[Přehled trhu] 23.03.20 BTC/USD – Pohled na světovou ekonomiku a jak může ovlivnit Bitcoin

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Glassnode: 100 000 unikátních BTC peněženek přesouvá denně BTC • a další články

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.  TRHY Kryptotrhy během významného výprodeje utrpěly...

[Večerní souhrn článků] • Nová kryptoměnová burza dnes oznámena • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Jan Kopil
Jan Kopil
Živím sa obchodovaním s kryptomenami na základe fundamentov, TA a indikátorov. Začalo to ako hobby, následne part time a momentálne už viac než 2 roky full time. Tento druh trejdingu a analyzovania je nekonečná denná práca. Znamená to zahodiť všetky predošlé analýzy do koša a začínať denno-denne odznova. Vďaka mnohým stratám ale aj ziskom som svoje skúsenosti z obchodovania vložil do vlastnej školy na TA predikcie, ktorá je dostupná pre širokú verejnosť.

Dnes se v přehledu trhu podíváme, jak světové trhy ukončily páteční obchodování. A položíme si také otázku, jestli potáhne cenu Bitcoinu nahoru halving?

Kryptotrh momentálně vykazuje celkovou tržní hodnotu 168 mld. USD. Pokles od high v roce 2020 činí 133 mld. dolarů a bitcoinová dominance je 65,2 %.

Náš předchozí přehled si můžete přečíst zde: [Přehled trhu] 22.03.20 BTC, ETH Přehled toho nejdůležitějšího

Vybrané mince z top kapitalizace za včerejšek:

Bitcoin Bitcoin (BTC) $6 024,30 USD (-2,26%)

Ethereum Ethereum (ETH) $126,56 USD (-3,94%)

XRP XRP (XRP) $0,154568 USD (-1,43%)

Bitcoin Cash Bitcoin Cash (BCH) $207,19 USD (-4,16%)

Litecoin Litecoin (LTC) $36,46 USD (-4,34%)

Nejlepší růst z top 100 marketcapu včera zaznamenaly:

Swipe Swipe (SXP) $0,643728 USD (39,47%)

Decred Decred (DCR) $11,28 USD (5,28%)

Největší propad z top 100 včera zaznamenaly:

IOST IOST (IOST) $0,003028 USD (-11,02%)

Ren Ren (REN) $0,036019 USD (-10,76%)

THETA THETA (THETA) $0,065598 USD (-9,58%)

Zcash Zcash (ZEC) $30,17 USD (-8,94%)

Všechny údaje jsou uváděny z webu coinmarketcap.com

Zhodnocení situace na světovém trhu a dopad na kryptosvět

Za včerejší den:

SP500: -4,34%. NASDAQ: -4%.  OIL: -15,3%. GOLD +1,8%. DOW J. -4,5%

[BTC/USD] V roce 2020 k současné hodnotě: -15,22 %

Bitcoin se nám o víkendu ustálil nad 6 000 USD a teď se čeká na světové trhy, jak v pondělí otevřou a co se následně bude dít. Vidíme to stále, počet nakažených stoupá, počet ekonomických omezení také stoupá a v US to brzy začne také. Nemyslím si, že na světových trzích jsme již viděli letošní dno, právě naopak. Bitcoin by se měl pohybovat podobně jako světové trhy, už měsíc přesně ten pohyb kopíruje. To, že v minulém týdnu se ten pád podařilo zastavit finanční injekcí, z dlouhodobého hlediska (jestliže bude krize pokračovat) neznamená vůbec nic. Dříve či později zase propadneme a dost možná již v příštím týdnu.

Spekuluje se ale nad halvingem, jestli to přece jenom nepotáhne na chvíli cenu Bitcoinu nahoru. Já si myslím, že k růstu ceny dojde spíše až po halvingu. Je celkem dobře možné, že ještě propadneme pod 5 000 USD, možná až pod 4000 USD. Krize způsobená pandemií koronaviru nekončí a ekonomické škody také ne.

Odhady pro CZ a SK říkají, že to můžeme zvládnout do léta, já osobně si myslím, že snad do podzimu. To znamená mnoho měsíců ve ztrátě, kdy lidé nenakupují auta, neinvestují, nenakupují oblečení, elektroniku a podobné věci. Když se nad tím zamyslíte, tak ty škody teprve začínají a budou mít dopad i na akcie firem. Je velmi reálné, že hodně firem zkrachuje a tedy i ty indexy půjdou dolů, jak budou společnosti krachovat.

Takhle dole na ceně nižší než 10 000 USD za Bitcoin se můžeme držet celé měsíce. Nevylučuji, že budeme vlnkovat, je klidně možné, že půjdeme nahoru o dva možná (i o tři tisíce USD) a také o podobnou částku dolu. Ale proč ne, je třeba si uvědomit, že na topu jsme byli v tomto roce v době, kdy total market byl 306 mld. USD. Teď to bylo pod 150 mld., což jsou výrazně menší finance a bude se nejspíš stávat, že 1 – 2 velryby se domluví a budou to posílat nahoru či dolu, kam jen budou chtít. Čím méně bude kapitálu v trhu, tím hůře. Na trhu teď prostě panuje špatná situace a nemyslím si, že jdeme už nahoru a že je nový bull market v dohledu a další věci.

K zítřejšímu dni. Pokud otevřeme v 9 ráno špatně, Bitcoin neudrží  cenu 6 000 USD a půjdeme dolů. Pokud se otevře o 9 ráno dobře, trh bude růst.

Děkujeme, že jste si i dnes našli čas na přehled trhu. Těšíme se na vaši přízeň během celého roku.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře