[Polední zprávy] • Dnes vyprší bitcoinové opce za 1,3 mld. USD • Libra od Facebooku prý už v lednu 2021 • a další zprávy

4.5
(4)

Zprávy a souhrny

Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.

Chcete si nakoupit kryptoměny, nebo na nich vydělat na burze? Registrujte se na Binance ještě dnes – nejlepší kryptoměnová burza.

TRHY

Bitcoin během několika hodin klesl z maxima 19 500 USD na 16 250 USD. Jinými slovy, BTC ztratil ze své hodnoty za méně než den více než 3 000 USD. Ačkoli se kryptoměna odrazila od vnitrodenního minima a získala zpět úroveň 17 000 USD, stále je to o 2 000 USD méně než je její maximum v roce 2020. Možné důvody tohoto mohutného ponoru jsou stále, navzdory mnoha spekulacím, nejasné. Někteří členové komunity, například Mati Greenspan, se však domnívají, že taková korekce je v této fázi zdravá. Jiní, jako Max Keizer, prohlásili žertem, že se jedná o výprodej bitcoinů na Černý pátek. Většina alternativních mincí zaznamenala v posledních týdnech také působivé zisky. Včerejší krach je však ovlivnil ještě více než BTC a zažily četné dvouciferné cenové propady. Ačkoli většina z nich je na 24hodinové stupnici stále v červených číslech, odrazila se také od denních minim.

Více informací najdete v aktuálních TA a v přehledu trhů.

Aktuální ceny kryptoměn a nástroje pro obchodníky najdete i u nás na KMC.

NEJNOVĚJŠÍ technickou analýzu najdete zde: BTC/USD – Korekce je tady, jak může být hluboká? a přehled trhu zde: BTC – Investoři tvrdě odmítli ATH na Bitcoinu!

Kryptoměny

Dnes vyprší bitcoinové opce za 1,3 mld. USD 

Poskytovatel dat společnosti Skew derivates na Twitteru oznámil, že největší množství bitcoinových opcí do konce roku, s pomyslnou hodnotou 1,3 miliardy USD (77 800 BTC), vyprší právě dnes. Druhá největší expirace BTC opcí v tomto roce se očekává na vánoce (25. prosince) a bude to celkem 66 500 BTC. Kumulativní otevřený zájem (open interest, OI) o bitcoinové opce k 26. listopadu činil mírně pod 5 miliard USD, přičemž největší část tohoto koláče si odnesla nizozemská burza Deribit: 3,8 miliardy USD v OI.

Dan Tapiero: Příliv institucí do Bitcoinu by mohl za 5 let vyhnat ceny na 500 000 USD

Renomovaný investor do zlata a bitcoinový býk Dan Tapiero došel k názoru, že za 5 let může mít Bitcoin klidně cenu i 500 000 USD. Tapiero během podcastu s Anthony Pomplianem uvedl, že do Bitcoinu by mohlo potenciálně investováno až 15 bilionů USD, což by mohlo jeho cenu dotlačit až k hodnotě 500 000 USD. To představuje 20 – 30násobek aktuální cenové úrovně Bitcoinu. „V příštích pěti letech vidím zlato na 4 000 USD, což je dvojnásobek dnešních cen.“ Ale pokud bude zlato na 4 000 USD, Bitcoin bude pravděpodobně někde mezi 300 000 a 500 000 USD, takže to je 20 – 30násobek“ řekl Tapiero.

Libra od Facebooku prý už v lednu 2021

Libra, stablecoin od Facebooku, na který se zaměřili zákonodárci, by se mohla rozběhnout již v lednu 2021, i když v omezenějším formátu, než jaký byl původně v plánu. Podle zprávy Financial Times by projekt stablecoinu Libra mohl příští rok spustit stabilní dolar vázaný na fiat dolar. Celosvětový projekt stablecoinu byl původně navržen tak, aby byl navázán na koš složený z několika fiat měn, ale vedoucí projektu ho v dubnu pozastavili v důsledku regulačního tlaku zákonodárců v USA i v zahraničí.

Peněženky s méně než 1 BTC mají jen 5 % tržní kapitalizace BTC

Nová data naznačují, že bitcoinové peněženky s 1 BTC nebo více nyní tvoří 95 % celé kapitalizace kryptoměny. To ponechává pouhých 5 % tržní kapitalizace rozdělené mezi desítky milionů uživatelů se zůstatkem pod 1 BTC. Celkový počet adres větších hráčů se od roku 2009 meziročně neustále zvyšuje, a to navzdory cenovým růstům BTC. 27. listopadu CTO Glassnode Rafael Shultze-Kraft tweetoval graf, který ukazuje, že více než 800 000 adres aktuálně drží alespoň 1 BTC.

Růst Ripple poslední dobou překonává Bitcoin

Je jasné, že bitcoiny v poslední době přitahují veškerou pozornost. Růst kryptoměny až po hranici 19 000 USD má obrovský dopad na obchodníky i odborníky z oboru, ale uprostřed  humbuku kolem bitcoinů a větších digitálních aktiv se zdá, že jsme zapomněli na některé z menších konkurentů, kteří dělají z krypto prostoru to, čím je dnes. Například kryptoměna Ripple vystřelila natolik, že prakticky zahanbuje bitcoiny. Měna se nemusí vyrovnat Bitcoinu, pokud jde o velikost a rozsah, ale není pochyb o tom, že se aktivu dařilo docela dobře. Kryptoměna nedávno v průběhu jednoho týdne přidala na své ceně až 150 procent. Kromě toho od začátku roku téměř zdvojnásobila svoji cenu navzdory rostoucí pandemii a finančním problémům, které virus způsobil.

Banky, burzy, firmy

Z podvodného PlusTokenu bylo zabaveno 4,2 mld. USD v kryptoměnách 

V návaznosti na rozhodnutí z 19. listopadu u čínského soudu byl včera zveřejněn seznam zabaveného majetku z kauzy PlusToken. Kromě obrovských podílů BTC a ETH úřady zmrazily 1,4 milionu LTC, 27,6 milionů EOS, 74 167 DASH, 487 milionů XRP, 6 miliard DOGE, 79 581 BCH a 213 724 USDT od sedmi klíčových činitelů. Příběh PlusToken byl  jeden z nejlukrativnějších podvodů v historii kryptoměn.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: