Podle ředitele Microstrategy nejsou kvantové počítače pro BTC hrozbou

4
(4)

Michael Saylor, generální ředitel miliardové obchodní firmy MicroStrategy, která letos vzbudila velký rozruch svou sázkou na bitcoiny ve výši 425 milionů dolarů, v nedávném rozhovoru prozradil, že už ho nebaví neustále bránit BTC před pořád dokola omílanou hrozbou kvantových výpočtů.

V rozhovoru s analytikem a investorem Scottem Malkerem Saylor poznamenal, že kdokoli, kdo bude schopen postavit kvantový počítač, který jednou dokáže prolomit jakýkoli kryptografický algoritmus používaný na internetu, by měl mnohem lepší způsoby, jak pro sebe získat peníze a moc.

Téměř neomezená moc

Petr říká, že vzestup výpočetní kvantové techniky může vytvořit entitu, která by mohla být schopna “zahájit válku, svrhnout vládu, zničit a zabít kohokoli nebo cokoli, a vzít komukoli cokoli, co bude chtít.”

Generální ředitel k tomu dále dodal, že by nedávalo smysl, aby osoba stojící za takovýmto kvantovým počítačem, pokud by se rozhodla svou moc zneužít, se “pokusila si vzít 0,1 % světového bohatství, když by klidně mohla mít dalších 99,9 %”. Podle Saylora navíc existuje nemálo lidí, pro něž je morální kredit mnohem důležitější než peníze.

Použití kvantového počítače proti BTC by mohlo způsobit, že reálné použití kryptografie by se přes noc stalo zastaralým. Díky tomu by se online bankovnictví, zasílání zpráv či elektronické obchodování stalo nebezpečným a internet, jak jej známe a běžně používáme, by byl naprosto ochromen. Rovněž by to znefunkčnilo i ostatní digitální měny.

Současné kvantové počítače jsou “primitivní”

K otázce kvantových počítačů se také vyjádřil Peter Todd, legenda kryptoměnového světa a bývalý Bitcoin Core vývojář, který se Bitcoin věnoval téměř od jeho vzniku.

Současné verze kvantových počítačů, které máme, jsou podle Petera Todda stále velmi „primitivní“, a my dokonce ani nevíme, jestli je možné škálovat kvantové počítače do té míry, že by dokázaly prolomit naši kryptografii.

 

Saylor během rozhovoru také řekl, že s kvantovým počítačem schopným prolomit kryptografii BTC, by také nejspíš nebylo žádným problémem zničit nebo ovládnout síť Facebooku, dostat se do účtů mocných prezidentů a klidně vyhlásit válku, nebo dokonce ovládat jaderné spouštěcí kódy.

Pro podporu svého tvrzení Sayler poukázal na fakt, že lidé investující do technologických firem, jako jsou Amazon, Facebook či třeba Google si s touto hrozbou, kterou by kvantové výpočty mohly představovat, starosti nedělají, neboť jinak by “nikdy nevydělali žádné peníze.”

Závěr

Jsou kvantové počítače hrozbou a reálným nebezpečím, kterou je už třeba nutno brát vážně, nebo zatím můžeme být v klidu? A jak byste s mocí, kterou kvantové počítače přinášejí, naložili vy?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Kokršpaněl

Pokud použiješ jednou bitcoinovou adresu bez zpětné kontability tak kvantový počítač tvé btc nemá šanci ohrozit , ohrozit je může pokud stejnou adresu použiješ více krát proto je lepší vždy používat na nové transakce generované nové adresy. Tohle přímo řekl tvůrce Trezoru Marek “Slush” Palatinus , ale kdyby se kvantový počítač objevil tak je prý bitcoinová komunita připravená udělat upgrade sítě tak aby kvantový počítač neohrozil samotný bitcoin tohle jsou slova Marka Palatinuse což je zjevné že bitcoinová komunita je na kvantový počítač připravená .

spot_img