[Polední zprávy] • Dogecoin pumpuje po videu na Tik Toku • Telegram ukončí provoz TON sítě v srpnu • a další novinky

6
zprávy, news
Zdroj: Pixabay.com

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo.

TRHY

Trhy mají optimistickou náladu. Pondělní obchodování přineslo na čínských kapitálových trzích nejlepší den za více než rok a i americké akciové trhy rostou. Na kryptotrzích se stále ale obchoduje spíše horizontálně, až na pár výjimek, více se dozvíte v přehledu zpráv a našich TA.

Naši NEJNOVĚJŠÍ technickou analýzu najdete zde: BTC/USD. Také se můžete podívat na přehled dění na kryptotrzích: IOTA, co se děje na grafu se vidí málokde.

Kryptoměny

Nová aplikace Strike od vývojáře Zap Lightning Wallet Jacka Mallersea, která je připravena propojit platby v BTC a Lightning Network s bankovními účty uživatele, je nyní v beta verzi. Aplikace umožní uživatelům provádět transakce, odesílat a přijímat bitcoiny přímo na a z bankovní účty, aniž by byla nutná peněženka nebo bitcoinový účet. Další pravidla, běžně vyžadovaná pro kryptoburzy, jako například KYC, budou údajně omezena na minimum.

Uživatel Tik Toku s přezdívkou „James Galante“ zveřejnil před 5 dny video s titulkem „Pojďme zbohatnout“. Video vysvětluje všem, jak investovat 25 USD do Dogegeinu, protože je bezcenný, a počkat, až dosáhne 1 USD, což by mělo za následek, že by investoři měli zisk 10 640 USD. V době psaní mělo video 57,100 lajků a téměř 4 000 komentářů.

Objevila se bitcoinová transakce v hodnotě několika milionů dolarů od jedné z nejbohatších existujících velryb BTC. Držitel kryptoměny odeslal celkem 10 250 BTC v hodnotě 95 milionů USD s transakčním poplatkem pouhých 74 centů. Transakce byla poprvé spatřena pomocí blockchain tracking botu Bitcoin Block Bot.

Ačkoli společnost Telegram ukončila svůj projekt, Telegram Open Network (TON), v aktualizaci ze 6. července oficiální vývojová skupina TON pro Telegram oznámila, že přestane podporovat testovací síť pro TON. Zbývající validátoři TON budou vypnuti do 1. srpna. V příspěvku je oficiální doporučení pro účastníky sítě TON, aby si uložili všechna příslušná data a zastavili jejich testování. Přestože je testovací síť od nynějška nastavena na vypnutí za méně než měsíc, budou účastníci sítě i po ukončení testovací sítě moci pokračovat v experimentování. Za tímto účelem mohou uživatelé nainstalovat své vlastní validátory testovacích sítí, které jsou podrobněji popsány ve třech různých dokumentech s pokyny.

Podle údajů z CryptoCompare, v pondělí 6. července kolem 19:30 UTC, zahájil decentralizovaný token LINK rally, který dostal kryptoměnu z 4,876 USD – což je předchozí nejvyšší hodnota (ATH) – na 5,400 USD (a nové ATH) za pouhou hodinu. A rally neskončila: do úterý 7. července se Chainlinku podařilo nastavit další ATH, když cena dosáhla 5,643 USD.

Kryptoburzy, banky, firmy

Brock Pierce, známý pro svou roli v Block.One a tokenu EOS, a jako spoluzakladatel Tetheru (původně nazývaný Realcoin), podal v pondělí podle Federální volební komise (FEC) kandidaturu na prezidenta USA. Novinku oznámil během víkendu.

DeFi

Ve zvláštním oznámení zveřejněném na konferenci Unitize dne 6. července Cosmos, Polkadot a Terra odhalili nový spořicí produkt DeFi s názvem Anchor, jehož cílem je nabídnout spolehlivé úrokové sazby z vkladů stablecoinů. Společnosti, které se podílejí na vytvoření plánu Anchor, jej uvedou na trh ve svých příslušných blockchainech na konci 3. čtvrtletí letošního roku a v budoucnu se rozšíří na další blockchainy PoS. Inteligentní kontrakty Anchor přijímají vklady ve stablecoinech. Uživatelé získají z těchto vkladů odměny ve formě pasivního příjmu.

Tip: Pokud jste dočetli až sem a naše články pro vás mají přínos, zvažte podporu našeho webu třeba prostřednictvím nákupu prověřených hardware peněženek Ledger nebo Trezor

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře