[Polední zprávy] • Dogecoin pumpuje po videu na Tik Toku • Telegram ukončí provoz TON sítě v srpnu • a další novinky

5
(1)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Spící bitcoinové adresy se opět probouzejí • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Kryptovelryba tvrdí, že altcoiny v dalším cyklu býčího trhu propadnou • a další články

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.  TRHY Ethereu se podařilo dosáhnout vytoužené...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo.

TRHY

Trhy mají optimistickou náladu. Pondělní obchodování přineslo na čínských kapitálových trzích nejlepší den za více než rok a i americké akciové trhy rostou. Na kryptotrzích se stále ale obchoduje spíše horizontálně, až na pár výjimek, více se dozvíte v přehledu zpráv a našich TA.

Naši NEJNOVĚJŠÍ technickou analýzu najdete zde: BTC/USD. Také se můžete podívat na přehled dění na kryptotrzích: IOTA, co se děje na grafu se vidí málokde.

Kryptoměny

Nová aplikace Strike od vývojáře Zap Lightning Wallet Jacka Mallersea, která je připravena propojit platby v BTC a Lightning Network s bankovními účty uživatele, je nyní v beta verzi. Aplikace umožní uživatelům provádět transakce, odesílat a přijímat bitcoiny přímo na a z bankovní účty, aniž by byla nutná peněženka nebo bitcoinový účet. Další pravidla, běžně vyžadovaná pro kryptoburzy, jako například KYC, budou údajně omezena na minimum.

Uživatel Tik Toku s přezdívkou „James Galante“ zveřejnil před 5 dny video s titulkem „Pojďme zbohatnout“. Video vysvětluje všem, jak investovat 25 USD do Dogegeinu, protože je bezcenný, a počkat, až dosáhne 1 USD, což by mělo za následek, že by investoři měli zisk 10 640 USD. V době psaní mělo video 57,100 lajků a téměř 4 000 komentářů.

Objevila se bitcoinová transakce v hodnotě několika milionů dolarů od jedné z nejbohatších existujících velryb BTC. Držitel kryptoměny odeslal celkem 10 250 BTC v hodnotě 95 milionů USD s transakčním poplatkem pouhých 74 centů. Transakce byla poprvé spatřena pomocí blockchain tracking botu Bitcoin Block Bot.

Ačkoli společnost Telegram ukončila svůj projekt, Telegram Open Network (TON), v aktualizaci ze 6. července oficiální vývojová skupina TON pro Telegram oznámila, že přestane podporovat testovací síť pro TON. Zbývající validátoři TON budou vypnuti do 1. srpna. V příspěvku je oficiální doporučení pro účastníky sítě TON, aby si uložili všechna příslušná data a zastavili jejich testování. Přestože je testovací síť od nynějška nastavena na vypnutí za méně než měsíc, budou účastníci sítě i po ukončení testovací sítě moci pokračovat v experimentování. Za tímto účelem mohou uživatelé nainstalovat své vlastní validátory testovacích sítí, které jsou podrobněji popsány ve třech různých dokumentech s pokyny.

Podle údajů z CryptoCompare, v pondělí 6. července kolem 19:30 UTC, zahájil decentralizovaný token LINK rally, který dostal kryptoměnu z 4,876 USD – což je předchozí nejvyšší hodnota (ATH) – na 5,400 USD (a nové ATH) za pouhou hodinu. A rally neskončila: do úterý 7. července se Chainlinku podařilo nastavit další ATH, když cena dosáhla 5,643 USD.

Kryptoburzy, banky, firmy

Brock Pierce, známý pro svou roli v Block.One a tokenu EOS, a jako spoluzakladatel Tetheru (původně nazývaný Realcoin), podal v pondělí podle Federální volební komise (FEC) kandidaturu na prezidenta USA. Novinku oznámil během víkendu.

DeFi

Ve zvláštním oznámení zveřejněném na konferenci Unitize dne 6. července Cosmos, Polkadot a Terra odhalili nový spořicí produkt DeFi s názvem Anchor, jehož cílem je nabídnout spolehlivé úrokové sazby z vkladů stablecoinů. Společnosti, které se podílejí na vytvoření plánu Anchor, jej uvedou na trh ve svých příslušných blockchainech na konci 3. čtvrtletí letošního roku a v budoucnu se rozšíří na další blockchainy PoS. Inteligentní kontrakty Anchor přijímají vklady ve stablecoinech. Uživatelé získají z těchto vkladů odměny ve formě pasivního příjmu.

Tip: Pokud jste dočetli až sem a naše články pro vás mají přínos, zvažte podporu našeho webu třeba prostřednictvím nákupu prověřených hardware peněženek Ledger nebo Trezor

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

6 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře