16.05.20 Technická analýza drahých kovů (zlato a stříbro) – Konečně přišel breakout!

2.8
(47)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Poslední analýzu na zlato a stříbro jsme měli před necelými dvěma týdny, kdy jsme si ukázali, že především zlato má výborné vyhlídky do budoucna. Na obou trzích cena konsolidovala do podoby býčích praporků, u kterých máme po čerstvém breakoutu. Především stříbro docela překvapilo, protože jenom za včerejšek udělalo 6 %. Takové číslo za jeden je na drahém kovu docela unikát. Na zlatu je ten růst střídmější, ale jsme čím dál blíže historického maxima z roku 2011. Jsem opravdu přesvědčený, že trh se zlatem hladinu 1 903 USD/unce minimálně otestuje. A pravděpodobně proběhne i breakout a pokračování v růstu. Pokud si trh udrží svoji dosavadní dynamiku, tak se dočkáme nejpozději během léta.

Aktuální situace na 1D TF komodity zlato (spot)

analýza zlato

Jak sami vidíte, tak předevčírem proběhl slušný breakout z praporku. Trh s nákupním tlakem neskončil a zaútočil na S/R hladinu 1 756 USD/unce. Očekávatelně zde hned proběhla reakce v podobě menšího knotu, ale zatím je to málo na to, abychom z toho mohli cokoliv vyvozovat. Podstatné je, že kurz přes tři týdny konsolidoval v bullish patternu a pak došlo k breakoutu, čímž se vlastně zadefinoval směr pohybu kurzu a to i přesto, že březnový výplach dal zlatu docela nakládačku. Potvrdil se tím názor, že to byla jenom jednorázová anomálie.

Aneb když mají všichni strach, tak se nikomu moc nechce držet „papírové“ kovy. Tím narážím na to, že pokud na akciovém trhu zase dojde k nějakému kolapsu, tak se pravděpodobně zopakuje propad z března i tady. Ale dlouhodobě to asi nic neovlivní na tom, že zlato chce jít na nové historické maximum a v tom mu brání už pouze S/R hladiny 1 756 USD/unce, 1 794 USD/unce, 1 837 USD/unce a 1 903 USD/unce.

Indikátory

Na RSI indikátoru zatím nic moc zajímavého, ale přibližujeme se k magickým 70 bodům, takže uvidíme, zda si s tím nakupující skrze zvýšený nákupní tlak dokážou poradit. Na MACD máme po devíti týdnech bullish cross, takže nám tento nákupní signál potvrdil relevanci průrazu z praporku.

Aktuální situace na 1D TF komodity stříbro (CFD)

Na trhu se stříbrem se dá říci, že došlo k breakoutu již před více jak týdnem. Ale hned S/R hladina 15,562 USD/unce bránila trhu v postupu up, takže to bylo dost vlažné. Nicméně jak se to podařilo býkům protlačit, tak to automaticky vyvolalo stoupající nákupní tlak, který vyvrcholil právě včera. Cena se vyšplhala až k rezistenci na levelu 16,733 USD, ale tady je prozatím konečná.

Po té včerejší pumpě můžeme i avizovat, že dojde k minimálně menšímu pročištění trhu. Na druhou stranu se stříbru pořád nepodařilo zasaturovat všechny ztráty z března. Ale je docela blízko a asi se toho brzy dočkáme. Pak se uvidí, co bude dál. Mně osobně zajímá, jak stříbro zareaguje na snižující se průmyslovou výrobu, protože to ještě může cenu hodně ovlivnit.

Indikátory

U RSI indikátoru nám hodnoty stouply na 71 bodů, takže už jen z tohoto můžeme vypozorovat, jak trh zesílil. Ovšem to ještě neznamená, že při dalším otevření trhu nedojde k zamítnutí. Na MACD je čerstvě po bullish crossu a momentum sílí. Ono vlastně k překlopení setrvačnosti ani nedošlo, protože po bearish crossu následoval okamžitě bullish cross. Proto neustále opakuji, že když dojde k překřížení křivek vně patternu, tak to nelze brát jinak než jako falešný signál.

Závěr

Jak jsem se již zmiňoval, pokud na akciovém trhu dojde zase k velkému kolapsu, tak to na krátkou dobu určitě smete i drahé kovy. Jednoduše proto, že se spekulanti začnou zbavovat všech svých pozic, co drží skrze futures a swapy (CFD). Ale to musíme brát pouze jako jednorázovou anomálii, která se sice může opakovat, ale v dlouhodobém měřítku nemá na trh se zlatem a stříbrem žádný vliv. 

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 2.8 / 5. Počet hlasujících 47

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
John

S tim jak u zlata vypada RSI na mesicnim grafu by mensi korence neuskodila.

Ale s tim jak ted vsechny centralni banky tisknou a vlady jdou do dluhu hlavne USA tak by me neprekvapilo, kdyby par miliardaru znicilo COMEX tim, ze se budou chtit dorucit zlato a lidi co jsou short nebudou mit kde sehnat fyzicke zlato a budeme tu mit stejnou situaci jako z ropou par tydnu do zadu jen opacnym smerem a pak nebude zalezet na RSI.

Michal

Mám své zlaté cihličky doma v sejfu,takže mě může nějaký Comex políbit…..!!

ppetr1

a stejne je to s drzenim krypto.jen magor je necha na burze.

Síto

Mně to moje zlato nikdo nevezme,už je stará a nemá zuby!

Ori

Kdo kupuje zlato za 50 litrů za unci tak většinou stejně prodělá díky vysokým přirážkám 14 – 20% u obchodníků na fyzické zlato za unci , na víc jak budeš prodávat do fiatu musíš ho prodat zpět obchodu u kterého si ho koupil žádný jiný obchod ti ho totiž nevezme zpět což je další nevýhoda .

Marek O.

Proti této drobné nevýhodě fyzického kovu stojí fakt, že “papírového” zlata je řádově 100x víc, než fyzického. Takže kdo kupuje papír, tak má řádově 10000% přirážku a ještě s rizikem, že své zlato nkdy neuvidí, pokud ho budou najednou všichni chtít (což se v nějaké krizi může stát – a právě roto se zlato pořizuje, ne? Jako ochrana hodnoty v krizích – a nejen v nich.)

xscd

nekupuj v Čechách 😀

John

Tak hlavne zlato je ochrana pred inflaci, pojistka proti demenci statu a krizi. Takze clovek musi nakupovat zlato v dobe ekonomicke stability a nizke inflace, protoze kdyz uz brak hori tak je problem dostat pojisteni proti pozaru. Proto si ted obchodnik muze udelat 15% prirazku a u stribra dokonce snad 60%..

Ja nakupoval pred rokem za 31k a vykup byl cca 29,5k – 30k takze provize u prodejce nebyla vysoka. A zlato muzes prodat i P2P, ale je to hodne obtizne, ale kdyz je ted zajem o zlato a obchodnik muze mit cenu 48k a vykup 43k tak urcite prodas za 45k-46k a obe strany budou spokojene.

Hlavne obchodnici delaji blbost primarne u stribra jejich velky spred mezi vykupem a nakupem dela z jejich klientu co si u nich koupili cenne kovy primarni konkurenci.

Martin

20 let poslouchám, jaký růstový potenciál má stříbro..a 20 let PRD

spot_img