[Polední zprávy] • CEO PayPalu Dan Schulman hodluje Bitcoin • Čína se zaměřila na identifikaci a likvidaci nelegálních kryptoburz • a další novinky

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Cena Bitcoinu dosahuje nejvyšší úrovně oproti turecké liře • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Bitcoin konsoliduje • Počet aktivních bitcoinových adres dosáhl 2letého maxima • a další novinky

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledního dne v kryptosvětě. TRHY Bitcoin za poslední dva týdny...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Zde najdete stručné shrnutí těch nejdůležitějších zpráv za uplynulý den. Pod shrnutím potom získáte ke každé zprávě další informace. 

Trhy

Trhy se propadly ještě více po čerstvé zprávě z Číny, která hodlá „identifikovat a zlikvidovat“ všechny nelegální kryptoburzy a firmy, obchodující s kryptoměnami. Bitcoin se aktuálně pohybuje okolo 7 200 USD. Více informací se dozvíte v naší dnešní TA na BTC. Altcoiny zažívají hlubší propady, i o více než 10%. S výjimkou USDT je top ten altcoinů hluboko v červených číslech.

Naše aktuální analýzy najdete zde: EOS/USD a NEO/USD

Tip: Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat i na Kryptomagazinu – zde.

Kryptoměny

Banky / Burzy

Regulace

Blockchain / Technologie

CEO PayPalu Dan Schulman hodluje Bitcoin

CEO PayPalu Dan Schulman při popisu, proč se platební společnost rozhodla stáhnout z Libry, také odhalil, že je hodler, ale hodluje pouze bBtcoin. V rozhovoru pro časopis Fortune odpověděl na otázku, zda osobně vlastní kryptoměnu: „Ano. Bitcoin.“ Fortune se zeptal:  „Pouze bitcoin?“ A odpověď byla: „Pouze. Ano.“

Tři miliony nových USDC na trhu

Jen několik hodin poté, co cena Bitcoinu propadla k hranici 7 000 USD, Whale Alert zjistil, že byly vydány tři miliony nových USDC. To bylo provedeno s největší pravděpodobností velrybou za účelem nákupu dalších kryptoměnových aktiv na propadajícím se trhu – což je běžná praxe velkých investorů. Nové USDC se poté dostaly nejspíš na burzu Poloniex. To není překvapivé, ale nelze říci, která další aktiva, pokud vůbec nějaká, byla zatím nakoupena. Určitě by to nebylo poprvé, kdy někdo vytvořil čerstvé USDC hned, jak Bitcoin zaznamenal pokles.

Coinbase custody rozšiřuje nabídku služeb i pro globální investory

Oddělení služeb custody institucionálních aktiv americké kryptoburzy Coinbase oznámilo, že od 21. listopadu nabízí tuto službu mezinárodně. Coinbase Custody tak nabízí své custody služby pro pro globální investorskou základnu. Oznámení uvádí, že správce má v úmyslu nabídnout všem svým globálním klientům „přiměřený přístup ke kryptoslužbám“.

FED zatím nevyvíjí digitální USD

Předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell reagoval na výzvu dvou zákonodárců, kteří ho vyzývají, aby zvážil vydání digitálního amerického dolaru. V dopise Kongresu Powell píše, že zvažuje klady a zápory. Tvrdí, že zkoumá myšlenku digitální měny centrální banky (CBDC), ačkoli FED v současné době nevyvíjí CBDC, zároveň však uvádí, že nevidí zřetelné výhody, jaké by tato měna měla ve Spojených státech. Dva američtí kongresmani, French Hill a Bill Foster, napsali v září dopis, v němž naléhavě vyzývají FED, aby zvážil vytvoření národní digitální měny jako odpověď na vzestup kryptoměn a projekty jako je Libra od Facebooku, které ohrožují papírové peníze.

Čína se zaměřila na identifikaci a likvidaci nelegálních kryptoburz

Dne 22. listopadu úřady v Shenzhenu identifikovaly celkem 39 burz, které spadají pod čínský zákaz obchodování s kryptoměnami. Tato operace údajně zahrnovala účast čínské centrální banky, Čínské lidové banky (PBoC), Úřadu pro hospodářské vyšetřování, a městských úřadů. Čínské úřady oznámili, že se zaměří na identifikaci a likvidaci těchto nelegálních firem 21. listopadu. Bitcoin se v reakci na tuto zprávu propadl ještě níže.

Yahoo Finance přidává na svůj web ceny kryptoměn od Coinmarketcap.com

Yahoo Finance, americký gigant pro finanční zprávy, integroval na svou webovou stránku ceny kryptoměn od společnosti CoinMarketCap (CMC). Web nyní umožňuje návštěvníkům sledovat ceny hlavních kryptoměn, poskytuje údaje založené na CMC včetně tržní kapitalizace, objemu obchodování, počtu jednotek v oběhu a dalších.

Co číst dále?

Čínská společnost na produkci Bitcoin minerů získala 90 milionů dolarů při IPO

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

5 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře