[Polední zprávy] • Celková tržní kapitalizace stablecoinů dosáhla 10 miliard USD • a další novinky

4
(2)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Cardano odhaluje, kdy se se stane plně decentralizovaným • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Trhy opět v zelené • Upgrade Cardana dnes • Dogecoin bude v bankomatech v USA • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Po několika po sobě jdoucích...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého víkendu v kryptosvětě událo.

TRHY

Bitcoin se dnes opět pokusil o proražení 10 000 USD, protože jeho cena dosáhla 9 960 USD na Binance. Na rozdíl od předchozích pokusů se však altcoiny snaží získat zpět svou sílu, protože se jim v posledních dnech podařilo získat zpátky více než 1 % dominance BTC. Trend zahájení týdenního obchodování v červených číslech byl tak tento týden přerušen a trhy rostou. Ethereum je jednou z kryptoměn, která je na tom velmi dobře. Za posledních 24 hodin se altcoin vymanil ze své závislosti na BTC. Nyní většina altcoinů překonává v růstu bitcoiny.

Naše NEJNOVĚJŠÍ analýzy a přehled nejzajímavějších coinů za poslední víkend najdete zde: OMG/USD, AMD a Tesla,  zlato a stříbro, a BTC/USD 16.5., BTC/USD 17.5. Také se můžete podívat na přehled dění na kryptotrzích: 18.5., 17.5., 16.5., 

Kryptoměny

Celková tržní kapitalizace stablecoinů dosáhla v úterý historicky nejvyšší hodnoty 10,4 miliard dolarů, když poprvé překročila hranici 10 miliard dolarů. Tether stále drží dominantní postavení v sektoru stablecoinů s 85,1% podílem na trhu a celkovou kapitalizací přes 8,8 miliard USD. USDC je na druhém místě s 7,2% podílem na trhu. Celková nabídka zaznamenala v roce 2020 doposud prudký vzestup a podle výsledků výzkumu The Block od začátku února vzrostla o 79 %.

I po 50% krachu kryptotrhů v březnu zůstávají stovky aktivních blockchainových projektů, které se všechny snaží vyřešit různé problémy v různých oblastech. Všechny tyto projekty prohlašují, že mají hodnotu, mají svůj účel, ale přední investor do rizikového kapitálu tvrdí, že kryptoměny jsou stále z velké části jen odpad. Kevin Rose, spoluzakladatel společnosti Digg a generální partner společnosti True Ventures si myslí, že “není pochyb o tom, že budoucnost měny je digitální”. Přesto připustil, že mnoho kryptografických projektů zaostane za svou vizí a na konci dne jsou to vlastně jen “odpadky”.

Paul Singer, CEO Elliot Management Group, hovořil o zlatě v dopise investorům a vysvětlil, že je to “jedno z nejvíce podceňovaných aktiv, která dnes existují a do kterých lze investovat”. Singer dále dodal, že znehodnocení peněz může dovést zlato k obchodování za “doslova násobky jeho současné ceny”. Zlato a Bitcoin v posledních několika dnech a týdnech zaznamenaly výraznou korelaci. Pokud tato korelace zůstane silná, očekávané zvýšení ceny zlata by mohlo mít také extrémně pozitivní dopady na referenční kryptoměnu. Toto zvýšení ceny BTC by mohlo být zachováno, protože hedgeové fondy a tradiční investoři si začínají všímat této korelace.

Vzhledem k tomu, že nemocnice na celém světě i nadále vykazují vzrůstající počet pacientů kvůli pandemii koronaviru, představuje společnost VeChain novou platformu pro správu lékařských dat, která je nyní testována na pohotovostech. Tato aplikace, kterou vyvinula VeChain ve spolupráci s firmou I-Dante pro digitální zdravotní řešení, se nyní používá v pohotovostním oddělení nemocnice na Kypru. Aplikace používá Digital Healthcare Passport, šifrovanou NFC kartu, kterou lze distribuovat pacientům. Karta může automaticky identifikovat pacienty, když se přihlásí na registrační přepážce pohotovostní místnosti. Rovněž jim umožňuje spravovat jejich lékařské záznamy, sledovat jejich frontu a sdílet data s nemocnicí. Mezitím mohou zdravotnická zařízení pomocí aplikace shromažďovat a zaznamenávat informace o pacientech.

Kryptoburzy, banky

Okresní soud USA pro severní okres Calfornia v sobotu podal žalobu proti subjektům a jednotlivcům, spojeným se seychelskou kryptoburzou. Patří mezi ně mateřská společnost HDR Global Trading Limited a spoluzakladatelé Arthur Hayes, Ben Delo a Samuel Reed. Hayes a Reed také slouží jako výkonný ředitel BitMEXu a technický ředitel. Žalobce je málo známá společnost BMA LLC, která obvinila společnost BitMEX a její provozovatele z usnadňování „nesčetných nezákonných činností“, včetně podvodných obchodních jednání, podvodů s podvody, praní špinavých peněz, nezákonného získávání finančních prostředků, manipulace s trhem atd. BitMEX také údajně nelegálně nabízel své vysoce rizikové obchodní služby občanům USA.

CEO společnosti Visa řekl, že kryptoměny komplementárně doplňují její současné platební systémy, ale nejsou konkurencí. Analytik JP Morgan Tien-Tsin Huang se zeptal společnosti Visa na obecnou strategii společnosti, pokud jde o digitální měny a stablecoiny. Generální ředitel společnosti Visa, Alfred F. Kelly, odpověděl, že digitální měna podporovaná fiatem má velmi skutečný potenciál vznikající platební technologie. Ještě zajímavější však bylo, že pokračoval: “Ve skutečnosti si myslíme, že digitální měny by mohly být komplementární k současnému ekosystému plateb, spíše než aby byly jakýmkoli druhem náhrady tohoto systému”. Kelly dodal, že Visa v současné době obchoduje ve 160 různých měnách po celém světě, a není důvod, proč by kryptoměny nemohly být přijaty jako součást.

Blockchain a technologie

Facebook kupuje populární web Giphy pro výrobu a sdílení GIF za ohlášenou cenu 400 milionů dolarů, s plány integrovat masivní knihovnu GIF do Instagramu a dalších aplikací na Facebooku.

Ten31, finská pobočka německé WEG banky, se spojila s technologickým inkubátorem Singaporean, Anquan Capital. Tisková zpráva oznámila, že partnerství bude zahrnovat zkoumání blockchainových aplikací v kontextu bankovních a finančních služeb. Anquan Capital pomohla spustit řadu firem, zaměřených na technologii distribuovaných účetních knih (DLT), včetně společností Zilliqa a Anqlave.

Hackeři se zaměřil na mnoho evropských organizací se superpočítači, hlásí ZDNet. Vypadá to, že všechny tyto útoky byly provedeny stejným hackerem nebo skupinou hackerů. Hackeři se dostali k britskému superpočítači ARCHER z University of Edinburgh, který 11. května utrpěl narušení bezpečnosti. V důsledku toho byl jeden z nejvýkonnějších počítačů ve Velké Británii vypnut, protože všechna jeho hesla a klíče SSH musely být přepsány. O několik dní později vyšlo najevo, že došlo k dalším útokům na superpočítače z Německa, Švýcarska a Španělska. Zpráva také uvádí, že jeden infikovaný superpočítačový uzel byl použit pro těžbu Monera (XMR).

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře