[ZPRÁVY] Podle CEO Pantera Capital dosáhne kryptotrh 40 bilionů USD během 10 let…

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Podle CEO Pantera Capital dosáhne kryptotrh 40 bilionů USD během 10 let – Experti očekávají, že Bitcoin by mohl být nyní stabilnější – NASDAQ opět potvrdil, že kryptoměny už bere vážně – Venrock chce investovat přímo do kryptofirem – Platební aplikace Revolut bude rozšiřovat služby do více zemí a pro více kryptoměn – Čínský obr Alibaba chce využívat blockchain k předcházení podvodů s potravinami – Ripple uzavřel partnerství s pěti dalšími firmami v Asii a Evropě – Německá burza VPE oznámila otevření oddělení pro kryptovelryby – 16 000 BTC bylo převedeno ze zkrachovalé Mt. Gox – Francie se rozhodla snížit zdanění kryptoměn – Thajsko naopak rozhodlo zdanění ponechat

Zpráva dne

Dan Morehead, CEO společnosti Pantera Capital, hedgeového investičního fondu s majetkem ve výši 1 miliardy USD, uvedl v rozhovoru pro Bloomberg dne 26. dubna, že kryptotrh by mohl do deseti let dosáhnout hodnoty 40 bilionů USD. Cointelegraph.com (v EN)

Kryptoměny a ICO

Podle některých odborníků by nyní po nedávných otřesech, pádech a vzestupech mohl Bitcoin procházet relativně nudným obdobím stability. Reuters.com (v EN)

CEO společnosti Nasdaq Adena Friedman znovu připomněl, že trh s kryptoměnami je legitimní – příliš legitimní, aby byl ignorován – protože institucionální investoři již začali vstupovat do toho, co se stane budoucností financí a technologií. Bitcoinist.com (v EN)

Tip redakce: Nasdaq zvažuje založení vlastní kryptoburzy

Byznys

Venrock Associates, firma založená jako investiční fond do rizikového kapitálu rodiny Rockefellerových, potvrdila svůj zájem o kryptofirmy. Na rozdíl od většiny hráčů v oblasti se ale dívá za hranice digitálních žetonů a chce investovat přímo do akcií těchto firem, řekl David Pakman z Venrock Associates pro Bloomberg. Cryptovest.com (v EN)

Mohlo by vás také zajímat: Rockefellerové se také rozhodli investovat do kryptoměn

Aplikace pro alternativní bankovnictví určená pro globálně mobilní generaci, Revolut, získala významného investora a s novými finančními prostředky rozšiřuje služby na nové trhy po celém světě a přidá nové funkce, jako je podpora pro BCH a XRP. Bitcoin.com (v EN)

Čínský e-commerce gigant Alibaba zkouší blockchainovou platformu pro sledování dodavatelského řetězce v nabídce. Důvodem je zabránění podvodům v oblasti potravin. Coindesk.com (v EN)

Ripple oznámil partnerství s pěti novými evropskými a asijskými partnery. FairFX (Spojené království), RationalFX (Spojené království), Exchange4Free (Spojené království), UniPAY (Gruzie) a MoneyMatch (Malajsie) budou všichni používat xVia prostřednictvím RippleNet. Bitcoinist.com (v EN)

Burzy

Německá burza VPE Wertpapierhandelsbank AG (VPE) oznámila novou službu pro institucionální obchodování s kryptoměnami a tvrdí, že tato služba je první svého druhu. Burza má německou licenci a snaží se zákazníkům z řad tzv. velryb nabídnout “nejlepší technologie ve své třídě”, bezpečné a regulované. Bitcoin.com (v EN)

16 000 Bitcoinů (částka v hodnotě přibližně 141 milionů USD) z nyní zaniklé burzy Mt Gox bylo ve čtvrtek přesunuto. Podle společnosti CryptoGround, která sleduje zbývající peněženky Mt Goxu, byly Bitcoiny odeslány ze čtyř samostatných adres v blocích o přibližně 2 000 BTC. Coindesk.com (v EN)

Psali jsme: Bývalý CEO burzy Mt. Gox kryptoměnám nevěří

Regulace

Francouzská vláda se rozhodla změnit klasifikaci výnosů z kryptoměn, čímž se sníží daňová sazba z 45% na paušální sazbu 19%. CCN.com (v EN)

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img