[Polední zprávy] • Goldman Sachs: Recese už začala • Bitcoin může být za pár týdnů jediným aktivem, které se bude obchodovat • a další novinky

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Netflix pravděpodobně nakoupí bitcoiny • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Bitcoin zpátky nad 50 000 USD • Ethereum nyní k dispozici i na Amazonu • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Celková kapitalizace kryptotrhu zůstala nad...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během posledního víkendu v kryptosvětě událo.

TRHY

Bitcoin včera ztratil podporu na hranici 6 400 USD a dnes trhy opět krvácí. Bitcoin propadl už pod 6 000 a dále padá. Padají i akciové a komoditní trhy, neboť se světem šíří panika kvůli prudce eskalující situaci pandemie koronaviru v Evropě a v USA. Objevují se dohady, že jsme na začátku další globální ekonomické krize. Více se dozvíte v našich článcích a aktuálních TA.

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat i na Kryptomagazinu – zde.

Naše NEJNOVĚJŠÍ analýzy a přehled nejzajímavějších coinů za uplynulý víkend najdete zde: týdenní vývoj BTC/USD, ETH/USD a LTC/USD, SP 500 a Dow Jones a tady jsme pro vás připravili přehled dění za víkend

Kryptoměny, kryptotrhy

Sdělovací prostředky z celého světa hlásí, že na stole může být zastavení akciových trhů. Burza cenných papírů v New Yorku plánuje příští týden přejít na elektronické obchodování a podobný návrh zvažují další země. Je to však riskantní – například na Filipínách vedlo uzavření národní burzy minulý čtvrtek k poklesu o 24 %. Situace by mohla ještě více eskalovat, pokud by akcie nadále globálně klesaly a obchodní místa by byla příliš riskantní. Situace by však byla také velice pozoruhodná. Nikdy předtím nedošlo na celém světě k masivnímu zastavení burz. To by ve skutečnosti ponechalo k obchodování pouze kryptoměny, které nikdy nespí. Trh s kryptoměnami nelze nikdy uzavřít, což znamená, že by se za pár týdnů mohl ocitnout v podivné pozici, že bude jedním z mála aktivních trhů. Ještě před měsícem by takový nápad vypadal jako naprosto nemyslitelný.

Všechny oči sledují půlení na BTC, naplánované na polovinu května 2020. Uprostřed ohniska COVID-19 cena BTC za poslední měsíc spadla o více než 40 %. Pandemie COVID-19 vážně zasáhla nejen tradiční trhy, ale také trhy kryptoměnové. Bitcoin čeká půlení, událost, která přijde za pouhých 51 dní, kolem 18. května 2020, kdy celkový počet bloků v síti dosáhne 630 000. Půlení sníží odměny z 12,5 BTC na 6,25 BTC. Několik kryptoanalytiků je přesvědčeno, že nadcházející půlení by mohlo být zachráncem Bitcoinu i celého kryptotrhu. Omezením odměn pro těžaře bude v síti menší nabídka BTC. Podle populární teorie nabídky a poptávky se tedy cena bitcoinů zvýší s ohledem na nižší nabídku a rostoucí poptávku.

Podle oznámení z 23. března plánuje Monex poskytnout svým akcionářům hodnotu 500 jenů (4,53 USD) v BTC. A to těm, kteří budou držet k 31. březnu akcie společnosti. Jde o příjemný bonus, který doplňuje stávající akcionářské výhody. Společnost dá bitcoiny těm akcionářům, kteří mají účet na kryptopeněžence Coincheck.

Bývalý ekonomický poradce Bílého domu a výkonný ředitel Goldman Sachs Gary Cohn uvedli, že americká ekonomika je v plné recesi. Jejich analýza používá předpovědi, že míra nezaměstnanosti v USA stoupne o více než 10 %. Nezaměstnanost dosáhla v prosinci rekordního minima, kdy klesla na 3,5 %. S propouštěním během krize však toto číslo bezpochyby poroste, protože se ztrácí pracovní místa a spotřebitelé jsou v karanténě.

Kryptoburzy a banky

Poté, co minulý týden došlo ke zhroucení trhu s kryptoměnami, burza Huobi zavádí tzv. kill switch, neboli mechanismus, který by v případě příliš vysoké volatility cen ukončil obchodování. Společnost se sídlem v Singapuru uvedla, že nový mechanismus, integrovaný na trhu s kryptoderiváty, zastaví veškeré likvidace – kde je pozice obchodníka automaticky uzavřena – během období, kdy volatilita začíná představovat skutečné riziko pro obchodníky. Nová funkce společnosti Huobi přichází týden poté, co několik kryptoburz oznámilo rekordní likvidace po náhlém kolapsu ceny bitcoinů.

Finanční trhy čelí své nejhorší krizi od roku 1929 a lidé hledají alternativy, jak se chránit před pádem. Jednou z možností, kterou mnozí zvažují, jsou právě kryptoměny. V reakci na to Bank of China pokračovala ve svém antikrypto narativu v dlouhém příspěvku, který byl zveřejněn na oficiálním účtu banky na WeChat 22. března. V příspěvku varují úředníci banky veřejnost před investicemi do kryptoměn a zmiňují tři hlavní podvody, které se objevují na kryptoměnách. Podle banky to jsou podvodné transakce s boty, manipulace s trhy díky obchodování na páku a praní špinavých peněz.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře