12.03.20 Technická analýza EOS/USD – Pravděpodobně atakujeme low z konce minulého roku

0
(0)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Všimli jste si, jak ten včerejší odraz na kryptotrhu byl okamžitě zamítnutý? Tohle je úplně šílený krvák a již atakujeme lednové cenové hladiny. Co se týče EOS, tak ten za necelý měsíc ztratil více jak 48 % ze své hodnoty. A tento pokles i nadále pokračuje a asi i pokračovat bude, protože jakýkoliv pokus o obrat je rychle znegován. Jak jsem psal ve své včerejší analýze na XMR, tak jsem přepokládal bounce, ke kterému sice došlo, ale při dotyku s první rezistencí se to zase sesypalo.

Člověk pak musí svoje myšlenky podrobit korekci a v současnosti mi z toho vyplývá, že si kryptotrh, a tedy i EOS, jde otestovat low z prosince minulého roku. Z toho můžeme implikovat, že to pomyslné lámání chleba nás teprve ještě čeká.

Update: Trh zase dumpuje a kurz EOS atakuje úroveň 2,52 USD.

Update 2: Situace se za extrémně krátkou dobu změnila a cena EOS pokořila low z konce minulého roku.

Aktuální situace na 4H TF EOS/USD

analýza EOS

V návaznosti na minulou analýzu jsme nakonec šli přesně tam, kam jsme původně očekávali. Akorát to trvalo déle, protože v tom malém konsolidačním trianglu trh nabral trochu sil a povedl se průraz z falling wedge. To byl, vážení čtenáři, pěkné odpudivý bull trap. Breakouty z těchto útvarů se houfně longují, takže budoucí vývoj musel být obrovské zklamání. Po breakoutu totiž postup začal váznout hned u první větší rezistence v levelu 3,81 USD. Abych byl ale fér, tak to sestřelil samozřejmě Bitcoin. Z té konsolidace pod rezistencí u EOS bychom mohli jednoduše předpokládat, že půjdeme up. Bohužel, altcoiny nejsou svým vlastním pánem. Průběh poklesu byl už od začátku dost agresivní a při pokračování ještě agresivnější.

Poslední tři dny se negativní setrvačnost sice zpomalila, ale i tak se zdá, že se to pořád tlačí dolů. Jak už jsem řekl v úvodu, tak jsme se dostali do cenových relací z počátku ledna. To znamená, že jsme v podstatě u neckline inverzního Head & shoulders. Vzhledem k tomu, že ta formace je pro růst něco jako stavební kámen, tak se uvidí, zda ty základy trh podrží. Trh má sice krátkou paměť, ale k uplatnění IH&S došlo začátkem ledna, takže by ještě pomoci mohl. V podstatě je cenová relace 2,73 – 2,17 USD naše poslední možnost pro odraz. Jinak máme jistotu, že EOS atakuje low z konce roku 2018. A to určitě nechceme.

Indikátory

Stejně jako na XMR, dalších altcoinech a BTC je i zde akutní šance na vytvoření býčí divergence. Vlastně už tu je, ale potřebujeme odraz křivky nejlépe v přeprodané oblasti indikátoru. Jestli ale bude prodejní tlak extrémně silný, tak se může stát, že hodnoty indikátoru spadnou pod 18 bodů a tím se divergence zneplatní. On už ten odraz ze včerejšího večera se dal považovat za reakci na divergenci, ale to bylo evidentně příliš brzo. Na MACD se schyluje k bearish crossu a křivky Stoch RSI jdou po krátké přestávce zase pěkně dolů.

Závěr

Vzhledem k price action z posledních dvou týdnů bychom měli nad trhem zase začít přemýšlet asi trochu jinak. Tohle totiž ani náhodou není obyčejná korekce a dost pravděpodobně se bude bojovat o low, které je na S/R levelu 2,17 USD. Opravdu poslední šance pro EOS je, že vydrží struktura IH&S. Jestli padne, tak bude pokles pokračovat a to tvrdě.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img