled nejzajímavějších coinů za uplynulý den najdete zde: BTC/USD a NASDAQ,  a tady jsme pro vás připravili přehled dění na kryptotrzích.

Kryptoměny

Mike Novogratz, CEO Galaxy Digital, říká, že by se mohl vykašlat na (BTC), pokud se jeho cena letos nedotkne nových maxim. Během svého posledního rozhovoru s CNBC tvrdil, že by se v roce 2020 měla prudce zvýšit cena této kryptoměny. Když Bitcoin v březnu propadl, Novogratz přesto tvrdil, že rok 2020 může být velkým rokem bitcoinů. Vzhledem k tomu, že centrální banky zvyšují masivní finanční pobídky na pokraji toho, co se jeví jako začátek ekonomické recese, je těžké si představit lepší prostředí pro bitcoiny. Ty by měly nyní vůči oslabujícím fiatovým měnám růst. Jak uvádí U.Today, Peter Brandt například už tvrdí, že kryptoměna bude mít velké potíže, pokud se teď nedokáže odrazit a růst.

Aplikace digitálního bankovnictví Revolut rozšířila své kryptoslužby pro všechny standardní uživatele a uvedla, že kvůli globální hospodářské krizi rozšiřuje přístup dříve, než bylo plánováno. Kryptoměnové účty a obchodování – dříve rezervované pro uživatele Premium a Metal – jsou nyní k dispozici všem standardním uživatelům za 1,5% paušální poplatek za obchod. Uprostřed bezprecedentní ekonomické turbulence vyvolané pandemií COVID-19 varuje Revolut své uživatele, že „právě teď začínáme znovu pozorovat kvantitativní uvolňování a devalvaci měny“.

Velmi očekávané spuštění mainnetu pro tBTC, bitcoinový token v síti Ethereum, právě získalo zásadní podporu. Keep Protocol, přispěvatel do projektu tBTC, dnes oznámil, že dokončil prodej tokenů ve výši 7,7 milionu USD, aby mohl financovat jeho vývoj. Prodej privátních tokenů vedla investiční společnost Paradigm.

Spoluzakladatel a CEO Ripple, Chris Larsen informoval, že se plně zotavil z COVID-19. Ve svém tweetu z 2. dubna poděkoval těm, kteří pracují v první frontové linii proti viru, a také vyzval, aby zotavení pacienti darovali krev pro použití k transplantaci protilátek.

Regulace, CBDC

Národní asociace internetového financování Číny (NIFA) uvedla, že zámořské kryptoměnové burzy falšují své objemy obchodování. NIFA rovněž uvedla, že provozovatelé kryptoburz jsou „prakticky neznámí“, což by mohlo mít dopad na spotřebitele. Úřad proto doporučil občanům, aby se vyhýbali obchodování s kryptoměnami.

Ani hrozná situace ve Španělsku, způsobená COVID-19, nepřiměla místní úřady, aby pozastavily zasílání oznámení daňovým poplatníkům. Patří sem obchodníci a investoři v kryptoměnách, jejichž počet se v uplynulém roce čtyřnásobně zvýšil. V loňském roce úřad zaslal těmto investorům 14 700 oznámení. V letošním roce se počet zvýšil na přibližně 66 000. Rychlý nárůst signalizuje zvýšený zájem španělských občanů o digitální aktiva.

Blockchain a technologie

Internetový prohlížeč Brave, zaměřený na ochranu soukromí, zaregistroval v březnu 1 milion nových uživatelů, a to uprostřed pandemie koronaviru. Toto číslo zvyšuje počet aktivních uživatelů prohlížeče (MAU) na 13,5 milionu a aktivních uživatelů na den (DAU) na 4,3 milionu. Brave byl založen v roce 2015 a nadále přidává uživatele rychlým tempem. Právě minulý týden se Brave spojil s Binance a umožnil uživatelům obchodovat s kryptoměnami bez opuštění prohlížeče.

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře