[Polední zprávy] • Bitcoin prolomil 12 000 USD • Kiyosaki: Bitcoin může brzy být nejrychlejší kůň • a další novinky

5
(1)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Miliony dolarů v BTC přesunuty mezi kryptoburzami • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Obchodník varuje před medvědím trhem a propadem cen krpytoměn • a další články

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.  TRHY Kryptotrhy následovaly zlato a Wall...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledního víkendu v kryptosvětě.

TRHY

Bitcoin krátce prolomil hranici 12 000 USD. Včera byli obchodníci a kryptonadšenci optimističtí, že by Bitcoin mohl uzavřít týden nad zónou podpory 11 500 USD. Nicméně Bitcoin znovu otestoval strop 12 000 USD a dosáhl denního maxima 12 077 USD (podle Binance). Růst Bitcoinu na úroveň 12 000 USD je mimo jiné připisován americké reklamní kampani Grayscale, která začíná dnes – tedy 10. srpna. Podle zakladatele společnosti Grayscale Barryho Silberta bude kampaň na hlavních amerických televizních stanicích CNBC, MSNBC, FOX a Fox Business. Silbert také dodal, že cílem reklamní kampaně je přivést masy ke kryptoměnám.

Naše NEJNOVĚJŠÍ technické analýzy najdete zde: ETH/USD, BTC/USD, zlato. Přehled trhů za poslední víkend najdete tady: LINK s 640 % – Objem obchodování překonává BTC na Coinbase.

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat na KMC.

Kryptoměny

Kiyosaki: Bitcoin může brzy být nejrychlejší kůň

Podle Roberta Kiyosakiho, autora bestselleru „Bohatý táta chudý táta“, by se Bitcoin mohl brzy stát „nejrychlejším koněm“ na finančních trzích.

Retailoví investoři přecházejí na Bitcoin

Analytici nyní poznamenávají, že BTC může brzy vidět silný růst v důsledku přílivu kapitálu od retailových investorů, kteří právě poprvé vstupují na trh. Tato skupina investorů může poskytnout Bitcoinu silnou základnu, na které bude růst, a je indikována počtem adres, které drží více než 1 BTC, společně s rostoucí cenou BTC. Další metrika je denní počet aktivních adres kryptoměny. Tato metrika se blíží místu, kde byla během vrcholu v červnu 2019, a to i přesto, že cena BTC je o několik tisíc níže, než byla v této době.

Max Keiser: Kapitál utíká z Asie, ale zlato se tak snadno nepřemístí

Max Keizer, proslulý maximalista bitcoinů a moderátor finanční televizní show na RT, se vydal na Twitter, aby se podělil o svůj názor na to, co způsobilo, že Bitcoin překročil před dvěma týdny úroveň 10 000 USD a krátce přes víkend přesáhl 12 000 USD. Podle Keizera byl nárůst BTC způsoben únikem kapitálu, který v současné době probíhá ze zemí Asie – zejména z Číny a Hongkongu.

Kryptoburzy, banky, firmy

Wirex po získání licence spouští služby v USA 

Wirex v pátek oznámil, že získal svou první licenci na převody peněz v USA a nyní se připravuje na spuštění služeb v zemi. Licence, kterou 30. července vydalo ministerstvo bankovnictví a financí společnosti Wirex USA, umožňuje společnosti provozovat kryptoburzu ve státě Georgia. Společnost tvrdí, že již obsluhuje 3 miliony zákazníků ve 130 zemích a její kartu lze použít na více než 54 milionech místech. Wirex je regulován britským orgánem Financial Conduct Authority s licencí k vydávání karet v evropských zemích.

DeFi

Uniswap zpracuje přes 100 000 transakcí denně

V posledních několika měsících, kdy se decentralizované financování (DeFi) dostalo do parabolického růstu, se DEX staly populárním produktem. Tak populárním, že Uniswap, nejoblíbenější obchodní platforma založená na Ethereu, oznámila, že zpracovává více než 100 000 transakcí denně. To představuje přibližně 1,2 transakce každou sekundu. V porovnání s tím Bitcoin zpracovává denně okolo 325 000 transakcí rychlostí kolem 3,6 transakcí za sekundu.

Regulace, CBDCs

Polský regulátor varuje, že jej napodobují podvodníci

Polský úřad pro finanční dohled (PFSA) vydal varování o nárůstu podvodníků nabízejících falešné kryptopříležitosti, které tvrdí, že jsou jediným povoleným investičním fondem v Polsku. Podvodníci volají potenciálním obětem a nabízejí, aby prodali nebo koupili kryptoměny prostřednictvím falešného fondu. Nejprve ale mají poslat kryptoměny do peněženky týmu PFSA z důvodu dodržování předpisů, aby ověřili legálnost transakcí, a poté regulátor zúčtuje platbu. Jde ale pochopitelně o podvod.

New York předschválil 10 kryptoměn 

Ministerstvo financí v New Yorku vytvořilo Zelený seznam předem schválených kryptoměn pro úschovu a evidenci. Tyto předem schválené kryptoměny jsou: Binance USD (BUSD), Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum Classic (ETC), Ethereum (ETH), Gemini dolar (GUSD), Litecoin (LTC), Pax Gold (PAXG), Paxos Standard (PAX) a Ripple (XRP). Stejné kryptoměny jsou předem schváleny pro zalistování, s výjimkou ETC a XRP. „Pokud se licencovaná entita rozhodne použít minci na Zeleném seznamu, musí informovat DFS před zahájením jejího používání,“ poznamenal regulátor.

Tip: Pokud jste dočetli až sem a naše články pro vás mají přínos, zvažte podporu našeho webu třeba prostřednictvím nákupu prověřených hardware peněženek Ledger nebo Trezor.

Můžete také využít náš referral, který Vám vrátí 10 % z poplatků na kryptoburze Binance.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

7 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře