[Polední zprávy] • Brandt: Bitcoin by mohl jít pod 1 000 USD • Snowden: za pád Bitcoinu může panika, dobrá příležitost ke koupi • a další novinky

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Nová kryptoměnová burza dnes oznámena • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Meme token zalistován na kryptoburze Poloniex, cena vyletěla o 100 % • a další články

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.  TRHY Bitcoin se nyní obchoduje v...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Vítejte u našich pravidelných poledních zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během posledního dne v kryptosvětě událo.

TRHY

Z kryptotrhů se během několika dnů odlilo téměř 100 mld. USD. Krvavá lázeň ze včerejška dnes dopoledne pokračovala dalšími propady, Bitcoin se propadl až o 40% na úroveň z roku 2013. Až nyní se pád poněkud zastavil a dochází k obratu. Zatím je ale předčasné soudit, jak se bude vyvíjet situace další dny. Ani přední analytici a osobnosti z kryptokomunity se nyní neshodnou v odhadu dalšího vývoje. Pro nejaktuálnější informace sledujte naše články a TA.

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat i na Kryptomagazinu – zde.

Naše NEJNOVĚJŠÍ analýzy a přehled nejzajímavějších coinů za uplynulý den najdete zde: EOS/USD, aktuální propad BTC a tady jsme pro vás  připravili přehled dění na kryptotrzích za včerejšek. 

Kryptoměny, kryptotrhy

Kryptokomunita zažila jeden z nejhorších obchodních dnů vůbec. Trh kapituloval, protože některé ztráty přesáhly 50% za jediný den. Bitcoin se propadl z denního maxima 8 000 USD na pouhých 3 700 USD na Bitstampu, zatímco na BitMEXu se mince na různých burzách dokonce dotkla pod 3 600 USD. Členové kryptokomunity neustále spekulují o možných důvodech tohoto pádu. Edward Snowden věří, že pro propad neexistuje rozumný důvod a jde tak spíš o důsledek velké paniky. Proto po dlouhé době by nakoupil BTC a využil tak příležitosti.

Veteránský analytik kryptotrhů Peter Brandt věří, že by Bitcoin mohl ještě dále klesat. Peter Brandt je známý tím, že správně předpovídal krach trhu i dříve – dnes na Twitteru napsal odpověď, kterou nejspíš nikdo nechtěl slyšet. V reakci na dotaz na nové low u BTC kvůli koronaviru Brandt napsal, že pokud se podívá na bitcoinový graf „bez zaujatosti“, nové dno je potenciálně „pod 1 000 USD“.

Kryptoburzy, banky

Huobi a Bithumb, dvě z předních kryptoburz na asijských trzích, byly během časného ranního propadu na trzích paralyzovány kvůli přetížení. Obě burzy nyní oznámily, že byly během pádu trhů ochromeny kvůli vysokému počtu obchodů, ale nyní jsou zpět online a fungují normálně.

Přestože se spotový trh zpomaluje, trh s bitcoinovými deriváty získává větší pozornost a nadšení je na trhu s bitcoinovými futures docela viditelné. Pokud jde o futures na bitcoiny, BitMEX je na trhu již dlouho dominantní, ale nyní OKEx dosáhl průlomu v objemu obchodů s futures na bitcoiny. Podle SkewAnalystics překonal OKEx výkon BitMEXu z hlediska objemů 24h BTC futures, a dosáhl objemu futures 15,95 miliard USD, v porovnání s BitMEXem na 12,55 mld. USD. Na trhu je obrovská aktivita nejen retailových investorů, ale i tok institucionálního kapitálu.

Regulace, státní kryptoměny

Regulátoři v USA by měli podle nového zákona kategorizovat kryptoměny, aby bylo možné aplikovat právní předpisy na různé oblasti digitálních aktiv. To nejen pomáhá vytvořit právní rámec, ale také rozptýlí jakoukoli nejednoznačnost ohledně provozu a používání těchto aktiv v USA. Přestože by však byla jasnost a legitimizace prostřednictvím takového aktu vysoce ceněna, zdá se, že zákon žádá i oběti – zejména pokud jde o finanční soukromí. V části šesté tohoto zákona je uvedeno, že: „Tajemník Ministerstva financí (…) jednající prostřednictvím sítě pro vymáhání finančních trestných činů, vydává pravidla, která vyžadují, aby kryptoměny (včetně stablecoinů) umožňovaly sledování transakcí.“

Bank of England (BoE) vážně zvažuje klady a zápory vydání digitální měny centrální banky (CBDC) denominované v librách šterlinků. Britská centrální banka uznala, že digitální libra by mohla destabilizovat současný bankovní systém. Digitální měna by však mohla využívat nejnovější FinTech a usnadnit a zrychlit transakce pro zákazníky. Banka právě vydala 57 stránkovou zprávu, která zkoumá, jak by mohly být CBDC zavedeny na stávající trhy, a to jako úložiště hodnoty a pro použití v každodenních transakcích.

Starosta města New York Bill de Blasio vyhlásil v reakci na pandemii koronaviru včera mimořádný stav. „Jedinou analogií je válka,“ řekl – a důsledky pro kryptografický průmysl, stejně jako pro všechny ostatní, jsou zásadní. Ještě před akcí de Blasia zaslalo oddělení New York Department of Financial Services (NYDFS) dopis všem regulovaným institucím, které se zabývají činnostmi souvisejícími s kryptoměnami, a požádalo je, aby předložily podrobné „plány připravenosti“ pro krizi v souvislosti s pandemií.

Maďarská centrální banka přijala předběžná opatření, týkající se karantény a čištění své hotovosti v návaznosti na vyhlášení stavu nouze. Úřady země již zakázaly příchozí cestování a veřejná shromáždění. Vláda vezme miliardy v hotovosti a uloží je v kontejnerech po dobu dvou týdnů, což je období pro přežití viru.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

4 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře