[Polední zprávy] • Tim Draper: Lightning Network dostane BTC na 250 000 USD• Justin Sun investoval do Poloniexu • a další novinky

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Zde najdete stručné shrnutí těch nejdůležitějších zpráv za posledních 24 hodin. Pod shrnutím potom získáte ke každé zprávě další informace. 

Trhy

Situace na kryptotrzích je zatím stále klidná. Bitcoin se ustálil u 8 800 USD a za posledních 24 hodin nedošlo k výrazným výkyvům. Altcoiny také kolísají velmi lehce. Výrazněji s polepšil jen BNB Coin a Tron (kolem 5%). Dominance BTC je dnes na 65,9%. Naše aktuální analýzy najdete zde: RVN/BTC a XRP a LTC.

Tip: Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat i na Kryptomagazinu – zde.

Kryptoměny

Burzy / Banky

Technologie

Regulace

Tim Draper: Lightning Network dostane BTC na 250 000 USD v 2023

Bitcoin (BTC) by mohl po roce 2022 stát miliony dolarů, protože platební procesory umožní snadnější transakce, předpovídá Tim Draper. Během přednášky na AI a Blockchain Summitu minulý týden řekl tento obhájce kryptoměn, že inovace, jako je Lightning Network, budou klíčové pro zvýšení ceny bitcoinů. Draper zdvojnásobil své předchozí předpovědi a dodal, že stále věří, že BTC / USD do roku 2022 nebo 2023 dosáhne ceny 250 000 dolarů.

65 000 švýcarských obchodníků bude moci akceptovat Bitcoin

Švýcarský kryptobroker Bitcoin Suisse spolupracuje s evropským poskytovatelem platebních a transakčních služeb Worldline s cílem zvýšit přijímání kryptoplateb v zemi. Nový systém bude k dispozici pro 65 000 švýcarských obchodníků, kteří v současné době používají národní platební infrastrukturu Wordline, přezdívanou SIX Payment Services.

Justin Sun potvrdil spekulace, že je jedním z investorů do burzy Poloniex

Zakladatel TRONu Justin Sun potvrdil, že je součástí asijské investiční skupiny, která koupila Poloniex. Sun plánuje využít burzu k dalšímu zrychlení růstu ekosystému TRON.

Binance je prvním klientem Paxos fiat (USD) platební brány

Regulovaná blockchainová společnost Paxos uvedla na trh produkt, umožňující zákazníkům s kryptoměnou snadněji financovat jejich účty tradičními penězi. Díky nové službě Fiat Gateway Paxos v úterý uvedl, že uživatelé budou moci provádět jednoduché swapy mezi americkými dolary a stabilními mincemi, včetně vlastního firemního standardu Paxos (PAX). Binance, největší kryptoburza na světě podle objemu obchodování, bude první, která integruje produkt. Firma bude mít také ve svých swapových variantách svůj stablecoin, Binance USD (BUSD).

Facebook v tichosti uvádí Facebook Pay, zatím jen v USA – nemá nic společného s Librou

V úterý (12. listopadu), Facebook oznámil zahájení „Facebook Pay“, který bude umožňovat jednoduché platby na čtyřech sociálních platformách Facebooku, tj. Facebook, Messenger, Instagram a WhatsApp. Deborah Liu, viceprezidentka pro tržiště a obchod Facebooku, uvedla, že ačkoli lidé „již používají platby v našich aplikacích k nákupu, darují a posílají peníze“, Facebook chce mít jednodušší, i když stále bezpečný, platební mechanismus, a proto představil Facebook Pay. Facebook Pay je zpočátku (tento týden) zpřístupňován na Facebooku a Messengeru v USA, ale plánuje se rozšíření na všechny čtyři sociální sítě a v budoucnu také podpora pro jiné jurisdikce. Facebook Pay údajně nemá nic společného s kryptoměnou Libra.

Předseda americké CFTC věří, že Amerika by měla vést v blockchainu i kryptoměnách

Heath Tarbert, předseda americké CFTC se podělil se o své názory na stav kryptoprůmyslu a blockchainu ve Spojených státech. Podle něj by USA měly zaujmout aktivnější roli v této oblasti a pokud možno i převzít vedení. Změní se přístup USA ke kryptoměnám a blockchainovým firmám?

Co číst dále?

Nizozemský soud nařídil Facebooku, aby odstranil falešné reklamy na kryptoměny

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
E15

Dokud na těch 250000 USD / BTC nevsadí pindíka, nemůžu ho brát vážně 😀

Salam

Draper by byl mezi prvními co by hned prodával jak by BTC dosáhlo na 20K a na 50K by prodal jako první celé své portfolio .Ten to jouda nestihl prodat své portfolio v roce 2017 a než se k něčemu rozhoupal tak BTC byl opět dole z cenou .Draper potřebuje ovce aby ten bitcoin pumply na určitou cenu aby on to mohl vzápětí prodat .To je něco jak Novogratz který hned prodával své BTC jen cena letos sotva vylezla na 14K tak co by udělal asi Draper ten by určitě nečekal na jeho 250K ale rovnou už by to položil na 20K a ovce můžou čekat na 250K ale Draper tomu pustí žilou už na 20K a tím opět shodí celý trh , ale musí něco ovcím nakukat do hlavy.

spot_img