Podobně jak je stříbro chudší bráchou zlata, se zlato stává chudším příbuzným kryptoměn

0
(0)

Zprávy a souhrny

Zlato, drahý kov, který sloužil jako základ světového měnového systému po tisíce let, je pod tlakem. Jak můžeme ale v posledních měsících pozorovat, Bitcoin a další kryptoměny přepisují pravidla a mění rovnováhu.

Zlato – chudší příbuzný kryptoměn

Damian Courvalin, jeden z vedoucích pracovníků ve společnosti Goldman Sachs, varoval, že zlato, jako hlavní aktivum zajištění proti inflaci, ztrácí tuto svou korunu ve prospěch Bitcoinu. Výkonný ředitel Goldman Sachs to uvedl v rozhovoru pro Bloomberg, kde odhalil korelaci mezi oběma třídami aktiv.

Podle tohoto experta bylo před několika lety snadné říci, že Bitcoin a zlato mohou koexistovat v harmonii, aniž by bylo nutné „kanibalizovat jeden druhého“. V posledních měsících ale došlo k dramatickému posunu. Jako pádný důvod pro vzestup kryptoměn vůči zlatu (jako vhodného zajištění proti inflaci) uvádí nedávný inflační signál.

„Stejně jako tvrdíme, že stříbro je zlato chudých lidí, zlato se možná stává kryptoměnou chudých […] „Hodnotou kryptoměny je její síť, stejně jako hodnotou ropy je skutečnost, že se spotřebovává. Zlato, stejně jako diamanty a umění, toto nemá. Je to jen čisté obranné aktivum“

Navzdory svému prohlášení Courvalin zaznamenal trend, kdy se k těmto aktivům přistupovalo naprosto odlišně. Čínští investoři se například obrátili ke zlatu v důsledku celonárodního zásahu úřadů proti kryptoměnám, američtí investoři naopak za bitcoiny utráceli, protože inflace dosáhla 30letého maxima.

U zlata vidíme, že se z něj peníze odlévají právě do kryptoměn a zlato se tak stává kryptoměnou chudých. Nedávná zpráva od JPMorgan naznačuje, že 10 miliard USD ze zlatých ETF odteklo a naopak do bitcoinových fondů bylo nalito 20 miliard USD. Co je zajímavá, tak tento trend nevykazuje žádné známky zpomalení.

Bitcoin je digitální zlato

Bitcoin v posledních měsících dokazoval svou skvělou formu a předváděl parádní jízdu, kdy dokonce na chvíli překonal celou tržní kapitalizaci stříbra, když se během minulého týdne vyšplhal na nový cenový vrchol 68 tisíc dolarů.

Nadšenci jásali, když společnost Grayscale Investments vydala aktualizované zprávy o jimi držených kryptoměnách, které ukázaly, že hodnota jejích digitálních držeb přesáhla 60 miliard dolarů. Toto nové číslo předčí největší zlatý fond na světě, fond SPDR, který má aktiva „pouze“ 59,26 miliardy dolarů.

Rostoucí příliv bitcoinových ETF v USA za méně než měsíc od doby, co zahájily provoz, je důkazem toho, že se formuje nový řád. Barry Sternlicht, známý a úspěšný investor, v nedávném rozhovoru uvedl, že „zlato bylo jaksi bezcenné“ a Michael Saylor se opět nechal slyšet, že Bitcoin je lepší uchovatel hodnoty než zlato.

Závěr

Celková tržní kapitalizace kryptoměn se (v době psaní článku) pohybuje kolem 2,6 bilionů dolarů, zatímco tržní kapitalizace zlata je 11,8 bilionu dolarů. To vše za situace, kdy si kryptoměnové trhy prochází silnou korekcí. Nezapomínejte ale, že korekce jsou zdravé a naprosto standardní součástí trhu.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Rádi vás také přivítáme na našem oficiálním discord serveru ZDE.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Abrdy

Proč nepíšete o lidech kteří přišli o miliardy aby byly kmotri miliardari zlodejina stoleti

Reklama: