02.04.20 Technická analýza BTC/USD + NASDAQ – Bitcoin přes noc posílil o 800 USD, jak to souvisí se světovým trhem?

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Roger Ver chce koupit Bitcoin.org • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Novogratz: Je stále těžké si koupit Bitcoin • MoneyGram spolupracuje s Uberem • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Asijské trhy...
Jan Kopil
Jan Kopil
Živím sa obchodovaním s kryptomenami na základe fundamentov, TA a indikátorov. Začalo to ako hobby, následne part time a momentálne už viac než 2 roky full time. Tento druh trejdingu a analyzovania je nekonečná denná práca. Znamená to zahodiť všetky predošlé analýzy do koša a začínať denno-denne odznova. Vďaka mnohým stratám ale aj ziskom som svoje skúsenosti z obchodovania vložil do vlastnej školy na TA predikcie, ktorá je dostupná pre širokú verejnosť.

V aktuální analýze se podíváme na dnešní grafy NASDAQ a Bitcoinu. Bitcoin přidal během noci 450 USD a posílil na hodnoty, které se již pěkně přibližují odporu na hladině 7 000 USD.

Vítejte tradeři a traderky u naší další aktualizace analýzy na BTC/USD, NASDAQ, S&P 500.

Nepromeškejte ani náš pravidelný přehled trhu: 02.04.20 [Přehled trhu] Bitcoin, Nasdaq, Litecoin: To nejpodstatnější na trhu

NASDAQ

NASDAQ v tomto roce již poklesl o 30 %. Počítáme od hodnot letošního high, které jsme viděli na 9 741 USD. V minulém týdnu jsme byli svědky odrazu nahoru, který podpořily i světové banky, které uvolnily pro ekonomiky států obrovské peníze. Tato podpora na chvíli stačila, ale aktuální situace na světových trzích je taková, že se znova ke slovu dostávají medvědi. Situace je ale ještě daleko vážnější a protipandemická opatření budou ztěžovat život nejednomu státu. Můžeme jen spekulovat, jak to bude vypadat za pár měsíců, ale krize ohledně koronaviru ještě nekončí a ekonomické dopady také ne. Tento propad může být přípravou na větší dump.

Světové trhy ovlivňují v posledním měsíci také cenu Bitcoinu. Poté, co se dostaly na svá ATH v roce 2020, následně propadly. Na grafu vidíme, jak za pár dní ztratily až 7 % ze své hodnoty. Na světových trzích jsou taková procenta obrovským pohybem. Na Bitcoinu to vidíme často i během jediného dne. Co je ale zajímavé je to, že se Bitcoin drží stále nad 6 000 USD, a to i přes propad světového trhu, který až doteď vesměs stále kopíroval. Je tady  změna a investoři se už dívají do budoucna po skončení krize, nebo již počítají s fenoménem halvingu?

[BTC/USD] V roce 2020 k současné hodnotě:  -2,22 %

Bitcoin přes noc posílil o 800 USD. Růst představuje téměř 13% růst přes noc. Momentální hodnota je 7 050 USD. Momentálně stále vidíme pohyb jen v rámci kanálu, kde je důležitá podpora na 5 850 USD a odpor na 7 000 USD. Je to momentálně už 13. den, kdy jdeme takto do strany. To přináší  na trh jisté uklidnění a pro zkušené obchodníky možnost nakupovat v blízkosti podpory a prodávat na hodnotách kolem 7 000 USD, kde se nachází rezistence. Ani v tomto týdnu nečekáme vypadnutí z tohoto pásma a to i z důvodu, že světové trhy po vzoru Bitcoinu také mírně rostou. Zdá se ale, že halving ještě nemá vliv na cenu Bitcoinu. Jak se k němu budeme blížit, můžeme čekat mírný růst. Halving je naplánován na polovinu května 2020.

Bitcoin během roku 2020 proměnil téměř 48% zisk na 2% ztrátu. Během propadu se dostal  z letošního high až na low 3 800 USD. Momentálně vidíme podporu stále neprolomenou a již 13 dní ji držíme na 5 800 USD.

Odpor podobně zůstává nepokořen na hodnotě 7 100 USD. Zdá se, že se budeme ještě v aktuálním týdnu držet v tomto pásmu a půjdeme víceméně do strany. Je zde možnost obchodování dle výše zmíněného vzoru. Buďte ale opatrní a počítejte se SL o rozptylu 150 USD. Pro predikování cen Bitcoinu je nutné sledovat hlavně fundamenty kolem koronaviru a také sledovat světové trhy, které ovlivňují v této krizi také Bitcoin.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Hodnocení článku
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře