[Polední zprávy] • Binance kupuje CoinMarketCap, údajně za 400 mil. USD • a další novinky

1
zprávy

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během posledního dne v kryptosvětě událo.

TRHY

Po včerejším relativně mírném propadu se kryptotrhy opět vzpamatovávají a rostou. Bitcoin se aktuálně obchoduje nad 6 400 USD. Altcoiny jsou také převážně v zelených číslech. Nicméně index Fear & Greed se stále (od vypuknutí pandemie) pohybuje v hodnotách extrémního strachu. V této situaci je potřeba více než jindy sledovat zásadní zprávy ze světa, protože mají velký vliv i na vývoj kryptotrhů.

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat i na Kryptomagazinu – zde.

Naše NEJNOVĚJŠÍ analýzy a přehled nejzajímavějších coinů za uplynulý den najdete zde: ETH/USD a LTC/USD, BTC/USD a tady jsme pro vás připravili přehled dění na kryptotrzích.

Kryptoměny

John McAfee je přesvědčen, že Monero a méně známé privátní mince jako jsou Safex a Apollo by mohly být perfektní volbou pro investory, kteří hledají bezpečné útočiště během hrozící finanční krize. Podle McAfeeho dojde vlivem karantény ke katastrofě na globálních ekonomických trzích a fiat měny budou čelit hyperinflaci.

Kryptoburzy, banky

Kryptoburza Binance je v závěrečných fázích jednání, aby získala známý CoinMarketCap. Kryptoburza nabízí zaplatit až 400 milionů dolarů. Očekává se, že dohoda bude oznámena již tento týden. V případě úspěšného dokončení obchodu by se jednalo o jednu z největších akvizic v kryptoprostoru.

Huobi se sídlem v Singapuru je nejnovější kryptoburzou, která spouští trvalé bitcoinové swapy. Nový produkt je k dispozici na Huobi DM, obchodní platformě pro obchodování s deriváty.

Binance oznámila otevření pobočky v Jižní Koreji. Nová pobočka bude pro obchodování otevřena 4. dubna. Binance KR bude první obchodní platforma, která bude vytvořena pomocí Binance Cloud. Místní obchodní platforma nabídne svým jihokorejským zákazníkům všechny základní funkce hlavní burzy. Co se týče podporovaných mincí, bude debutovat se čtyřmi kryptoměnami – BTC, ETH, BNB a Binance KRW (BKRW), což je stabilní coin určený pro jihokorejskou burzu. Binance KR také plánuje přidat USDT a vlastní dolarem zajištěný stabilní coin Binance USD (BUSD).

Regulace, CBDC

Francouzská centrální banka nyní oficiálně zahajuje program experimentů, jejichž cílem je otestovat integraci CBDC pro mezibankovní vypořádání a vyzvat potenciální účastníky, aby předložili své návrhy. Podle dokumentu z 30. března francouzská centrální banka požaduje, aby aplikace experimentovaly s použitím digitálního eura s cílem prozkoumat možné příležitosti CBDC pro zúčtování a vypořádání tokenizovaných finančních aktiv. Banka uvedla, že v rámci svého nově ohlášeného experimentálního programu CBDC neuložila žádnou konkrétní technologii. Banka vybere maximálně 10 návrhů, souvisejících s CBDC, přičemž hlavním kritériem výběru bude „inovativní povaha“. Žadatelé mohou podávat návrhy do 15. května 2020, přičemž finální výběr proběhne 10. července, oznámila banka.

Blockchain a technologie

Berlínský blockchainový startup Spherity vyvinul decentralizovaný prototyp digitální identity, který by lidem mohl pomoci získat léky, které potřebují. To vše při zachování bezpečné vzdálenosti během současné pandemie Covid-19. Použit bude tzv. e-recept, kde budou data uložena na blockchainu.

Blockchain Service Network je čínská národní blockchainová platforma pro podniky a jednotlivce, která má být uvedena na trh v dubnu tohoto roku. Blockchain Service Network (BSN), poprvé oznámený 15. října 2019, je transregionální síť veřejné infrastruktury, kterou společně spustilo Čínské národní informační středisko, státní telekomunikační společnost China Mobile, China UnionPay, Red Date a další instituce, jako jsou banky a vládní skupiny. Do iniciativy je zapojena i kryptoburza Huobi. Podle tohoto oznámení je systém zaměřen na servis inteligentních měst a digitální ekonomiky. Tato koncepce byla umožněna rozvojem internetu věcí, AI a sítí 5G. Tvůrci očekávají, že BSN poskytne malým a středním podnikům levnější alternativu k budování jejich vlastních systémů od základů. Platforma bude sloužit jako prostředí pro uživatelské aplikace uživatelů. Čína se zdá být mezi několika největšími průkopníky, pokud jde o používání blockchainu pro potřeby vlády.

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře