Internet v roce 2030 a finanční revoluce podle Bellera

4.7
(3)

Zprávy a souhrny

[Odpolední zprávy] • Bitcoin ztratil už 22 % od svého ATH • 270 000 BTC se minulý měsíc přesunulo do hardware peněženek • a...

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během včerejška v kryptosvětě. TRHY Neustálý pokles hodnoty bitcoinů pomohl altcoinům...

[Večerní souhrn článků] • Trump omilostnil bývalého člena představenstva společnosti Ripple • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Jonathan Beller, profesor mediálních studií na Pratt Institute připravuje knihu, která zkoumá budoucnost digitální ekonomiky. Jak bude vypadat internet a digitální měny v roce 2030?

Svět za deset let

Do roku 2020 se světová komunikace prostřednictvím internetu stala velmi důležitou pro všechny obyvatele na této planetě. V mnoha zemích se internet stal standardem pro veškerou pracovní či osobní činnost.

Ačkoliv internet ulehčil život mnoha lidem po celém světě, tato technologie se také stala zbraní, která dokáže ovládat davy. V letošním roce můžeme pozorovat například americké hnutí Black Lives Matter, které se díky internetu a sociálním sítím rozšířilo do celého světa.

Jonathan Beller se tak zaměřil na to, jak by mohl vypadat internet v roce 2030, pokud technologický pokrok a současný politický vývoj dosáhne určitých mezí. Jeho připravovaná kniha pro rok 2021 pod názvem The World Computer: Derivative Conditions of Racial Capitalism se mimo jiné bude zabývat také globální ekonomikou a digitalizací.

Kryptoměny jako rozvíjející se médium

Nejdůležitější kryptoměna světa, Bitcoin, je s námi jedenáct let a za tu dobu si získal své jméno. K Bitcoinu také vzniklo mnoho altcoinů. Beller přirovnává Bitcoin k první fotografii v roce 1845 nebo autu v roce 1900.

Uvádí, že prozatím je tato technologie primitivní, postupem času se však stane velmi potřebnou a důležitou pro další historický vývoj. Se vzestupem kryptoměn se tradiční finanční systém stal expresivním médiem.

Podle Bellera by se kromě větší decentralizace internetu mohla také do konce roku 2030 konat finanční revoluce. Dle jeho slov by mohlo ze světa vymizet kapitalistické vnímání a mohl by být nastolen úplně nový finanční systém.

Závěr

Ačkoliv jsou některé myšlenky Jonathana Bellera velmi přehnané a spíše nereálné, na novém decentralizovaném a svobodném internetu se opravdu pracuje. Můžeme se tak dočkat do konce roku 2030, že internet opravdu změní svoji tvář. Kryptoměny se také mohou stát hybnou sílu pro finanční revoluci a změnu současného finančního systému.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře