Seznam miliardářů, kteří investují do Bitcoinu

0
zdroj:pixabay.com

Ještě do nedávna mnozí považovali Bitcoin za podvod či za něco, co nemá žádnou vnitřní hodnotu. Časy se mění a stejně tak i pohled retailových a institucionálních investorů. Kryptoměna nabírá na hodnotě, její adopce se šíří světem a reputace roste spolu s ní.

V dnešní době již existuje spoustu miliardářů, kteří mají velký podíl v bitcoinech. Zde je seznam, těch největších.

  • Stanley Druckenmiller, miliardářský správce aktiv známý pro předpovídání velké recese v roce 2008. Jeho čisté jmění se odhaduje na více než 4 miliardy dolarů.
  • Paul Tudor Jones, přítel Druckenmillera a také miliardový správce aktiv.
  • Jack Dorsey, generální ředitel společnosti Square a Twitter. Dorsey byl průkopníkem pro vstup Square do prostoru kryptoměn a označil bitcoiny za nejpravděpodobnějšího uchazeče na světě pro nativní měnu internetu.
  • Abigail Johnson, generální ředitelka největšího světového správce aktiv Fidelity Investments. Těžila bitcoiny od roku 2014 a svou společnost propojila s kryptoprostorem pomocí prvotřídní makléřské služby.
  • Chamath Palihapitiya, kanadsko-americký investor v oblasti rizikového kapitálu, který kdysi držel 5 % dodávek bitcoinů u řady partnerů. Je také předsedou Virgin Galactic.

Stanley Druckenmiller, největší investor do BTC dle objemu

V pondělí hovořil miliardář z Wall Street pro CNBC a promluvil o svých názorech na trhy. Druckenmiller, který je obecně považován za jednoho z nejlepších správců aktiv na světě, uvedl, že si myslí, že Bitcoin může být lepší sázkou na inflaci než zlato. Přiznal, že vlastní více zlata než bitcoinů na dolarové bázi, ale očekává, že BTC se zlatu vyrovná z hlediska cenové akce.

Druckenmiller dodal, že Bitcoin má velkou přitažlivost pro investory z řad mileniálů a také pro investory ze západního pobřeží USA.

Závěr

Mnoho investorů právě teď váhá s nákupem bitcoinů, protože si myslí, že se jedná o podvod nebo něco, co by „normální“ investoři prostě neměli vlastnit. Ale s jedním z nejlepších investorů na světě, který podporuje bitcoiny, by alokace kapitálu do tohoto prostoru mohla rychle stoupat.

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře