Bývalý CEO burzy Mt. Gox kryptoměnám nevěří

0
(0)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Mark Karpeles, ex-generální ředitel zkrachovalé burzy Mt. Gox, který byl obviněn ze zpronevěry finančních prostředků, se označil za “nocoinera” – člověka, který nevlastní žádné kryptoměny.

Je zřejmé, že Karpeles, bývalý majitel a generální ředitel dnes již nefungující burzy Mt. Gox, ztratil důvěru v Bitcoin a ostatní altcoiny. Vyplývá to z jeho negativních vyjádření, které zveřejnil na síti Reddit, kde svým komentářem reagujícím na otázku v tématu s názvem “Stále věříte v Bitcoinu?”, uvedl:

“Technologie určitě zůstane a přetrvá, ale samotný Bitcoin může mít potíže s vývojem a udržením své pozice.”

Tip redakce: Přečtěte si náš článek – Bitfinex zalistoval 12 nových altcoinů

Sláva a pád Mt. Gox

Kromě výše uvedeného postoje se Karpeles vyjádřil, že už nedrží žádnou kryptoměnu. Jeho náhlá změna přesvědčení vyznívá značně kontroverzně, protože ještě před nějakou dobou patřil mezi propagátory digitálních měn. Společnost Mt. Gox byla v době své největší slávy v podstatě jedinou burzou, jenž v letech 2013 a 2014 zprostředkovávala signifikantní množství obchodů Bitcoinu, čímž poskytovala možnost obchodování pro tisíce zákazníků. V dané době burza totiž zpracovávala více než 70% všech objemů transakcí s touto kryptoměnou. V porovnání s dneškem, kdy je na poli burz podstatně větší konkurence, jde o závratná procenta.

Mt. Gox však doplatil na masivní útok hackerů, během kterého se z burzy odcizilo neuvěřitelných 850.000 BTC, což při dnešní ceně představuje částku okolo 6 miliard dolarů. (v době krádeže byla hodnota cca 450 milionů).

Tip: Pokud chcete nakupovat kryptoměny bez poplatků a získat 10 USD za první registraci na Coinbase, podívejte se na tento návod.

Soudní proces s Karpelesem

Někteří zákazníci burzy obvinili z útoku přímo Karpelese, který byl následně zatčen japonskými orgány za podezření z podvodu a zpronevěry finančních prostředků. Přestože trval na své nevině, soudní jednání ohledně tohoto případu trvalo až do léta 2017, kdy ho soud nakonec od tohoto obvinění osvobodil.

Závěr

Mark Karpeles má nejspíše dění kolem kryptoměn už dost a podle vlastních slov se chce věnovat vývoji nových softwarů a správě sítí. Svým výše zmíněným prohlášením, že nedrží již žádné kryptoměny, si však svou značně pošramocenou pověst pravděpodobně nenapraví.

Mnoho nespokojených zákazníků Mt. Gox, kteří přišli o nemalé investice, ho stále budou podezřívat z možnosti zapletení se do hacknutí této platformy nebo alespoň z nedostatečné činnosti pro zabezpečení vkladů. Nasvědčuje tomu i nedávno otevřené téma na Redditu s celkem vtipnou fotkou. Ostatně, posuďte sami.

mark-karpeles-696x262

Přeloženo ze slovenského originálu, jehož autorem je Dalibor Valko. 

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img